Hotel Costa Balena

3 tähteä
8,8
Erittäin hyvä
perustuu 1806 arvosteluihin
1806 arvostelua
la 8.8
-
su 9.8
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Sisäuima-allas, ulkouima-allas ja ravintola kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on baari/aulabaari, allasbaari ja välipalabaari/deli. Hotel Costa Balena tarjoaa 25 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 32-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku ja ilmaiset hygieniatuotteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Siivous päivittäin ja allergiatestatut vuodevaatteet on saatavilla pyynnöstä. Käytössäsi on sisäuima-allas ja ulkouima-allas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluu sauna.
8,8
Erittäin hyvä
1806 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Costa Balena

la 8.8
-
su 9.8
Luxury-huone, tuntematon vuodetyyppi
46 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
48 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
58 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
87 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 queen-vuode
100 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
115 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
117 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Hotel Costa Balena palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Sisäuima-allas
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Ilmainen pysäköinti
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • Mobiili hotspot-laite
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Petivaatteet
  • Pyyhkeet
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Vartalosaippua
  • Ilmastointi
  • Pyyhkeet/lakanat (lisämaksullinen)
  • Roskakoreja
  • Hoitoaine

Palvelut ja mukavuudet

  • Kokoustilat
  • Herätyspalvelu
  • Tallelokero
  • Hammam (turkkilainen sauna)
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Huonepalvelu
  • Pääsy avaimella
  • Pääsy avainkortilla
  • Vesipullo
  • 24h-vastaanotto

Yleistä

  • Ikkunapaikka
  • Hiljainen katunäkymä
  • Äänieristys
  • Puhelin
  • Laatta-/marmorilattia
  • Näkymä kaupunkiin
  • Näkymä uima-altaalle
  • Säilytystila saatavilla

Uima-allas ja kylpylä

  • Lämmitetty uima-allas
  • Kylpylä
  • Poreamme
  • Sisäuima-allas
  • Ulkouima-allas
  • Sauna
  • Allaspyyhkeet

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Hypoallergeeninen
  • Hypoallergeeninen tyyny
  • Savuton
  • Pääsy portaita pitkin yläkerroksiin
  • Erillinen tupakointialue

Kylpyhuone

  • Suihku
  • Lisävessa
  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Oma kykpyhuone

Pysäköinti ja kuljetus

  • Katupysäköinti
  • Lentokenttäkuljetus
  • Ilmainen pysäköinti

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • TV

Ruokailu

  • Minibaari
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila

Ulkoilma

  • Parveke
  • Puutarha

Makuuhuone

  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Tekemistä

  • Pääsy rannalle
  • Pelihuone

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • Kassakaappi

Pyykki

  • Vaatteiden kuivausteline

Työtila

  • Säilytyslokero kannettavalle tietokoneelle

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla

Arvostelut: Hotel Costa Balena

8,8
Erittäin hyvä
1806 todennettua arvostelua
Upea
1107
Erittäin hyvä
338
Hyvä
184
OK
55
Kohtuullinen
52
Keskinkertainen
30
Heikko
40
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

Av Veraneio, 154, Guarujá 11442-060

Mitä lähistöltä löytyy

  • Acqua Mundo Aquarium1.1 km
  • Enseada Shopping Center1.3 km
  • Enseada Beach1.5 km
  • Guaruja Golf Club3.5 km
  • Pitangueiras Beach3.8 km
  • La Plage Shopping Center3.9 km
  • Pernambuco Beach4.1 km
  • Mar Casado Island4.1 km
  • Estadio Municipal Antonio Fernandes5.2 km
  • Astúrias Beach5.4 km
  • Asturias Handicraft Market5.6 km
  • Tombo Beach6.4 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Milloin varata huone Hotel Costa Balena hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Costa Balena varaukselle

  • Missä Hotel Costa Balena sijaitsee?

    Hotel Costa Balena osoite on Av Veraneio, 154, ja sen etäisyys kaupungin Guarujá keskustasta on 3,7 km. Hotellin Hotel Costa Balena lähin maamerkki on Acqua Mundo Aquarium.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Costa Balena sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Costa Balena sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Hotel Costa Balena ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel Costa Balena tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Tarjoaako Hotel Costa Balena ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Hotel Costa Balena tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Hotel Costa Balena on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Costa Balena etäisyys on 59,3 km kentältä Congonhas-São Paulo. Hotellin Hotel Costa Balena etäisyys on 60,8 km kentältä Itanhaém Antonio R. Nogueira Jr.

  • Onko hotellissä Hotel Costa Balena uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Hotel Costa Balena on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Costa Balena hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Costa Balena huonehinnat Guarujá ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Costa Balena huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Costa Balena tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
9 % halvempiThe Green Ecologic Hotel9.1 Erinomainen (543 arvostelua)0,05 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Ilmainen pysäköintialk. 53 €
2-tähden hotelli
30 % halvempi
Hotel Rosa Da Ilha Guaruja - Perto Do Mar
8 Erinomainen (412 arvostelua)0,07 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 40 €
3-tähden hotelli
35 % halvempiHotel Casa Branca9.1 Erinomainen (472 arvostelua)0,1 kmSisäuima-allas, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 38 €
4-tähden hotelli
Doral Guarujá8.6 Erinomainen (1 242 arvostelua)0,15 kmUlkouima-allas, rannalla, Kuntokeskusalk. 110 €
3-tähden hotelli
35 % halvempiHotel Casa Branca9.1 Erinomainen (472 arvostelua)0,1 kmSisäuima-allas, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 38 €
2-tähden hotelli
30 % halvempi
Hotel Rosa Da Ilha Guaruja - Perto Do Mar
8 Erinomainen (412 arvostelua)0,07 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 40 €
3-tähden hotelli
23 % halvempi
Suites Natalia Enseada
7 Hyvä (756 arvostelua)0,26 kmLangaton internetalk. 45 €
3-tähden hotelli
21 % halvempiCosta Maris Beach Hotel Frente Mar7.9 Hyvä (1 037 arvostelua)0,17 kmRannalla, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 46 €
3-tähden hotelli
9 % halvempiThe Green Ecologic Hotel9.1 Erinomainen (543 arvostelua)0,05 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Ilmainen pysäköintialk. 53 €
3-tähden hotelli
35 % halvempiHotel Casa Branca9.1 Erinomainen (472 arvostelua)0,1 kmSisäuima-allas, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 38 €
4-tähden hotelli
Doral Guarujá8.6 Erinomainen (1 242 arvostelua)0,15 kmUlkouima-allas, rannalla, Kuntokeskusalk. 110 €
3-tähden hotelli
Hotel Vicino al Mare - Frente mar8.1 Erinomainen (1 108 arvostelua)0,22 kmUlkouima-allas, rannalla, Ravintolaalk. 60 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

8,5
3,7 km