Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax

2 tähteä
7,0
Hyvä
perustuu 546 arvosteluihin
546 arvostelua
pe 10.7
-
la 11.7
2 vierasta, 1 huone
Sivusto
Varaussivusto: Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax
Varaussivusto: Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax
Varaussivusto: Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Located 9. 9 miles from Washington Dulles International Airport, this Extended Stay America hotel in Fairfax, Virginia, offers rooms with flat-screen TVs. Washington, D. C. is a 25-minute drive away. Each room features a kitchenette with a stovetop, refrigerator, and microwave. Decorated in rich colors, the rooms also include flat-screen cable TVs and free WiFi access. Guests can use the on-site fitness center and laundry facilities. Weekly housekeeping services are complimentary; daily service is available for a fee, with towels and linens exchanged at the front desk. A free grab-and-go breakfast is served every morning, including breakfast bars, muffins, hot cereal, coffee, and tea. Several dining options, such as Romano's Macaroni Grill, The Cheesecake Factory, and Pomodoro's Pizza, are a short drive away. Splashdown Water Park and Manassas National Battlefield Park are both within 15 miles of the hotel.
7,0
Hyvä
546 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax

pe 10.7
-
la 11.7

Hotellin Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax palvelut

  • Hiustenkuivain
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto
  • Mikroaaltouuni
  • Jääkaappi
  • Ilmastointi
  • Keittiö
  • Hissi

Keittiö

  • Mikroaaltouuni
  • Jääkaappi
  • Keittiö

Palvelut ja mukavuudet

  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Hissi

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain

Perus

  • Ilmastointi

Arvostelut: Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax

7,0
Hyvä
546 todennettua arvostelua
Upea
195
Erittäin hyvä
95
Hyvä
62
OK
39
Kohtuullinen
42
Keskinkertainen
34
Heikko
79
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

3997 Fair Ridge Drive, Fairfax, VA 22033

Mitä lähistöltä löytyy

  • Fairfax Community Church5 km
  • Truro Church Fairfax Virginia5.8 km
  • William Gunnell House Fairfax Virginia5.8 km
  • Spuhler Field6 km
  • Historic Fairfax County Courthouse6 km
  • Fairfax Museum6.6 km
  • Ratcliffe-Allison House and Pozer Garden6.6 km
  • Historic Blenheim6.8 km
  • George Mason University6.9 km
  • EagleBank Arena7.1 km
  • Daniels Run Park7.5 km
  • Fairfax Circle Plaza Shopping Center7.9 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Milloin varata huone Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax varaukselle

  • Missä Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax sijaitsee?

    Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax osoite on 3997 Fair Ridge Drive, ja sen etäisyys kaupungin Fairfax keskustasta on 6,1 km. Hotellin Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax lähin maamerkki on Fairfax Community Church.

  • Mitkä ovat hotellin Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Kuinka kaukana Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax on lentokentältä?

    Hotellin Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax etäisyys on 11,1 km kentältä Washington Dulles Intl. Hotellin Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax etäisyys on 28,7 km kentältä Washington Reagan-National.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax huonehinnat Fairfax ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Hilton Garden Inn Fairfax8.1 Erinomainen (337 arvostelua)0,23 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 112 €
2-tähden hotelli
Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax - Fair Oaks Mall6.7 Hyvä (640 arvostelua)0,82 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 99 €
2-tähden hotelli
Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax - Fair Oaks6.2 Hyvä (852 arvostelua)1,26 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 85 €
4-tähden hotelli
Fairfax Marriott at Fair Oaks7.9 Hyvä (691 arvostelua)1,52 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 106 €
2-tähden hotelli
Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax - Fair Oaks6.2 Hyvä (852 arvostelua)1,26 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 85 €
2-tähden hotelli
Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax - Fair Oaks Mall6.7 Hyvä (640 arvostelua)0,82 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 99 €
4-tähden hotelli
Fairfax Marriott at Fair Oaks7.9 Hyvä (691 arvostelua)1,52 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 106 €
3-tähden hotelli
Hilton Garden Inn Fairfax8.1 Erinomainen (337 arvostelua)0,23 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 112 €
3-tähden hotelli
Sonesta ES Suites Fairfax Fair Lakes
8.5 Erinomainen (435 arvostelua)1,65 kmKuntokeskus, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 114 €
3-tähden hotelli
Hilton Garden Inn Fairfax8.1 Erinomainen (337 arvostelua)0,23 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 112 €
4-tähden hotelli
Fairfax Marriott at Fair Oaks7.9 Hyvä (691 arvostelua)1,52 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 106 €
2-tähden hotelli
Extended Stay America Suites - Washington - DC - Fairfax - Fair Oaks Mall6.7 Hyvä (640 arvostelua)0,82 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 99 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,2
6,1 km
Washington Dulles Intl
11,1 km