Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy

3 tähteä
8,8
Erittäin hyvä
perustuu 1717 arvosteluihin
1717 arvostelua
la 11.7
-
su 12.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
81 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
81 €
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
84 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
87 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Baari/aulabaari, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on pyykinpesutilat, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja tietokonepiste. Hôtel Les Nations The Originals Boutique VICHY tarjoaa 61 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Turndown-palvelu joka ilta, siivous päivittäin. Pyynnöstä saataviin palveluihin kuuluu silitysrauta/-lauta. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,8
Erittäin hyvä
1717 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy

la 11.7
-
su 12.7
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
81 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
89 €
Yhteensä per yö maksuilla
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
84 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
87 €
Yhteensä per yö maksuilla
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
88 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
112 €
Yhteensä per yö maksuilla
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
90 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
92 €
Yhteensä per yö maksuilla
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
95 €
Yhteensä per yö maksuilla
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
97 €
Yhteensä per yö maksuilla
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
107 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat perustuvat yhteen yöhön, sisältäen maksut mutta eivät sisällä veroja.

Hotellin Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy palvelut

  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Ilmaisia hygieniatuotteita

Perus

  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Tuuletin
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Ilmastointi
  • Ilmainen langaton internet
  • Pyyhkeet
  • Sampoo
  • Adapteri
  • Vartalosaippua
  • Pyyhkeet/lakanat (lisämaksullinen)
  • Roskakoreja

Keittiö

  • Viinilaseja
  • Vedenkeitin
  • Keittiöastiat
  • Keittiö
  • Keittokomero
  • Mikroaaltouuni
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Vedenkeitin
  • Jääkaappi
  • Kahvinkeitin
  • Ruokailualue

Tekemistä

  • Pääsy rannalle
  • Pyörävuokraus
  • Kalastus
  • Lautapelit/palapelit
  • Pelihuone
  • Golf
  • Melonta
  • Pyöräily
  • Hevosratsastus
  • Minigolf
  • Patikointi

Yleistä

  • Ikkunapaikka
  • Perhehuoneita
  • Säilytystila saatavilla
  • Hiljainen katunäkymä
  • Oleskelualue
  • Vuodesohva
  • Puhelin
  • Kokolattiamatto
  • Näkymä kaupunkiin

Palvelut ja mukavuudet

  • Herätyspalvelu
  • Concierge-palvelu
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Opastetun kierroksen tiski
  • Pääsy avaimella
  • Pääsy avainkortilla
  • 24h-vastaanotto
  • Tallelokero
  • Vesipullo

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Savuton
  • Höyhenetön tyyny
  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Hissi
  • Suihkutuoli
  • Pääsy hissillä
  • Pääsy hissillä yläkerroksiin

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Kirjasto
  • Jaettu oleskelutila/TV-alue
  • TV

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • Oma kykpyhuone
  • Suihku
  • WC
  • Vessapaperia

Makuuhuone

  • Taittosänky
  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vuodesohva
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Ruokailu

  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Aamiainen huoneessa
  • Ruokapöytä

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • 24 tunnin vartiointi
  • Ensiapupakkaus
  • Kassakaappi

Ulkoilma

  • Ulkokalusteet
  • Terassi/patio
  • Parveke

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu

Perheystävällinen

  • Lapsenvahti tai -hoito
  • Pinnasänky saatavilla
  • Sisäleikkialue

Uima-allas ja kylpylä

  • Poreamme
  • Sauna

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Arvostelut: Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy

8,8
Erittäin hyvä
1717 todennettua arvostelua
Upea
919
Erittäin hyvä
516
Hyvä
169
OK
58
Kohtuullinen
34
Keskinkertainen
13
Heikko
8
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

13 Boulevard de Russie, 03200 Vichy, Allier

Mitä lähistöltä löytyy

  • Opera de Vichy139 m
  • Opéra de Vichy147 m
  • Palais des Congres Opera Vichy168 m
  • Hall des Sources0.5 km
  • Grand Etablissement Thermal0.5 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 16:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Milloin varata huone Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy varaukselle

  • Missä Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy sijaitsee?

    Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy osoite on 13 Boulevard de Russie, ja sen etäisyys kaupungin Vichy keskustasta on 1,2 km. Hotellin Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy lähin maamerkki on Opera de Vichy.

  • Mitkä ovat hotellin Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy sisäänkirjautumisaika on 16:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy on lentokentältä?

    Hotellin Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy etäisyys on 41,9 km kentältä Clermont-Ferrand Aulnat. Hotellin Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy etäisyys on 93,7 km kentältä Saint-Étienne Boutheon.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy huonehinnat Vichy ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hôtel Les Nations The Originals Boutique Vichy tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Vichy Coté Chic
9.4 Erinomainen (228 arvostelua)0,04 kmalk. 169 €
2-tähden hotelli
18 % halvempi
Logis Hotel Belle Etoile Vichy
8.2 Erinomainen (1 030 arvostelua)0,08 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Taulu-tvalk. 64 €
4-tähden hotelli
De Grignan8.6 Erinomainen (3 178 arvostelua)0,16 kmKuntokeskus, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 97 €
4-tähden hotelli
Hotel Aletti Palace
8.2 Erinomainen (2 048 arvostelua)0,19 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 104 €
2-tähden hotelli
18 % halvempi
Logis Hotel Belle Etoile Vichy
8.2 Erinomainen (1 030 arvostelua)0,08 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Taulu-tvalk. 64 €
3-tähden hotelli
Kyriad Vichy8.1 Erinomainen (1 883 arvostelua)0,39 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 82 €
4-tähden hotelli
De Grignan8.6 Erinomainen (3 178 arvostelua)0,16 kmKuntokeskus, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 97 €
4-tähden hotelli
Hotel Aletti Palace
8.2 Erinomainen (2 048 arvostelua)0,19 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 104 €
3-tähden hotelli
Vichy Coté Chic
9.4 Erinomainen (228 arvostelua)0,04 kmalk. 169 €
4-tähden hotelli
Maison Decoret9 Erinomainen (261 arvostelua)0,31 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 217 €
4-tähden hotelli
De Grignan8.6 Erinomainen (3 178 arvostelua)0,16 kmKuntokeskus, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 97 €
2-tähden hotelli
18 % halvempi
Logis Hotel Belle Etoile Vichy
8.2 Erinomainen (1 030 arvostelua)0,08 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Taulu-tvalk. 64 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,8
1,2 km
Clermont-Ferrand Aulnat
41,9 km