pe 6.11
-
la 7.11
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Make yourself at home in one of the 191 individually decorated guestrooms. Complimentary wireless Internet access is available to keep you connected. Bathrooms have bathtubs or showers and hair dryers. Conveniences include phones, as well as safes and desks.Relax and unwind with massages, body treatments, and facials. If you're looking for recreational opportunities, you'll find an indoor pool, a sauna, and bicycles to rent. Additional amenities at this hotel include complimentary wireless Internet access and concierge services.Featured amenities include a business center, complimentary newspapers in the lobby, and dry cleaning/laundry services. This hotel has 11 meeting rooms available for events. Self parking (subject to charges) is available onsite.A stay at Hotel Hanseatischer Hof places you in the heart of Luebeck, within a 5-minute drive of Nature Reserve Wakenitz and Museum Holstentor. This 4-star hotel is 1.2 mi (1.9 km) from St. Mary's Church and 1.8 mi (2.8 km) from Burgtor.Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Nature Reserve Wakenitz - 1.3 km / 0.8 mi Museum Holstentor - 1.3 km / 0.8 mi Salt Storage Warehouses - 1.4 km / 0.8 mi Theater Figuren Museum - 1.5 km / 1 mi St. Peter's Church - 1.6 km / 1 mi Luebeck Town Hall - 1.8 km / 1.1 mi St. Mary's Church - 1.8 km / 1.1 mi Klingenberg - 1.8 km / 1.1 mi Buddenbrooks House - 1.9 km / 1.2 mi Schrangen - 1.9 km / 1.2 mi Theatre Luebeck - 2.1 km / 1.3 mi Luebeck Cathedral - 2.1 km / 1.3 mi Seafarer's Guild - 2.2 km / 1.3 mi St. Jakobi Church - 2.2 km / 1.3 mi Museum of Nature and the Environment - 2.2 km / 1.4 mi The nearest airports are: Hamburg Airport (HAM) - 70.2 km / 43.6 mi Luebeck (LBC) - 8.5 km / 5.3 mi The preferred airport for Hotel Hanseatischer Hof is Hamburg Airport (HAM). Enjoy a meal at the restaurant, or stay in and take advantage of the hotel's room service (during limited hours). Wrap up your day with a drink at the bar/lounge. Buffet breakfasts are served on weekdays from 6:30 AM to 10:00 AM and on weekends from 7:00 AM to 11:00 AM for a fee.The following facilities or services will be unavailable from July 1 2021 to January 1 2022 (dates subject to change): Fitness facilities Pets allowed. Only dogs are allowed. Service animals are allowed. Service animals are exempt from fees/restrictions. Pets cannot be left unattendedParking height restrictions apply. Property is cleaned with disinfectant. Staff wears personal protective equipment. Protective clothing is available to guests. Masks are available to guests. Shield between guests and staff in main contact areas. Guests are provided with free hand sanitizer. Social distancing measures are in place. Contactless check-in is available. Property confirms they are implementing enhanced cleaning measures. Bed sheets and towels are washed at a temperature of at least 60°C/140°F. Commonly-touched surfaces are cleaned with disinfectant. Property confirms they are implementing guest safety measures. Contactless check-out is available
7,8
Hyvä
2037 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Hanseatischer Hof

pe 6.11
-
la 7.11

Hotellin Hotel Hanseatischer Hof palvelut

  • Ravintola
  • Liikekeskus
  • Lentokenttäkuljetus
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Kylpylä
  • 24h-vastaanotto
  • Kassakaappi
  • Sauna
  • Ilmastointi
  • Höyrysauna

Arvostelut: Hotel Hanseatischer Hof

7,8
Hyvä
2037 todennettua arvostelua
Upea
687
Erittäin hyvä
571
Hyvä
370
OK
168
Kohtuullinen
140
Keskinkertainen
56
Heikko
45
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Wisbystr. 7-9, 23558 Lyypekki, Schleswig-Holstein

Mitä lähistöltä löytyy

  • Lübeck Central Station0.4 km
  • Holstentor1 km
  • TheaterFigurenMuseum1.2 km
  • Coal Market Square1.4 km
  • Marienkirche1.4 km
  • Markt Anno Dazumal1.4 km
  • Rathaus1.4 km
  • Buddenbrook House1.4 km
  • Theater Lubeck1.5 km
  • Lubeck City Centre1.5 km
  • Lübeck Cathedral1.6 km
  • St Catherine's Church1.7 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 14:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Hanseatischer Hof varaukselle

  • Missä Hotel Hanseatischer Hof sijaitsee?

    Hotel Hanseatischer Hof osoite naapurustossa St. Lorenz Nord on Wisbystr. 7-9, ja sen etäisyys kaupungin Lyypekki keskustasta on 1,5 km. Hotellin Hotel Hanseatischer Hof lähin maamerkki on Lübeck Central Station.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Hanseatischer Hof sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Hanseatischer Hof sisäänkirjautumisaika on 14:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Kuinka kaukana Hotel Hanseatischer Hof on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Hanseatischer Hof etäisyys on 7,8 km kentältä Hampuri Luebeck-Blankensee. Hotellin Hotel Hanseatischer Hof etäisyys on 51,6 km kentältä Hamburg.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Hanseatischer Hof hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Hanseatischer Hof huonehinnat Lyypekki ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Hanseatischer Hof huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Hanseatischer Hof tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
34 % halvempi
Premier Inn Lübeck City Centre
8.3 Erinomainen (3 098 arvostelua)0,39 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 61 €
4-tähden hotelli
35 % halvempiH+ Hotel Lübeck8.2 Erinomainen (3 347 arvostelua)0,39 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 60 €
3-tähden hotelli
26 % halvempi
Holiday Inn - The Niu, Rig LÜbeck By IHG
7.9 Hyvä (3 215 arvostelua)0,44 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 68 €
2-tähden hotelli
36 % halvempiHotel Hanseatic7.5 Hyvä (1 582 arvostelua)0,5 kmLangaton internet, Taulu-tv, TValk. 59 €
2-tähden hotelli
36 % halvempiHotel Hanseatic7.5 Hyvä (1 582 arvostelua)0,5 kmLangaton internet, Taulu-tv, TValk. 59 €
2-tähden hotelli
36 % halvempiibis Lübeck City7.5 Hyvä (2 258 arvostelua)0,69 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvilaalk. 59 €
4-tähden hotelli
35 % halvempiH+ Hotel Lübeck8.2 Erinomainen (3 347 arvostelua)0,39 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 60 €
3-tähden hotelli
34 % halvempi
Charly Lübeck
8.8 Erinomainen (63 arvostelua)0,62 kmalk. 60 €
3-tähden hotelli
4 % halvempiLiho - Hotel Lindenhof9 Erinomainen (3 233 arvostelua)0,65 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 89 €
3-tähden hotelli
34 % halvempi
Charly Lübeck
8.8 Erinomainen (63 arvostelua)0,62 kmalk. 60 €
5-tähden hotelli
Radisson Blu Senator Hotel, Lubeck8.7 Erinomainen (6 345 arvostelua)0,9 kmSisäuima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 139 €
2-tähden hotelli
10 % halvempiBaltic Hotel8.5 Erinomainen (2 983 arvostelua)0,51 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 82 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

4,6
1,5 km
Hampuri Luebeck-Blankensee
7,8 km