Days Inn by Wyndham Ottawa

3 tähteä
5,8
Kohtuullinen
perustuu 2460 arvosteluihin
2460 arvostelua
ke 21.10
-
to 22.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän hotellin palveluihin kuuluu ravintola, kuntosali ja ympäri vuorokauden auki oleva business center. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on itsepalvelupysäköinti, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä. Days Inn by Wyndham Ottawa tarjoaa 74 huonetta, joihin on kulku ulkokäytävän kautta ja joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Silitysrauta/-lauta, pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotelli käytössäsi on kuntosali.
5,8
Kohtuullinen
2460 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Days Inn by Wyndham Ottawa

ke 21.10
-
to 22.10
Tarjoukset:
70 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Queen-huone, Kahden hengen ja 47 lisää Days Inn by Wyndham Ottawa tarjouksia.
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
70 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
82 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
86 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
88 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
89 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
91 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 2 queen-vuodetta
94 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, 2 queen-vuodetta
100 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
103 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, 1 king-vuode
109 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
110 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
124 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
141 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
143 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
175 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Days Inn by Wyndham Ottawa palvelut

  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV

Arvostelut: Days Inn by Wyndham Ottawa

5,8
Kohtuullinen
2460 todennettua arvostelua
Upea
662
Erittäin hyvä
437
Hyvä
524
OK
242
Kohtuullinen
206
Keskinkertainen
118
Heikko
269
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

319 Rideau Street, Ottawa, ON K1N 5Y4

Mitä lähistöltä löytyy

  • University of Ottawa0.7 km
  • Shaw Centre0.8 km
  • Embassy of the United States0.8 km
  • National War Memorial1 km
  • National Gallery of Canada1.1 km
  • Royal Canadian Mint1.1 km
  • Peace Tower1.3 km
  • Parliament Hill1.3 km
  • Library Of Parliament1.3 km
  • Downtown Ottawa1.6 km
  • Rideau Hall1.7 km
  • Supreme Court of Canada1.8 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Days Inn by Wyndham Ottawa

Missä kuussa Days Inn by Wyndham Ottawa hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiDays Inn by Wyndham Ottawa yöpymiseen on joulukuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 104 €. Kallein kuukausi on toukokuu, jolloin hinta on 149 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Days Inn by Wyndham Ottawa?

Halvin päivä varata Days Inn by Wyndham Ottawa on perjantai, ja keskimääräinen yöhinta on 111 €. Kallein päivä on torstai, jolloin hinta on 206 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Days Inn by Wyndham Ottawa kannattaa varata?

Varaa noin 9 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Days Inn by Wyndham Ottawa. Tämä voi tuoda sinulle noin 30 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Days Inn by Wyndham Ottawa varaukselle

  • Missä Days Inn by Wyndham Ottawa sijaitsee?

    Days Inn by Wyndham Ottawa osoite naapurustossa Lower Town on 319 Rideau Street, ja sen etäisyys kaupungin Ottawa keskustasta on 1,8 km. Hotellin Days Inn by Wyndham Ottawa lähin maamerkki on University of Ottawa.

  • Mitkä ovat hotellin Days Inn by Wyndham Ottawa sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Days Inn by Wyndham Ottawa sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Days Inn by Wyndham Ottawa ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Days Inn by Wyndham Ottawa tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Days Inn by Wyndham Ottawa on lentokentältä?

    Hotellin Days Inn by Wyndham Ottawa etäisyys on 11,9 km kentältä Ottawa Macdonald-Cartierin kansainvälinen lentoasema. Hotellin Days Inn by Wyndham Ottawa etäisyys on 85 km kentältä Ogdensburg.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Days Inn by Wyndham Ottawa hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Days Inn by Wyndham Ottawa huonehinnat Ottawassa ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Days Inn by Wyndham Ottawa huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Days Inn by Wyndham Ottawa tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

2-tähden hotelli
34 % halvempi
Rideau Residence University of Ottawa
6.7 Hyvä (238 arvostelua)0,13 kmLangaton internetalk. 72 €
3-tähden hotelli
80 % halvempi
Residence de l'UOttawa - UOttawa Residences - Friel
0,22 kmLangaton internetalk. 22 €
3-tähden hotelli
Swiss Hotel8.5 Erinomainen (520 arvostelua)0,3 kmVain aikuisille, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 135 €
4-tähden hotelli
AC Hotels by Marriott Ottawa Downtown
8.7 Erinomainen (332 arvostelua)0,34 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 149 €
3-tähden hotelli
80 % halvempi
Residence de l'UOttawa - UOttawa Residences - Friel
0,22 kmLangaton internetalk. 22 €
2-tähden hotelli
74 % halvempiHi Ottawa Jail Hostel8.4 Erinomainen (5 473 arvostelua)0,58 kmLangaton internet, Liikekeskus, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 28 €
2-tähden hotelli
34 % halvempi
Rideau Residence University of Ottawa
6.7 Hyvä (238 arvostelua)0,13 kmLangaton internetalk. 72 €
2-tähden hotelli
15 % halvempi
University of Ottawa Residence
7.3 Hyvä (360 arvostelua)0,63 kmLangaton internetalk. 92 €
3-tähden hotelli
The Century House Bed and Breakfast Ottawa9.6 Erinomainen (564 arvostelua)0,34 kmLangaton internet, Ilmainen pysäköinti, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 161 €
4-tähden hotelli
Le Germain Hotel Ottawa9.1 Erinomainen (723 arvostelua)0,47 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 183 €
5-tähden hotelli
Fairmont Chateau Laurier Gold Experience
8.9 Erinomainen (120 arvostelua)0,91 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 336 €
4-tähden hotelli
AC Hotels by Marriott Ottawa Downtown
8.7 Erinomainen (332 arvostelua)0,34 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 149 €

Hyvä tietää

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

1,8 km
Ottawa Macdonald-Cartierin kansainvälinen lentoasema
11,9 km