Hotel-Pension Waizenegger

2 tähteä
7,9
Hyvä
perustuu 2470 arvosteluihin
2470 arvostelua
to 30.7
-
pe 31.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
87 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
87 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
88 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
102 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Matkatavarasäilytys ja lippupalvelua ovat muutamia saatavilla olevista hotellin tarjoamista palveluista. Palvelut sisältävät ilmaisen WiFin sekä puutarhan ja retki- ja matkailuneuvontaa. Kielitaitoinen henkilökunta on käytettävissä varmistamaan, että vieraiden oleskelusta hotelli -majoituskohteessa tulisi mahdollisimman viihtyisä.

Hotelli -majoituskohteen huoneista löytyy kaapeli/satelliittikanavat, hiustenkuivain ja suihku.

Hotellin lähialueelta löytyy monia ravintoloita ja kahviloita.

7,9
Hyvä
2470 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel-Pension Waizenegger

to 30.7
-
pe 31.7
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
87 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
88 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
102 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Hotel-Pension Waizenegger palvelut

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Internet
  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Hiustenkuivain
  • Pinnasänky saatavilla
  • Savuton

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Petivaatteet
  • Pyyhkeet
  • Tuuletin
  • Palosammutin
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Roskakoreja

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Allergiahuone
  • Savuton
  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Hissi
  • Höyhenetön tyyny
  • Pääsy hissillä
  • Hypoallergeeninen
  • Pääsy hissillä yläkerroksiin

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Jaettu kylpyhuone
  • Jaettu WC
  • Suihku
  • Oma kykpyhuone

Yleistä

  • Hiljainen katunäkymä
  • Perhehuoneita
  • Näkymä kaupunkiin
  • Kovapuu- ja parkettilattiat
  • Sisäpihanäkymä
  • Säilytystila saatavilla

Makuuhuone

  • Taittosänky
  • Vaateteline
  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Media ja viihde

  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Taulu-tv
  • TV

Pyykki

  • Silitysrauta ja -lauta

Terveys ja turvallisuus

  • Ensiapupakkaus

Palvelut ja mukavuudet

  • Pääsy avaimella

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla

Arvostelut: Hotel-Pension Waizenegger

7,9
Hyvä
2470 todennettua arvostelua
Upea
665
Erittäin hyvä
621
Hyvä
602
OK
241
Kohtuullinen
194
Keskinkertainen
60
Heikko
89
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Mommsenstr. 6, 10629 Berliini

Mitä lähistöltä löytyy

  • Kurfurstendamm0.8 km
  • Teknillinen yliopisto1.2 km
  • Berliinin eläintieteellinen puutarha1.5 km
  • Charlottenburgin linna2.5 km
  • Teatteri Potsdamer Platz3.6 km
  • Potsdamer Platz4.1 km
  • Berliinin muuri4.2 km
  • Holokaustimuistomerkki4.2 km
  • Valtiopäivätalo4.2 km
  • Brandenburgin portti4.2 km
  • Friedrichstrasse4.9 km
  • Berliinin kasvitieteellinen puutarha5.3 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 13:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 90268644

Milloin varata huone Hotel-Pension Waizenegger hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel-Pension Waizenegger varaukselle

  • Missä Hotel-Pension Waizenegger sijaitsee?

    Hotel-Pension Waizenegger osoite naapurustossa Charlottenburg on Mommsenstr. 6, ja sen etäisyys kaupungin Berliini keskustasta on 6,5 km. Hotellin Hotel-Pension Waizenegger lähin maamerkki on Kurfurstendamm.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel-Pension Waizenegger sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel-Pension Waizenegger sisäänkirjautumisaika on 13:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Hotel-Pension Waizenegger ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel-Pension Waizenegger tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel-Pension Waizenegger on lentokentältä?

    Hotellin Hotel-Pension Waizenegger etäisyys on 20 km kentältä Berliini Berliin Brandenburg. Hotellin Hotel-Pension Waizenegger etäisyys on 141,7 km kentältä Leipzig/Halle.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel-Pension Waizenegger hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel-Pension Waizenegger huonehinnat Berliinissä ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel-Pension Waizenegger huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel-Pension Waizenegger tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Hotel Astrid am Kurfürstendamm7.1 Hyvä (1 986 arvostelua)0,11 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 78 €
4-tähden hotelli
Hotel Q! Berlin8.7 Erinomainen (1 502 arvostelua)0,21 kmVain aikuisille, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 90 €
4-tähden hotelli
Hollywood Media Hotel8.5 Erinomainen (8 052 arvostelua)0,22 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 74 €
2-tähden hotelli
Hotel Elegia am Kurfurstendamm6.4 Hyvä (551 arvostelua)0,22 kmLangaton internetalk. 127 €
3-tähden hotelli
16 % halvempiKurfürst am Kurfürstendamm7.9 Hyvä (2 507 arvostelua)0,24 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 59 €
3-tähden hotelli
14 % halvempiHotel-Maison Am Olivaer Platz7.7 Hyvä (1 658 arvostelua)0,4 kmVain aikuisille, Ilmainen langaton internet, Taulu-tvalk. 61 €
3-tähden hotelli
8 % halvempiCome Inn Berlin Kurfürstendamm7.7 Hyvä (3 346 arvostelua)0,57 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 65 €
3-tähden hotelli
8 % halvempiHotel Elba am Kurfürstendamm - Design Chambers8.5 Erinomainen (2 690 arvostelua)0,3 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 65 €
3-tähden hotelli
Hotel Art Nouveau9 Erinomainen (1 169 arvostelua)0,38 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 84 €
4-tähden hotelli
Hotel Q! Berlin8.7 Erinomainen (1 502 arvostelua)0,21 kmVain aikuisille, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 90 €
4-tähden hotelli
Hollywood Media Hotel8.5 Erinomainen (8 052 arvostelua)0,22 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 74 €
3-tähden hotelli
8 % halvempiHotel Elba am Kurfürstendamm - Design Chambers8.5 Erinomainen (2 690 arvostelua)0,3 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 65 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,6
6,5 km
Berliini Berliin Brandenburg
20,0 km