Hotel Gran Bretagna Ortigia

3 tähteä
8,7
Erittäin hyvä
perustuu 718 arvosteluihin
718 arvostelua
la 25.7
-
su 26.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
110 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
110 €
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
112 €
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
135 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Baari/aulabaari, välipalabaari/deli ja kahvila kuuluvat tämän savuttoman hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, ilmainen mannermainen aamiainen ja ilmainen kuljetus risteilyalusterminaaliin. Lisäksi majoituspaikassa on kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, concierge-palvelut ja kuivapesulapalvelu. Gran Bretagna Boutique Hotel Ortigia tarjoaa 15 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, tohvelit, bidee ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja hiustenkuivaaja. Siivous päivittäin ja silitysrauta/-lauta on saatavilla pyynnöstä. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,7
Erittäin hyvä
718 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Gran Bretagna Ortigia

la 25.7
-
su 26.7
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Klassinen huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Hotel Gran Bretagna Ortigia palvelut

  • Baari/oleskelutila
  • Ilmainen langaton internet
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Internet
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Pyykinpesuhuone
  • Hiustenkuivain

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • Internet
  • Pyyhkeet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Vartalosaippua
  • Ilmastointi
  • Roskakoreja

Kylpyhuone

  • Suihku
  • Suihkulakk
  • Alapesuallas
  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Oma kykpyhuone

Yleistä

  • Merinäkymä
  • Tossut
  • Sisäpihanäkymä
  • Äänieristys
  • Laatta-/marmorilattia
  • Näkymä kaupunkiin
  • Säilytystila saatavilla

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • Ensiapupakkaus
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa
  • CCTV-turvakamera kiinteistön ulkopuolella
  • Hiilimonoksidihälytin
  • 24 tunnin vartiointi

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kirjasto
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Maksullisia kanavia
  • TV

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Hypoallergeeninen
  • Hypoallergeeninen tyyny
  • Savuton
  • Höyhenetön tyyny
  • Pääsy portaita pitkin yläkerroksiin

Makuuhuone

  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vuodesohva
  • Vaateteline
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu

Palvelut ja mukavuudet

  • Pankkiautomaatti
  • Vesipullo
  • Yksityinen sisään- tai uloskirjautuminen

Pysäköinti ja kuljetus

  • Lentokenttäkuljetus (lisämaksu)
  • Kuljetuspalvelu (lisämaksullinen)

Ruokailu

  • Minibaari
  • Baari/oleskelutila

Tekemistä

  • Pääsy rannalle
  • Pyörävuokraus

Ulkoilma

  • Parveke

Työtila

  • Kirjoituspöytä

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla

Uima-allas

  • Allaspyyhkeet

Arvostelut: Hotel Gran Bretagna Ortigia

8,7
Erittäin hyvä
718 todennettua arvostelua
Upea
385
Erittäin hyvä
176
Hyvä
82
OK
23
Kohtuullinen
25
Keskinkertainen
9
Heikko
18
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Via Savoia 21, 96100 Syrakusa, Sisilia

Mitä lähistöltä löytyy

  • Temple of Apollo116 m
  • Piazza Archimede250 m
  • Isola Ortigia309 m
  • Syracuse Cathedral0.4 km
  • Puppet Theatre0.5 km
  • Ipogeo di Piazza Duomo0.5 km
  • Fonte Aretusa0.6 km
  • Palazzo Bellomo0.6 km
  • Porto Piccolo0.7 km
  • Castello Maniace1.1 km
  • Santuario della Madonna delle Lacrime1.4 km
  • Museo del Papiro1.5 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 10:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 19089017A353108, IT089017A1MPYOQUV3

Milloin varata huone Hotel Gran Bretagna Ortigia hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Gran Bretagna Ortigia varaukselle

  • Missä Hotel Gran Bretagna Ortigia sijaitsee?

    Hotel Gran Bretagna Ortigia osoite on Via Savoia 21, ja sen etäisyys kaupungin Syrakusa keskustasta on 0,8 km. Hotellin Hotel Gran Bretagna Ortigia lähin maamerkki on Temple of Apollo.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Gran Bretagna Ortigia sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Gran Bretagna Ortigia sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 10:00.

  • Tarjoaako Hotel Gran Bretagna Ortigia ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel Gran Bretagna Ortigia tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel Gran Bretagna Ortigia on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Gran Bretagna Ortigia etäisyys on 49,1 km kentältä Catania Fontanarossa. Hotellin Hotel Gran Bretagna Ortigia etäisyys on 61 km kentältä Comiso.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Gran Bretagna Ortigia hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Gran Bretagna Ortigia huonehinnat Syrakusa ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Gran Bretagna Ortigia huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Gran Bretagna Ortigia tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

2-tähden hotelli
47 % halvempi
Casa Verga
8.4 Erinomainen (704 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, Taulu-tv, Ilmaisia hygieniatuotteitaalk. 60 €
3-tähden hotelli
43 % halvempiCasa Cristina8.8 Erinomainen (519 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 64 €
3-tähden hotelli
8 % halvempi
Palazzo Giaracà
7.4 Hyvä (476 arvostelua)0,09 kmLangaton internetalk. 105 €
3-tähden hotelli
Xenia
9 Erinomainen (651 arvostelua)0,1 kmKahvinkeitinalk. 130 €
2-tähden hotelli
47 % halvempi
Casa Verga
8.4 Erinomainen (704 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, Taulu-tv, Ilmaisia hygieniatuotteitaalk. 60 €
3-tähden hotelli
43 % halvempiCasa Cristina8.8 Erinomainen (519 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 64 €
3-tähden hotelli
8 % halvempi
Palazzo Giaracà
7.4 Hyvä (476 arvostelua)0,09 kmLangaton internetalk. 105 €
3-tähden hotelli
Xenia
9 Erinomainen (651 arvostelua)0,1 kmKahvinkeitinalk. 130 €
3-tähden hotelli
Xenia
9 Erinomainen (651 arvostelua)0,1 kmKahvinkeitinalk. 130 €
3-tähden hotelli
43 % halvempiCasa Cristina8.8 Erinomainen (519 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 64 €
5-tähden hotelli
Grand Hotel Ortigia8.5 Erinomainen (1 542 arvostelua)0,11 kmYksityinen ranta, snorklaus, Ravintolaalk. 315 €
2-tähden hotelli
47 % halvempi
Casa Verga
8.4 Erinomainen (704 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, Taulu-tv, Ilmaisia hygieniatuotteitaalk. 60 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,7
0,8 km
Catania Fontanarossa
49,1 km