Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina

4 tähteä
8,1
Erittäin hyvä
perustuu 1446 arvosteluihin
1446 arvostelua
ti 27.10
-
ke 28.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu sisäuima-allas, ravintola ja kuntosali. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, ilmainen aamiainen arkipäivisin, ilmainen alueellinen kuljetuspalvelu ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on baari/aulabaari, kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa ja kokoustila. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä. Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina tarjoaa 232 huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. 32-tuumainen LCD-televisio, kaapelikanavat ja maksulliset elokuvat. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja kattotuulettimet. Siivous pyynnöstä ja lakanoiden vaihto on saatavilla pyynnöstä. Tässä hotelli käytössäsi on sisäuima-allas ja kuntosali. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,1
Erittäin hyvä
1446 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina

ti 27.10
-
ke 28.10
Tarjoukset:
90 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja King-huone, Standard-huone ja 31 lisää Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina tarjouksia.
King-huone, 1 king-vuode
90 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
97 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
102 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
104 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
105 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
108 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
116 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
116 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
126 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
132 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
145 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 king-vuode
198 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina palvelut

  • Sisäuima-allas
  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Kuljetuspalvelu (ilmainen)
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla

Arvostelut: Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina

8,1
Erittäin hyvä
1446 todennettua arvostelua
Upea
721
Erittäin hyvä
229
Hyvä
131
OK
84
Kohtuullinen
88
Keskinkertainen
51
Heikko
142
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

2800 American Boulevard West, Bloomington, MN 55431

Mitä lähistöltä löytyy

  • Northwestern Health Sciences University1 km
  • The Japanese Garden3.4 km
  • Bloomington Ice Gardens3.6 km
  • Hyland Hills Ski Area4.1 km
  • The Works Science Museum4.3 km
  • Bloomington Historical Society4.6 km
  • Water Park of America5.2 km
  • Hard Rock Cafe Mall of America5.8 km
  • Hyland Lake Park Reserve5.8 km
  • Theatres at Mall of America5.9 km
  • Nickelodeon Universe5.9 km
  • Mall of America5.9 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 16:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina

Missä kuussa Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiEmbassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina yöpymiseen on tammikuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 115 €. Kallein kuukausi on heinäkuu, jolloin hinta on 181 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina?

Halvin päivä varata Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina on maanantai, ja keskimääräinen yöhinta on 131 €. Kallein päivä on lauantai, jolloin hinta on 157 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina kannattaa varata?

Varaa noin 12 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina. Tämä voi tuoda sinulle noin 40 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina varaukselle

  • Missä Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina sijaitsee?

    Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina osoite on 2800 American Boulevard West, ja sen etäisyys kaupungin Bloomington keskustasta on 5,5 km. Hotellin Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina lähin maamerkki on Northwestern Health Sciences University.

  • Mitkä ovat hotellin Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina sisäänkirjautumisaika on 16:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina on lentokentältä?

    Hotellin Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina etäisyys on 8,8 km kentältä Minneapolis-Saint Paulin kansainvälinen lentoasema. Hotellin Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina etäisyys on 85,5 km kentältä Mankato.

  • Onko hotellissä Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina huonehinnat Bloomington ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Embassy Suites by Hilton Minneapolis Bloomington Edina tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
6 % halvempiHome2 Suites by Hilton Minneapolis Bloomington8.8 Erinomainen (249 arvostelua)0,67 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 103 €
4-tähden hotelli
12 % halvempiHilton Minneapolis/Bloomington8.8 Erinomainen (736 arvostelua)1,17 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 96 €
3-tähden hotelli
36 % halvempi
Best Western Bloomington Edina - Minneapolis
7.6 Hyvä (1 524 arvostelua)1,3 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 70 €
3-tähden hotelli
50 % halvempiHoliday Inn Express & Suites Bloomington - Mpls Arpt Area W By IHG8.2 Erinomainen (1 189 arvostelua)1,4 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 55 €
3-tähden hotelli
50 % halvempiHoliday Inn Express & Suites Bloomington - Mpls Arpt Area W By IHG8.2 Erinomainen (1 189 arvostelua)1,4 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 55 €
3-tähden hotelli
36 % halvempi
Best Western Bloomington Edina - Minneapolis
7.6 Hyvä (1 524 arvostelua)1,3 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 70 €
3-tähden hotelli
19 % halvempiCourtyard by Marriott Edina Bloomington6.8 Hyvä (753 arvostelua)1,77 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 89 €
4-tähden hotelli
12 % halvempiHilton Minneapolis/Bloomington8.8 Erinomainen (736 arvostelua)1,17 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 96 €
3-tähden hotelli
6 % halvempiHome2 Suites by Hilton Minneapolis Bloomington8.8 Erinomainen (249 arvostelua)0,67 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 103 €
4-tähden hotelli
12 % halvempiHilton Minneapolis/Bloomington8.8 Erinomainen (736 arvostelua)1,17 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 96 €
3-tähden hotelli
50 % halvempiHoliday Inn Express & Suites Bloomington - Mpls Arpt Area W By IHG8.2 Erinomainen (1 189 arvostelua)1,4 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 55 €
3-tähden hotelli
36 % halvempi
Best Western Bloomington Edina - Minneapolis
7.6 Hyvä (1 524 arvostelua)1,3 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 70 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,4
5,5 km
Minneapolis-Saint Paulin kansainvälinen lentoasema
8,8 km