Hotel Kolpinghaus Wien Zentral

2 tähteä
8,6
Erittäin hyvä
perustuu 7893 arvosteluihin
7893 arvostelua
pe 10.7
-
la 11.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
56 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
56 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
69 €
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
70 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Varaus tehtävä
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu itsepalvelupysäköinti, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja kiertoajelu-/lippupalvelu. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on puutarha, tallelokero vastaanotossa ja juhlasali. Hotel Kolpinghaus Wien Zentral tarjoaa 90 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Satelliittikanavat takaavat viihteen. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,6
Erittäin hyvä
7893 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Kolpinghaus Wien Zentral

pe 10.7
-
la 11.7
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat perustuvat yhteen yöhön, sisältäen maksut mutta eivät sisällä veroja.

Hotellin Hotel Kolpinghaus Wien Zentral palvelut

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Internet
  • Pysäköinti
  • Hiustenkuivain
  • 24h-vastaanotto

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Vartalosaippua
  • Tuuletin
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Roskakoreja

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Suihku
  • Suihkulakk
  • Oma kykpyhuone

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Savuton
  • Esteettömyys
  • Hissi
  • Esteetön pysäköinti
  • Yksityinen sisäänkäynti

Media ja viihde

  • Radio
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Taulu-tv
  • TV

Palvelut ja mukavuudet

  • Tallelokero
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Kappeli/pyhättö
  • 24h-vastaanotto

Työtila

  • Säilytyslokero kannettavalle tietokoneelle
  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Yleistä

  • Puhelin
  • Näkymä kaupunkiin
  • Säilytystila saatavilla

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • Kassakaappi
  • Ensiapupakkaus

Pysäköinti ja kuljetus

  • Pysäköinti
  • Yksityinen pysäköinti

Ulkoilma

  • Terassi/patio
  • Puutarha

Ruokailu

  • Lounaspaketteja
  • Myyntiautomaatti (juomia)

Keittiö

  • Keittokomero

Pyykki

  • Silitysrauta ja -lauta

Tekemistä

  • Pyöräily

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla

Arvostelut: Hotel Kolpinghaus Wien Zentral

8,6
Erittäin hyvä
7893 todennettua arvostelua
Upea
3797
Erittäin hyvä
2190
Hyvä
1156
OK
343
Kohtuullinen
240
Keskinkertainen
93
Heikko
74
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Gumpendorfer Straße 39, 1060 Wien, Wien

Mitä lähistöltä löytyy

  • Theater an der Wien0.5 km
  • Wienin taidehistoriallinen museo0.7 km
  • Karlsplatz1 km
  • Wienin valtionooppera1 km
  • Itävallan parlamenttitalo1.1 km
  • Vienna Museum1.1 km
  • Hofburgin keisarillinen palatsi1.2 km
  • Karntner Strasse1.3 km
  • Stephansplatz1.6 km
  • Cathedral of Vienna1.6 km
  • Wienin yliopisto1.6 km
  • Schloss Belvedere1.9 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Hotel Kolpinghaus Wien Zentral - olennaiset tiedot

Matalasesonki

Huippusesonki

Keskim. hinta (viikkoyö)

Keskim. hinta (viikonloppuyö)

syyskuu
joulukuu
148 €
119 €
Halvin kuukausi yöpyä keskimääräisen 16 % hinnanlaskun myötä.
Kallein kuukausi yöpyä keskimääräisen 32 % hinnan nousun myötä.
Keskimääräinen su - to hinta edellisen2 viikkojen ajalta.
Keskimääräinen pe ja la hinta edellisen2 viikkojen ajalta.

Milloin varata huone Hotel Kolpinghaus Wien Zentral hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

KAYAKin osuvimmat vinkit Hotel Kolpinghaus Wien Zentral majoittumiseen

  • Jos etsit halpaa huonetta hotellista Hotel Kolpinghaus Wien Zentral, harkitse majoittumista matalasesongin aikana. Halvimmat tarjoukset löytyvät yleensä syyskuuta ja elokuuta.
  • Hinnat voivat myös vaihdella sen mukaan, minä viikonpäivänä majoitut. Löydät parhaat huonetarjoukset hotellistaHotel Kolpinghaus Wien Zentral lauantai ja maanantai. torstai on yleensä kaikkein kallein päivä.
  • Halvin hinta, jolla huone Hotel Kolpinghaus Wien Zentral varattiin KAYAK-sivustolla viimeisen 2 viikon aikana, oli 119 €, kun taas kallein hinta oli 119 €.

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Kolpinghaus Wien Zentral varaukselle

  • Missä Hotel Kolpinghaus Wien Zentral sijaitsee?

    Hotel Kolpinghaus Wien Zentral osoite naapurustossa Mariahilf on Gumpendorfer Straße 39, ja sen etäisyys kaupungin Wien keskustasta on 1,5 km. Hotellin Hotel Kolpinghaus Wien Zentral lähin maamerkki on Theater an der Wien.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Kolpinghaus Wien Zentral sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Kolpinghaus Wien Zentral sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Hotel Kolpinghaus Wien Zentral ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel Kolpinghaus Wien Zentral tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel Kolpinghaus Wien Zentral on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Kolpinghaus Wien Zentral etäisyys on 18 km kentältä Wien Vienna Intl. Hotellin Hotel Kolpinghaus Wien Zentral etäisyys on 63,2 km kentältä Bratislava - M. R. Štefánik.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Kolpinghaus Wien Zentral hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Kolpinghaus Wien Zentral huonehinnat Wienissä ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Kolpinghaus Wien Zentral huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Kolpinghaus Wien Zentral tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
Jaz in the City Vienna
9 Erinomainen (5 213 arvostelua)0,15 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 105 €
3-tähden hotelli
Hotel Terminus8.5 Erinomainen (3 546 arvostelua)0,21 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 107 €
4-tähden hotelli
NH Wien City8 Erinomainen (4 123 arvostelua)0,26 kmKuntokeskus, Ravintola, Huonepalvelualk. 95 €
3-tähden hotelli
Hotel Pension Mariahilf8.1 Erinomainen (1 158 arvostelua)0,27 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 96 €
3-tähden hotelli
Hotel Haydn8.1 Erinomainen (2 041 arvostelua)0,39 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 80 €
4-tähden hotelli
Hotel Corvinus8.2 Erinomainen (2 065 arvostelua)0,4 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 82 €
4-tähden hotelli
Hotel Schani Salon8.5 Erinomainen (2 245 arvostelua)0,43 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 90 €
4-tähden hotelli
NH Wien City8 Erinomainen (4 123 arvostelua)0,26 kmKuntokeskus, Ravintola, Huonepalvelualk. 95 €
4-tähden hotelli
Boutiquehotel Das Tyrol9.4 Erinomainen (1 490 arvostelua)0,3 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 167 €
4-tähden hotelli
Jaz in the City Vienna
9 Erinomainen (5 213 arvostelua)0,15 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 105 €
3-tähden hotelli
Hotel Terminus8.5 Erinomainen (3 546 arvostelua)0,21 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 107 €
4-tähden hotelli
Hotel Schani Salon8.5 Erinomainen (2 245 arvostelua)0,43 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 90 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,9
1,5 km
Wien Vienna Intl
18,0 km