Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali

4 tähteä
8,4
Erittäin hyvä
perustuu 5135 arvosteluihin
5135 arvostelua
to 24.9
-
pe 25.9
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tässä savuttomassa hotellissa on täydet kylpyläpalvelut, ulkouima-allas ja ravintola. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on kuntosali, baari/aulabaari ja maksuton lastenkerho. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä. Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali tarjoaa 296 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneissa on erillinen ruokailualue. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hammasharjat ja -tahna. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Silitysrauta/-lauta, hiustenkuivaaja ja pyyhkeiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla pyynnöstä. Käytössäsi on ulkouima-allas ja lastenallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluu kuntosali. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,4
Erittäin hyvä
5135 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali

to 24.9
-
pe 25.9
Tarjoukset:
25 €
Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Superior-huone, Kahden hengen ja 45 lisää Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali tarjouksia.
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
25 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
26 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 twin-vuode
27 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, 1 twin-vuode
32 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
29 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
36 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 twin-vuode
30 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
37 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 1 twin-vuode
31 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
60 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
32 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
34 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
33 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
35 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
33 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
35 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
34 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
41 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
34 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
36 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
34 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
34 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
61 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
36 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
50 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
43 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
46 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
46 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
76 €
Yhteensä per yö maksuilla
Premier-huone, tuntematon vuodetyyppi
129 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Pysäköintipalvelu
  • Ilmainen pysäköinti
  • Liikekeskus

Arvostelut: Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali

8,4
Erittäin hyvä
5135 todennettua arvostelua
Upea
2546
Erittäin hyvä
972
Hyvä
711
OK
304
Kohtuullinen
240
Keskinkertainen
125
Heikko
237
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Jl. Dewi Saraswati III No.51, Kuta 80361

Mitä lähistöltä löytyy

  • Bodyworks Seminyak1 km
  • Seminyak Square1.6 km
  • Seminyak Beach1.8 km
  • Legian Beach2.1 km
  • Mendira Beach2.5 km
  • Pantai Batubelig3 km
  • Kuta Beach3.6 km
  • Bali Kuta Resort and Convention Center4 km
  • Hard Rock Cafe4.1 km
  • Kuta Square4.4 km
  • Downtown Kuta4.4 km
  • Pantai Segara4.5 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 55194, 9120103271894

Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali - olennaiset tiedot

Matalasesonki

Huippusesonki

elokuu
elokuu
Halvin kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnanlaskun myötä.
Kallein kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnan nousun myötä.

Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali

Missä kuussa Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiRamada Encore by Wyndham Seminyak Bali yöpymiseen on kesäkuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 31 €. Kallein kuukausi on joulukuu, jolloin hinta on 56 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali?

Halvin päivä varata Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali on torstai, ja keskimääräinen yöhinta on 30 €. Kallein päivä on maanantai, jolloin hinta on 86 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali kannattaa varata?

Varaa noin 4 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali. Tämä voi tuoda sinulle noin 20 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali varaukselle

  • Missä Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali sijaitsee?

    Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali osoite naapurustossa Seminyak on Jl. Dewi Saraswati III No.51, ja sen etäisyys kaupungin Kuta keskustasta on 4,3 km. Hotellin Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali lähin maamerkki on Bodyworks Seminyak.

  • Mitkä ovat hotellin Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Tarjoaako Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali on lentokentältä?

    Hotellin Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali etäisyys on 7,3 km kentältä Denpasar Bali Ngurah Rai. Hotellin Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali etäisyys on 100,3 km kentältä Banyuwangi Blimbingsari.

  • Onko hotellissä Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali huonehinnat Kuta ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Ramada Encore by Wyndham Seminyak Bali tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Airy Premier Seminyak Bidadari 2 Kuta Bali
0,18 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 58 €
2-tähden hotelli
38 % halvempi
OYO 91080 Kubu D&d Guesthouse
5.7 OK (39 arvostelua)0,19 kmalk. 18 €
Loma-asunto
Alam Bidadari Seminyak Villas8.1 Erinomainen (483 arvostelua)0,02 kmYksityinen uima-allas, Ulkouima-allas, Terassi/patioalk. 52 €
Loma-asunto
Villa Anouk
9 Erinomainen (11 arvostelua)0,05 kmYksityinen uima-allas, Ulkouima-allas, Keittiöalk. 106 €
2-tähden hotelli
38 % halvempi
OYO 91080 Kubu D&d Guesthouse
5.7 OK (39 arvostelua)0,19 kmalk. 18 €
3-tähden hotelli
Airy Premier Seminyak Bidadari 2 Kuta Bali
0,18 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 58 €
Loma-asunto
78 % halvempi
KoolKost near Sunset Road Seminyak (Minimum Stay 30 Nights)
2.4 Keskinkertainen (1 arvostelu)0,22 kmalk. 7 €
Loma-asunto
41 % halvempi
Swiss-Belcourt Sunset
7.2 Hyvä (167 arvostelua)0,17 kmUlkouima-allas, Sauna, keittokomeroalk. 17 €
2-tähden hotelli
38 % halvempi
OYO 91080 Kubu D&d Guesthouse
5.7 OK (39 arvostelua)0,19 kmalk. 18 €
3-tähden hotelli
Airy Premier Seminyak Bidadari 2 Kuta Bali
0,18 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 58 €
Loma-asunto
Villa Elena
10 Erinomainen (1 arvostelu)0,18 kmVain aikuisille, Näkymä kaupunkiin, Yksityinen uima-allasalk. 254 €
Loma-asunto
Villa Matahari - Seminyak
10 Erinomainen (4 arvostelua)0,21 kmUlkouima-allas, ilmastointi, Kahvinkeitinalk. 207 €

Hyvä tietää

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

4,3 km
Denpasar Bali Ngurah Rai
7,3 km