Grand Hotel Tamerici & Principe

4 tähteä
ke 8.7
-
to 9.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
77 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
77 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
84 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
105 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tässä savuttomassa hotellissa on täydet kylpyläpalvelut, ulkouima-allas ja ravintola. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kuntokeskus, baari/aulabaari ja allasbaari. Grand Hotel Terme Tamerici e Principe tarjoaa 130 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Vuoteissa on untuvapeitot. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy tohvelit, bidee, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit. Siivous on saatavilla päivittäin. Hotelli tarjoaa asiakkailleen seuraavat tilat: kuumat lähteet ja kuntokeskus. Käytössäsi on ulkouima-allas ja poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluvat sauna ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,2
Erittäin hyvä
1141 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Grand Hotel Tamerici & Principe

ke 8.7
-
to 9.7
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
77 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
84 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
105 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat perustuvat yhteen yöhön, sisältäen maksut mutta eivät sisällä veroja.

Hotellin Grand Hotel Tamerici & Principe palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Pysäköintipalvelu
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla

Yleistä

  • Ikkunapaikka
  • Perhehuoneita
  • Näkymä puutarhaan
  • Kovapuu- ja parkettilattiat
  • Yhdistelmähuoneita saatavilla
  • Näkymä nähtävyyskohteeseen
  • Näkymä uima-altaalle
  • Säilytystila saatavilla
  • Oleskelualue
  • Tossut
  • Vuodesohva
  • Äänieristettyjä huoneita
  • Äänieristys
  • Puhelin
  • Kokolattiamatto
  • Laatta-/marmorilattia
  • Näkymä kaupunkiin

Perus

  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Ilmastointi
  • Ilmainen langaton internet
  • Petivaatteet
  • Pyyhkeet
  • Sampoo
  • Vartalosaippua
  • Pyyhkeet/lakanat (lisämaksullinen)
  • Roskakoreja
  • Hoitoaine

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • Kylpytakki
  • Oma kykpyhuone
  • Korotettu WC-istuin
  • Suihku
  • Suihkulakk
  • Lisäkylpyhuone
  • Lisävessa
  • Kylpyamme
  • Alapesuallas
  • Poreamme
  • WC
  • Vessapaperia
  • Suihkukaappi

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Koko yksikkö on esteetön
  • Hypoallergeeninen tyyny
  • Madallettu pesuallas
  • Höyhenetön tyyny
  • Savuttomia huoneita saatavilla
  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Esteettömyys
  • Esteetön suihku
  • Hissi
  • Pääsy hissillä
  • Esteetön kylpyamme
  • WC, jossa on käsituet
  • Pääsy hissillä yläkerroksiin

Palvelut ja mukavuudet

  • Liikekeskus
  • Herätyspalvelu
  • Concierge-palvelu
  • Hammam (turkkilainen sauna)
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Huonepalvelu
  • Opastetun kierroksen tiski
  • Jalkahieronta
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto
  • Kokoustilat
  • Tallelokero

Uima-allas ja kylpylä

  • Kylpylä
  • Poreamme
  • Ulkouima-allas
  • Allaspyyhkeet
  • Hieronta
  • Allasbaari
  • Sauna

Ruokailu

  • Erityisruokavalioita (pyynnöstä)
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Ruoka voidaan tarvittaessa toimittaa vierasmajoitukseen
  • Minibaari
  • Aamiainen huoneessa
  • Kahvin-/teenkeitin

Pysäköinti ja kuljetus

  • Pysäköinti
  • Lentokenttäkuljetus (lisämaksu)
  • Yksityinen pysäköinti
  • Kuljetuspalvelu (lisämaksullinen)
  • Pysäköintipalvelu

Makuuhuone

  • Höyhentyyny
  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vuodesohva
  • Vaateteline
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Kirjasto
  • TV

Ulkoilma

  • Puutarha
  • Terassi/patio
  • Rantatuolit
  • Parveke

Tekemistä

  • Viinikerros
  • Pyörävuokraus
  • Golf
  • Ostokset

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • 24 tunnin vartiointi
  • Ensiapupakkaus
  • Kassakaappi

