Hotel du Dragon

2 tähteä
8,0
Erittäin hyvä
perustuu 1838 arvosteluihin
1838 arvostelua
ma 27.7
-
ti 28.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
147 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
147 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
197 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
205 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Hotel du Dragon sijaitsee Pariisin latinalaiskorttelissa, Saint-Germain-des-Pres'n sydämessä. Sen tilavissa huoneissa on ilmainen Wi-Fi ja oma kylpyhuone. Hotel du Dragon sijaitsee 2 minuutin päässä kuuluisista les Deux Magots'n ja Cafe de Floren kahviloista. Seine-joelle ja Luxemburgin puutarhaan on hotellilta 10 minuutin kävelymatka. Vieraat voivat rentoutua Hotel du Dragonin pianoloungessa ja kesäisin myös patiolla. Lähin metroasema on Saint-Germain-des-Pres, jolta pääsee helposti Louvreen, Champs-Élysées-puistokadulle ja Gare du Nordille.
8,0
Erittäin hyvä
1838 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel du Dragon

ma 27.7
-
ti 28.7
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
147 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
197 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
205 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
218 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Hotel du Dragon palvelut

  • Ilmainen langaton internet
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Lentokenttäkuljetus
  • Internet
  • Hiustenkuivain
  • 24h-vastaanotto

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Savuttomia huoneita saatavilla
  • Esteettömyys
  • Madallettu kylpyhuoneen pesuallas
  • WC, jossa on käsituet
  • Pääsy portaita pitkin yläkerroksiin

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Suihku
  • Korotettu WC-istuin
  • Oma kykpyhuone

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Lämmitys

Media ja viihde

  • Radio
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • TV

Yleistä

  • Perhehuoneita
  • Puhelin
  • Säilytystila saatavilla

Palvelut ja mukavuudet

  • Liikekeskus
  • 24h-vastaanotto

Pysäköinti ja kuljetus

  • Lentokenttäkuljetus

Ulkoilma

  • Terassi/patio

Ruokailu

  • Aamiainen huoneessa

Tekemistä

  • Lautapelit/palapelit

Arvostelut: Hotel du Dragon

8,0
Erittäin hyvä
1838 todennettua arvostelua
Upea
590
Erittäin hyvä
540
Hyvä
347
OK
134
Kohtuullinen
103
Keskinkertainen
46
Heikko
78
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

36 Rue du Dragon, 75006 Pariisi

Mitä lähistöltä löytyy

  • Saint-Sulpicen kirkko385 m
  • Orsayn taidemuseo0.8 km
  • Louvre1 km
  • Pantheon1.4 km
  • Notre Damen katedraali1.5 km
  • Place de la Concorde1.6 km
  • Seine1.6 km
  • Paris City Centre1.6 km
  • Pompidou-keskus1.8 km
  • Champs-Elysées2.1 km
  • Opera Comique2.1 km
  • Opéra Garnier2.1 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Milloin varata huone Hotel du Dragon hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel du Dragon varaukselle

  • Missä Hotel du Dragon sijaitsee?

    Hotel du Dragon osoite naapurustossa Saint-Germain-des-Prés on 36 Rue du Dragon, ja sen etäisyys kaupungin Pariisi keskustasta on 1,4 km. Hotellin Hotel du Dragon lähin maamerkki on Saint-Sulpicen kirkko.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel du Dragon sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel du Dragon sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Hotel du Dragon ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel du Dragon tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel du Dragon on lentokentältä?

    Hotellin Hotel du Dragon etäisyys on 14,3 km kentältä Pariisi Orly.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel du Dragon hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel du Dragon huonehinnat Pariisissa ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel du Dragon huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel du Dragon tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Hôtel La Folie des Prés - Saint-Germain-des-Prés8.4 Erinomainen (3 258 arvostelua)0,06 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Liikekeskusalk. 134 €
3-tähden hotelli
Des Saintes Peres
7.1 Hyvä (4 arvostelua)0,07 kmalk. 288 €
4-tähden hotelli
Hôtel des Saints-Pères8.9 Erinomainen (974 arvostelua)0,08 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 247 €
4-tähden hotelli
Hotel Pas de Calais8.8 Erinomainen (36 arvostelua)0,1 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 277 €
3-tähden hotelli
38 % halvempi
Hotel Montana
8 Erinomainen (43 arvostelua)0,23 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Kahvilaalk. 77 €
3-tähden hotelli
Atlantis Saint Germain Des Pres7.9 Hyvä (2 482 arvostelua)0,23 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 133 €
3-tähden hotelli
Hôtel La Folie des Prés - Saint-Germain-des-Prés8.4 Erinomainen (3 258 arvostelua)0,06 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Liikekeskusalk. 134 €
3-tähden hotelli
Crystal Hotel8.2 Erinomainen (1 564 arvostelua)0,25 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 196 €
4-tähden hotelli
Hôtel des Saints-Pères8.9 Erinomainen (974 arvostelua)0,08 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 247 €
4-tähden hotelli
Hotel Pas de Calais8.8 Erinomainen (36 arvostelua)0,1 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 277 €
3-tähden hotelli
La Perle8.8 Erinomainen (1 750 arvostelua)0,25 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 210 €
3-tähden hotelli
Hôtel La Folie des Prés - Saint-Germain-des-Prés8.4 Erinomainen (3 258 arvostelua)0,06 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Liikekeskusalk. 134 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,1
1,4 km
Pariisi Orly
14,3 km