Pyramisa Island Hotel Aswan

5 tähteä
8,9
Erittäin hyvä
perustuu 2788 arvosteluihin
2788 arvostelua
to 22.10
-
pe 23.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu 3 ravintolaa, 2 ulkouima-allasta ja täydet kylpyläpalvelut. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen buffetaamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on 4 baaria, kuntosali ja allasbaari. Kylpyhuoneet eivät ole huoneiden yhteydessä. Pyramisa Island Hotel Aswan tarjoaa 450 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Huoneessa on kalustettu parveke. 32-tuumainen LED-televisio, satelliittikanavat ja maksulliset elokuvat. Huoneissa on erilliset yksityiset kylpyhuoneet. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme, bidee ja hiustenkuivaaja. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Lisäksi huoneissa on ilmainen pullovesi ja silitysrauta/-lauta. Siivous on saatavilla päivittäin. Käytössäsi on 2 ulkouima-allasta, kuten myös poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluvat sauna ja kuntosali. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,9
Erittäin hyvä
2788 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Pyramisa Island Hotel Aswan

to 22.10
-
pe 23.10
Tarjoukset:
55 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Queen-huone, Kahden hengen ja 21 lisää Pyramisa Island Hotel Aswan tarjouksia.
Queen-huone, 1 queen-vuode
55 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 parivuode
74 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
60 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
143 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
70 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
113 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
73 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
110 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
74 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
80 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
124 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
82 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
201 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
102 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
140 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 twin-vuode
103 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
125 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
231 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
126 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Pyramisa Island Hotel Aswan palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvila
  • Ilmainen pysäköinti
  • Liikekeskus
  • Taulu-tv

Arvostelut: Pyramisa Island Hotel Aswan

8,9
Erittäin hyvä
2788 todennettua arvostelua
Upea
1350
Erittäin hyvä
396
Hyvä
302
OK
187
Kohtuullinen
205
Keskinkertainen
110
Heikko
238
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

Isis Island, Assuan 23456

Mitä lähistöltä löytyy

  • Elephantine Island0.6 km
  • Nubian Museum0.9 km
  • Mausoleum of the Aga Khan1.1 km
  • Unfinished Obelisk1.6 km
  • Kitchener's Island1.8 km
  • Aswan Botanical Garden1.8 km
  • Monastery of St Simeon1.8 km
  • Nubian Villages2.5 km
  • Aswan Bazaar2.6 km
  • Tombs of the Nobles2.8 km
  • Philae Temple5.9 km
  • Temple of Philae6 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Pyramisa Island Hotel Aswan

Missä kuussa Pyramisa Island Hotel Aswan hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiPyramisa Island Hotel Aswan yöpymiseen on heinäkuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 81 €. Kallein kuukausi on lokakuu, jolloin hinta on 151 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Pyramisa Island Hotel Aswan?

Halvin päivä varata Pyramisa Island Hotel Aswan on tiistai, ja keskimääräinen yöhinta on 57 €. Kallein päivä on lauantai, jolloin hinta on 191 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Pyramisa Island Hotel Aswan kannattaa varata?

Varaa noin 1 viikko etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Pyramisa Island Hotel Aswan. Tämä voi tuoda sinulle noin 39 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Pyramisa Island Hotel Aswan varaukselle

  • Missä Pyramisa Island Hotel Aswan sijaitsee?

    Pyramisa Island Hotel Aswan osoite on Isis Island, ja sen etäisyys kaupungin Assuan keskustasta on 2,4 km. Hotellin Pyramisa Island Hotel Aswan lähin maamerkki on Elephantine Island.

  • Mitkä ovat hotellin Pyramisa Island Hotel Aswan sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Pyramisa Island Hotel Aswan sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Pyramisa Island Hotel Aswan ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Pyramisa Island Hotel Aswan tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Tarjoaako Pyramisa Island Hotel Aswan ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Pyramisa Island Hotel Aswan tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Pyramisa Island Hotel Aswan on lentokentältä?

    Hotellin Pyramisa Island Hotel Aswan etäisyys on 14,1 km kentältä Aswan.

  • Onko hotellissä Pyramisa Island Hotel Aswan uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Pyramisa Island Hotel Aswan on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Pyramisa Island Hotel Aswan hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Pyramisa Island Hotel Aswan huonehinnat Assuan ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Pyramisa Island Hotel Aswan huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Pyramisa Island Hotel Aswan tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
48 % halvempi
Blue Lotus Nile Suites Hotel Aswan
7.7 Hyvä (194 arvostelua)0,6 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 74 €
3-tähden hotelli
73 % halvempi
Achertod Nubian House
9.6 Erinomainen (43 arvostelua)0,64 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 38 €
4-tähden hotelli
Basma Executive Club
9.6 Erinomainen (424 arvostelua)0,66 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 194 €
4-tähden hotelli
Basma Hotel Aswan8.6 Erinomainen (1 751 arvostelua)0,79 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 150 €
3-tähden hotelli
73 % halvempi
Achertod Nubian House
9.6 Erinomainen (43 arvostelua)0,64 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 38 €
3-tähden hotelli
48 % halvempi
Blue Lotus Nile Suites Hotel Aswan
7.7 Hyvä (194 arvostelua)0,6 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 74 €
4-tähden hotelli
Basma Hotel Aswan8.6 Erinomainen (1 751 arvostelua)0,79 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 150 €
4-tähden hotelli
Basma Executive Club
9.6 Erinomainen (424 arvostelua)0,66 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 194 €
3-tähden hotelli
73 % halvempi
Achertod Nubian House
9.6 Erinomainen (43 arvostelua)0,64 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 38 €
4-tähden hotelli
Basma Executive Club
9.6 Erinomainen (424 arvostelua)0,66 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 194 €
5-tähden hotelli
Old Cataract, Aswan9.4 Erinomainen (1 404 arvostelua)0,9 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 630 €
4-tähden hotelli
Basma Hotel Aswan8.6 Erinomainen (1 751 arvostelua)0,79 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 150 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,7
2,4 km
Aswan
14,1 km