Hotel Saint-Sulpice

4 tähteä
pe 10.7
-
la 11.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
131 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Superior-huone, 1 king-vuode
131 €
Superior-huone, 1 queen-vuode
193 €
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
201 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Ravintola, baari/aulabaari ja ympäri vuorokauden auki oleva business center kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on valet-pysäköinti, hieronta- ja hoitohuoneet ja business center. Hotel Saint-Sulpice tarjoaa 108 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone). Huoneissa on kalusteina parisängyn kokoinenvuodesohva ja sohvasänky. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 43-tuumainen LCD-televisio, kaapelikanavat. Tämän 4 tähden hotellin huoneissa on keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja astiat/ruokailuvälineet. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, kylpytakit, tohvelit ja designer-hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat puhelin sekä ilmaiset paikallispuhelut (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on espressokoneet ja kahvin-/teenkeitin. Hierontapalvelu huoneessa ja allergiatestatut vuodevaatteet ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,9
Erittäin hyvä
1522 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Saint-Sulpice

pe 10.7
-
la 11.7
Superior-huone, 1 king-vuode
131 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
280 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 queen-vuode
193 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
201 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
202 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 queen-vuode
201 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
222 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
206 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 queen-vuode
220 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
308 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
237 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
275 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
238 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 queen-vuode
250 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
291 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
291 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 queen-vuode
341 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
404 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat perustuvat yhteen yöhön, sisältäen maksut mutta eivät sisällä veroja.

Hotellin Hotel Saint-Sulpice palvelut

  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvinkeitin
  • Pysäköintipalvelu
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV

Palvelut ja mukavuudet

  • Kokoustilat
  • Liikekeskus
  • Autonvuokraus
  • Concierge-palvelu
  • Tallelokero
  • Valuutanvaihto
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Minimarketti paikan päällä
  • Huonepalvelu
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Palosammutin
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Adapteri
  • Vartalosaippua
  • Ilmastointi
  • Hoitoaine

Keittiö

  • Viinilaseja
  • Vedenkeitin
  • Mikroaaltouuni
  • Keittiöastiat
  • Vedenkeitin
  • Leivänpaahdin
  • Kahvinkeitin
  • Keittiö
  • Keittokomero

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Esteettömyys
  • Hissi
  • Pääsy hissillä
  • Hypoallergeeninen
  • Savuton
  • Pääsy hissillä yläkerroksiin

Yleistä

  • Perhehuoneita
  • Takka
  • Tossut
  • Yhdistelmähuoneita saatavilla
  • Äänieristettyjä huoneita
  • Puhelin
  • Säilytystila saatavilla

Kylpyhuone

  • Suihku
  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Kylpytakki
  • Oma kykpyhuone

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • Ensiapupakkaus
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa
  • CCTV-turvakamera kiinteistön ulkopuolella
  • 24 tunnin vartiointi
  • Kassakaappi

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kirjasto
  • Maksullisia kanavia
  • Suoratoistopalvelu
  • TV

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Silitysrauta ja -lauta
  • Housuprässi

Ruokailu

  • Minibaari
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Aamiainen huoneessa
  • Ruoka voidaan tarvittaessa toimittaa vierasmajoitukseen

Pysäköinti ja kuljetus

  • Sähköauton latausasema
  • Pysäköinti
  • Pysäköintipalvelu
  • Yksityinen pysäköinti

Ulkoilma

  • Terassi/patio
  • Parveke
  • Puutarha

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla
  • Lasten ateriat
  • Lapsenvahti/lastenhoito (lisämaksu)

Tekemistä

  • Pyörävuokraus
  • Pyöräily

Kylpylä

  • Hieronta
  • Sauna

Työtila

  • Faksi/kopiokone

Arvostelut: Hotel Saint-Sulpice

8,9
Erittäin hyvä
1522 todennettua arvostelua
Upea
1046
Erittäin hyvä
255
Hyvä
112
OK
50
Kohtuullinen
27
Keskinkertainen
13
Heikko
17
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

414 Saint-Sulpice, Montreal, QC H2Y 2V5

Mitä lähistöltä löytyy

  • Notre-Dame Basilica91 m
  • Place d'Armes184 m
  • Old Port of Montreal200 m
  • Bank of Montreal231 m
  • Montreal's Underground City0.9 km
  • Saint Catherine Street0.9 km
  • Saint Laurent Boulevard1 km
  • Le Windsor1.4 km
  • Centre Bell1.5 km
  • Sherbrooke Street1.6 km
  • McGill University1.7 km
  • Île Notre-Dame2.2 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 16:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 180950, 2026-11-30

Milloin varata huone Hotel Saint-Sulpice hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Saint-Sulpice varaukselle

  • Missä Hotel Saint-Sulpice sijaitsee?

    Hotel Saint-Sulpice osoite naapurustossa Old Montreal on 414 Saint-Sulpice, ja sen etäisyys kaupungin Montreal keskustasta on 0,9 km. Hotellin Hotel Saint-Sulpice lähin maamerkki on Notre-Dame Basilica.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Saint-Sulpice sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Saint-Sulpice sisäänkirjautumisaika on 16:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Hotel Saint-Sulpice ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel Saint-Sulpice tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel Saint-Sulpice on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Saint-Sulpice etäisyys on 10,5 km kentältä Montreal St Hubert.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Saint-Sulpice hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Saint-Sulpice huonehinnat Montrealissa ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Saint-Sulpice huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Saint-Sulpice tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
34 % halvempiHotel Nelligan8.9 Erinomainen (1 219 arvostelua)0,04 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 165 €
3-tähden hotelli
Le Petit Hôtel Vieux-Montréal - Saint-Paul by Gray Collection8.8 Erinomainen (1 411 arvostelua)0,15 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 257 €
3-tähden hotelli
16 % halvempi
Hotel Epik Montreal
8.8 Erinomainen (797 arvostelua)0,16 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 209 €
4-tähden hotelli
15 % halvempiHotel Bonaparte8.9 Erinomainen (928 arvostelua)0,16 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 211 €
3-tähden hotelli
38 % halvempi
2-Story Loft on rue Saint-Pierre by Hometrotting
9.1 Erinomainen (2 arvostelua)0,37 kmLangaton internetalk. 155 €
4-tähden hotelli
34 % halvempiHotel Nelligan8.9 Erinomainen (1 219 arvostelua)0,04 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 165 €
3-tähden hotelli
32 % halvempi
Les Suites Notre Dame
6.9 Hyvä (13 arvostelua)0,19 kmLangaton internetalk. 168 €
2-tähden hotelli
22 % halvempi
Le Nomade Mtl
8.7 Erinomainen (384 arvostelua)0,17 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 193 €
3-tähden hotelli
8 % halvempi
Le Petit Hotel Notre Dame
9.3 Erinomainen (26 arvostelua)0,18 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 229 €
3-tähden hotelli
38 % halvempi
2-Story Loft on rue Saint-Pierre by Hometrotting
9.1 Erinomainen (2 arvostelua)0,37 kmLangaton internetalk. 155 €
4-tähden hotelli
Auberge du Vieux-Port9 Erinomainen (1 134 arvostelua)0,28 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 263 €
4-tähden hotelli
Hotel William Gray9 Erinomainen (646 arvostelua)0,33 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 281 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,6
0,9 km
Montreal St Hubert
10,5 km