Rocco Forte Hotel De La Ville

5 tähteä
9,4
Upea
perustuu 249 arvosteluihin
249 arvostelua
to 29.10
-
pe 30.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tässä hotellissa on 3 ravintolaa, täydet kylpyläpalvelut ja 3 baaria. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus, välipalabaari/deli ja sauna. Rocco Forte Hotel de la Ville tarjoaa 104 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokero (johon mahtuu kannettava tietokone). Jokainen huone on yksilöllisesti kalustettu. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Huoneissa on taulutelevisio. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, kylpytakit, tohvelit ja designer-hygieniatuotteet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Lisäksi huoneissa on espressokoneet ja ilmainen pullovesi. Turndown-palvelu joka ilta, siivous päivittäin. Pyynnöstä saataviin palveluihin kuuluu hierontapalvelu huoneessa. Tässä hotelli käytössäsi on sauna ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
9,4
Upea
249 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Rocco Forte Hotel De La Ville

to 29.10
-
pe 30.10
Tarjoukset:
85 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Deluxe-huone, Superior-huone ja 17 lisää Rocco Forte Hotel De La Ville tarjouksia.
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
85 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1341 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
1545 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1410 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1444 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
1809 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1485 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1497 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
1806 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1497 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
2054 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1497 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
2070 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
1535 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
2493 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
1716 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Rocco Forte Hotel De La Ville palvelut

  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvinkeitin
  • Pysäköintipalvelu
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv

Arvostelut: Rocco Forte Hotel De La Ville

9,4
Upea
249 todennettua arvostelua
Upea
207
Erittäin hyvä
21
Hyvä
10
OK
6
Kohtuullinen
2
Keskinkertainen
1
Heikko
2
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

Via Sistina 69, 00187 Rooma

Mitä lähistöltä löytyy

  • Espanjalaiset portaat106 m
  • Piazza di Spagna167 m
  • Rome City Centre351 m
  • Trevi Fountain0.5 km
  • Via del Corso0.5 km
  • Pantheon1 km
  • Navonan aukio1.2 km
  • Foro Romano1.5 km
  • Santa Maria Maggiore1.5 km
  • Tiber Island1.8 km
  • Colosseum1.8 km
  • Circus Maximus2.2 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 058091, IT058091A1ZWLMESKH

Rocco Forte Hotel De La Ville

Missä kuussa Rocco Forte Hotel De La Ville hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiRocco Forte Hotel De La Ville yöpymiseen on tammikuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 1396 €. Kallein kuukausi on lokakuu, jolloin hinta on 1724 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Rocco Forte Hotel De La Ville?

Halvin päivä varata Rocco Forte Hotel De La Ville on lauantai, ja keskimääräinen yöhinta on 1527 €. Kallein päivä on perjantai, jolloin hinta on 2079 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Rocco Forte Hotel De La Ville kannattaa varata?

Varaa noin 9 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Rocco Forte Hotel De La Ville. Tämä voi tuoda sinulle noin 46 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Rocco Forte Hotel De La Ville varaukselle

  • Missä Rocco Forte Hotel De La Ville sijaitsee?

    Rocco Forte Hotel De La Ville osoite naapurustossa Historical Center on Via Sistina 69, ja sen etäisyys kaupungin Rooma keskustasta on 0,8 km. Hotellin Rocco Forte Hotel De La Ville lähin maamerkki on Espanjalaiset portaat.

  • Mitkä ovat hotellin Rocco Forte Hotel De La Ville sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Rocco Forte Hotel De La Ville sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Rocco Forte Hotel De La Ville ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Rocco Forte Hotel De La Ville tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Rocco Forte Hotel De La Ville on lentokentältä?

    Hotellin Rocco Forte Hotel De La Ville etäisyys on 15 km kentältä Rooma Ciampino.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Rocco Forte Hotel De La Ville hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Rocco Forte Hotel De La Ville huonehinnat Roomassa ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Rocco Forte Hotel De La Ville huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Rocco Forte Hotel De La Ville tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
69 % halvempi
Gregoriana
0,04 kmalk. 399 €
3-tähden hotelli
84 % halvempiHotel Scalinata di Spagna8.6 Erinomainen (1 959 arvostelua)0,04 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 208 €
5-tähden hotelli
Hassler Roma9.7 Erinomainen (590 arvostelua)0,05 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 1386 €
4-tähden hotelli
88 % halvempi
The Code Hotel
8 Erinomainen (2 236 arvostelua)0,07 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 157 €
3-tähden hotelli
90 % halvempiSuiteSistina for Brave Lovers9 Erinomainen (2 551 arvostelua)0,11 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 128 €
3-tähden hotelli
90 % halvempiHotel Gregoriana8.7 Erinomainen (745 arvostelua)0,13 kmLangaton internet, Ilmaisia hygieniatuotteitaalk. 133 €
3-tähden hotelli
88 % halvempi
Trinitadeimonti Guest House
8.4 Erinomainen (17 arvostelua)0,14 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 153 €
4-tähden hotelli
88 % halvempi
The Code Hotel
8 Erinomainen (2 236 arvostelua)0,07 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 157 €
5-tähden hotelli
Hassler Roma9.7 Erinomainen (590 arvostelua)0,05 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 1386 €
4-tähden hotelli
72 % halvempiIl Palazzetto9.7 Erinomainen (298 arvostelua)0,13 kmKuntokeskus, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 366 €
83 % halvempi
Piazza di Spagna 51 Luxury guest house
9.3 Erinomainen (144 arvostelua)0,15 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 220 €
3-tähden hotelli
90 % halvempiSuiteSistina for Brave Lovers9 Erinomainen (2 551 arvostelua)0,11 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 128 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,1
0,8 km
Rooma Ciampino
15,0 km