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla
  • Lapsenvahti/lastenhoito (lisämaksu)

Kuntoilu

  • Kuntokeskus
  • Tennis

Arvostelut: Grand Hotel Tamerici & Principe

8,2
Erittäin hyvä
1141 todennettua arvostelua
Upea
537
Erittäin hyvä
229
Hyvä
174
OK
83
Kohtuullinen
53
Keskinkertainen
25
Heikko
40
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Viale Iv Novembre 2 B, 51016 Montecatini Terme, Toscana

Mitä lähistöltä löytyy

  • Palazzo dei Congressi98 m
  • Montecatini Congress Center117 m
  • Terme di Montecatini Spa216 m
  • Terme Excelsior245 m
  • Piazza del Popolo272 m
  • Terme Leopoldine0.4 km
  • Terme Tettuccio0.6 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 047011ALB0009, IT047011A1VGSFNJDB

Milloin varata huone Grand Hotel Tamerici & Principe hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Grand Hotel Tamerici & Principe varaukselle

  • Missä Grand Hotel Tamerici & Principe sijaitsee?

    Grand Hotel Tamerici & Principe osoite on Viale Iv Novembre 2 B, ja sen etäisyys kaupungin Montecatini Terme keskustasta on 0,5 km. Hotellin Grand Hotel Tamerici & Principe lähin maamerkki on Palazzo dei Congressi.

  • Mitkä ovat hotellin Grand Hotel Tamerici & Principe sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Grand Hotel Tamerici & Principe sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Grand Hotel Tamerici & Principe ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Grand Hotel Tamerici & Principe tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Grand Hotel Tamerici & Principe on lentokentältä?

    Hotellin Grand Hotel Tamerici & Principe etäisyys on 35,8 km kentältä Firenze Peretola. Hotellin Grand Hotel Tamerici & Principe etäisyys on 37,7 km kentältä Pisan kansainvälinen lentoasema.

  • Onko hotellissä Grand Hotel Tamerici & Principe uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Grand Hotel Tamerici & Principe on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Grand Hotel Tamerici & Principe hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Grand Hotel Tamerici & Principe huonehinnat Montecatini Terme ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Grand Hotel Tamerici & Principe huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Grand Hotel Tamerici & Principe tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
Grand Hotel Francia & Quirinale8.8 Erinomainen (475 arvostelua)0,08 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 105 €
4-tähden hotelli
Ambasciatori Palace8.2 Erinomainen (307 arvostelua)0,1 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 83 €
4-tähden hotelli
Hotel Maestoso
8.7 Erinomainen (87 arvostelua)0,15 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 72 €
3-tähden hotelli
Suite Dreams Montecatini
9.2 Erinomainen (239 arvostelua)0,16 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 142 €
1-tähden hotelli
27 % halvempiAlbergo Natucci8.4 Erinomainen (648 arvostelua)0,39 kmLangaton internet, Ilmainen pysäköinti, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 53 €
4-tähden hotelli
20 % halvempiHotel Columbia Wellness & Spa8.4 Erinomainen (1 617 arvostelua)0,23 kmSisäuima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 58 €
3-tähden hotelli
18 % halvempiHotel Giovanna7.8 Hyvä (802 arvostelua)0,39 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 59 €
4-tähden hotelli
17 % halvempiErcolini & Savi8.6 Erinomainen (1 531 arvostelua)0,31 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 60 €
3-tähden hotelli
9 % halvempiSmart Hotel Bartolini9.3 Erinomainen (797 arvostelua)0,39 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 66 €
3-tähden hotelli
Suite Dreams Montecatini
9.2 Erinomainen (239 arvostelua)0,16 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 142 €
5-tähden hotelli
Lhp Hotel Montecatini Palace & Spa8.9 Erinomainen (1 782 arvostelua)0,24 kmVain aikuisille, Ulkouima-allas, Sisäuima-allasalk. 121 €
4-tähden hotelli
Grand Hotel Francia & Quirinale8.8 Erinomainen (475 arvostelua)0,08 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 105 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,4
0,5 km
Firenze Peretola
35,8 km