Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles

2 tähteä
6,1
OK
perustuu 247 arvosteluihin
247 arvostelua
ma 28.9
-
ti 29.9
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa, kauden mukainen ulkouima-allas ja pyykinpesutilat kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen mukaan otettava aamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja myyntiautomaatti. Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles tarjoaa 40 ilmastoitua huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja silitysrauta/-lauta. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Kaapelikanavat takaavat viihteen. Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotellissa käytössäsi on kauden mukainen ulkouima-allas.
6,1
OK
247 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles

ma 28.9
-
ti 29.9
Tarjoukset:
54 €
Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Kahden hengen, Standard-huone ja 14 lisää Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles tarjouksia.
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
54 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 king-vuode
99 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
57 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
58 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
60 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
71 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
60 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 king-vuode
66 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
64 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
91 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
67 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
73 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
73 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
82 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
81 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Ilmainen langaton internet
  • Ilmainen pysäköinti
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Internet
  • Pyykinpesuhuone
  • Hiustenkuivain
  • Kasino
  • 24h-vastaanotto

Arvostelut: Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles

6,1
OK
247 todennettua arvostelua
Upea
57
Erittäin hyvä
20
Hyvä
33
OK
25
Kohtuullinen
24
Keskinkertainen
12
Heikko
76
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

825 Broad Street, Lake Charles, LA 70601

Mitä lähistöltä löytyy

  • Mardi Gras Museum227 m
  • Church of the Good Shepherd255 m
  • Charpentier Historic District0.5 km
  • Children's Museum Lake Charles0.6 km
  • Muller's Department Store0.7 km
  • Cathedral of the Immaculate Conception0.7 km
  • Lake Charles Civic Center0.9 km
  • Millennium Park1.2 km
  • Lake Charles Amtrak Station1.2 km
  • Bord du Lac Park1.2 km
  • Imperial Calcasieu Museum2.1 km
  • Lake Charles Convention and Visitors Bureau2.1 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles

Missä kuussa Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiHoward Johnson by Wyndham Historic Lake Charles yöpymiseen on lokakuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 59 €. Kallein kuukausi on heinäkuu, jolloin hinta on 79 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles?

Halvin päivä varata Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles on sunnuntai, ja keskimääräinen yöhinta on 64 €. Kallein päivä on lauantai, jolloin hinta on 85 € yöltä kohden.

Useimmin kysytyt kysymykset Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles varaukselle

  • Missä Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles sijaitsee?

    Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles osoite on 825 Broad Street, ja sen etäisyys kaupungin Lake Charles keskustasta on 1,8 km. Hotellin Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles lähin maamerkki on Mardi Gras Museum.

  • Mitkä ovat hotellin Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Tarjoaako Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles on lentokentältä?

    Hotellin Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles etäisyys on 11,5 km kentältä Lake Charles. Hotellin Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles etäisyys on 83,7 km kentältä Beaumont Jefferson County.

  • Onko hotellissä Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles huonehinnat Lake Charles ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Howard Johnson by Wyndham Historic Lake Charles tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

2-tähden hotelli
19 % halvempiDays Inn by Wyndham Lake Charles6.6 Hyvä (1 152 arvostelua)1,83 kmUlkouima-allas, Ravintola, Ilmainen langaton internetalk. 52 €
Loma-asunto
Historical Ford Cottage near lake and downtown!
0,08 kmIlmastointialk. 110 €
Loma-asunto
Charming Charpentier Chalet
0,23 kmLangaton internet, ilmastointi, Kahvinkeitinalk. 234 €
Loma-asunto
Lake Charles Historical District Hideaway
2 Keskinkertainen (1 arvostelu)0,46 kmIlmastointialk. 151 €
2-tähden hotelli
19 % halvempiDays Inn by Wyndham Lake Charles6.6 Hyvä (1 152 arvostelua)1,83 kmUlkouima-allas, Ravintola, Ilmainen langaton internetalk. 52 €
Loma-asunto
Cozy Studio 6 Historic Downtown
8 Erinomainen (4 arvostelua)1,08 kmIlmastointi, Kahvinkeitinalk. 87 €
Loma-asunto
Cozy Cajun Creole Cottage 2 great for Workers close to Casinos
7.3 Hyvä (3 arvostelua)1,3 kmIlmastointi, Kahvinkeitin, grillialk. 108 €
Loma-asunto
Historical Ford Cottage near lake and downtown!
0,08 kmIlmastointialk. 110 €
2-tähden hotelli
19 % halvempiDays Inn by Wyndham Lake Charles6.6 Hyvä (1 152 arvostelua)1,83 kmUlkouima-allas, Ravintola, Ilmainen langaton internetalk. 52 €
Loma-asunto
Lake Charles Cottage W/ Fireplace & Yard
10 Erinomainen (7 arvostelua)0,69 kmLangaton internet, ilmastointi, Kahvinkeitinalk. 128 €
Loma-asunto
The Big White House Lcla
10 Erinomainen (1 arvostelu)0,7 kmLangaton internet, Parveke, ilmastointialk. 694 €
Loma-asunto
Luxury Townhouse Near Lakefront & Downtown
10 Erinomainen (17 arvostelua)0,73 kmIlmastointialk. 170 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

6,9
1,8 km
Lake Charles
11,5 km