Hotel Pension Classic Berlin

2 tähteä
8,3
Erittäin hyvä
perustuu 3164 arvosteluihin
3164 arvostelua
su 4.10
-
ma 5.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Varaus tehtävä
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämä guesthouse sijaitsee Berliinin keskustassa 50 metrin päässä Wittenbergplatzin metroasemalta ja vain muutaman askeleen päässä kuuluisasta KaDeWe-tavaratalosta. Majoituspaikassa on tarjolla tilavia huoneita, ilmainen WiFi sekä muutamia pysäköintipaikkoja paikan päällä. Pension Classic -guesthousen savuttomissa huoneissa on kaapeli-tv, WiFi, tallelokero ja jääkaappi. Kaikissa huoneissa on oma kylpyhuone, jossa on suihku, wc ja hiustenkuivaaja. Runsas buffetaamiainen tarjoillaan aamiaishuoneessa joka aamu. Pension Classic sijaitsee 5 minuutin kävelymatkan päässä Berliinin eläintarhasta, Europa Centeristä ja Keisari Vilhelmin muistokirkosta. Matkatavarat voidaan säilyttää ilmaiseksi lähtöpäivänä klo 20.00 asti. Tarjolla on ilmaista säilytystilaa asiakkaille, jotka kirjautuvat sisään ennen huoneen valmistumista.
8,3
Erittäin hyvä
3164 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Pension Classic Berlin

su 4.10
-
ma 5.10
Tarjoukset:
114 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Kahden hengen ja 0 lisää Hotel Pension Classic Berlin tarjouksia.
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
114 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
133 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Hotel Pension Classic Berlin palvelut

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Internet
  • Pysäköinti
  • Hiustenkuivain
  • Express-uloskirjautuminen
  • Kassakaappi

Arvostelut: Hotel Pension Classic Berlin

8,3
Erittäin hyvä
3164 todennettua arvostelua
Upea
1454
Erittäin hyvä
921
Hyvä
527
OK
125
Kohtuullinen
88
Keskinkertainen
24
Heikko
25
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Wittenbergplatz 5 - 6, 10789 Berliini

Mitä lähistöltä löytyy

  • Berliinin eläintieteellinen puutarha0.7 km
  • Kurfurstendamm0.8 km
  • Teknillinen yliopisto1.8 km
  • Teatteri Potsdamer Platz2 km
  • Potsdamer Platz2.5 km
  • Holokaustimuistomerkki2.7 km
  • Berliinin muuri2.7 km
  • Brandenburgin portti2.8 km
  • Valtiopäivätalo2.8 km
  • Friedrichstrasse3.4 km
  • Charlottenburgin linna3.8 km
  • Uusi museo4.1 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 13:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Hotel Pension Classic Berlin - olennaiset tiedot

Matalasesonki

Huippusesonki

Keskim. hinta (viikkoyö)

marraskuu
marraskuu
98 €
Halvin kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnanlaskun myötä.
Kallein kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnan nousun myötä.
Keskimääräinen su - to hinta edellisen2 viikkojen ajalta.

KAYAKin osuvimmat vinkit Hotel Pension Classic Berlin majoittumiseen

  • Halvin hinta, jolla huone Hotel Pension Classic Berlin varattiin KAYAK-sivustolla viimeisen 2 viikon aikana, oli 98 €, kun taas kallein hinta oli 98 €.

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Pension Classic Berlin varaukselle

  • Missä Hotel Pension Classic Berlin sijaitsee?

    Hotel Pension Classic Berlin osoite naapurustossa Schoneberg on Wittenbergplatz 5 - 6, ja sen etäisyys kaupungin Berliini keskustasta on 5 km. Hotellin Hotel Pension Classic Berlin lähin maamerkki on Berliinin eläintieteellinen puutarha.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Pension Classic Berlin sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Pension Classic Berlin sisäänkirjautumisaika on 13:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Hotel Pension Classic Berlin ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel Pension Classic Berlin tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel Pension Classic Berlin on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Pension Classic Berlin etäisyys on 18,9 km kentältä Berliini Berliin Brandenburg. Hotellin Hotel Pension Classic Berlin etäisyys on 142,6 km kentältä Leipzig/Halle.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Pension Classic Berlin hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Pension Classic Berlin huonehinnat Berliinissä ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Pension Classic Berlin huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Pension Classic Berlin tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
17 % halvempiIbis Berlin Kurfürstendamm8.2 Erinomainen (5 770 arvostelua)0,06 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 78 €
2-tähden hotelli
19 % halvempiIbis Budget Berlin Kurfuerstendamm7.8 Hyvä (7 026 arvostelua)0,09 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 76 €
3-tähden hotelli
5 % halvempiSORAT Hotel Berlin8.6 Erinomainen (5 294 arvostelua)0,12 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 90 €
3-tähden hotelli
4 % halvempiAir In Berlin Hotel7.8 Hyvä (1 560 arvostelua)0,18 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 90 €
3-tähden hotelli
43 % halvempi
Hotel Boulevard Berlin
0,71 kmalk. 54 €
3-tähden hotelli
32 % halvempiUpper Room7.1 Hyvä (10 560 arvostelua)0,61 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 64 €
3-tähden hotelli
32 % halvempiSylter Hof Berlin7.9 Hyvä (6 681 arvostelua)0,3 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 65 €
3-tähden hotelli
29 % halvempiHotel Ambiente Berlin City7.2 Hyvä (3 566 arvostelua)0,75 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 67 €
3-tähden hotelli
8 % halvempiArthotel Connection Gmbh8.9 Erinomainen (1 200 arvostelua)0,39 kmVain aikuisille, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 87 €
4-tähden hotelli
Mercure Hotel Berlin Wittenbergplatz8.8 Erinomainen (5 338 arvostelua)0,2 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 101 €
5-tähden hotelli
Intercontinental Hotels Berlin By IHG8.8 Erinomainen (5 100 arvostelua)0,49 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 124 €
4-tähden hotelli
25hours hotel Bikini Berlin8.8 Erinomainen (3 309 arvostelua)0,5 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 150 €

Hyvä tietää

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

5,0 km
Berliini Berliin Brandenburg
18,9 km