Jeju Jungmun Log Pension & Resort

2 tähteä
8,8
Erittäin hyvä
perustuu 265 arvosteluihin
265 arvostelua
ti 27.10
-
ke 28.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän hotellin palveluihin kuuluu express-sisäänkirjautuminen, kiertoajelu-/lippupalvelu ja puutarha. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja omatoiminen pysäköinti. Lisäksi majoituspaikassa on grillejä ja piknikalue. Siivouspalvelu ei ole saatavilla. Jeju Jungmun Log Pension & Resort tarjoaa 48 huonetta, joissa on ilmainen pullovesi ja kahvin-/teenkeitin. Huoneessa on parveke tai terassi. Huoneissa on oleskelualue ja myös työpöytä. Keittonurkkaus, jossa on jääkaappi, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy suihku, tohvelit, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Lisäksi huoneissa on kannettava tuuletin ja pimennysverhot. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,8
Erittäin hyvä
265 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Jeju Jungmun Log Pension & Resort

ti 27.10
-
ke 28.10
Tarjoukset:
77 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Deluxe-huone ja 0 lisää Jeju Jungmun Log Pension & Resort tarjouksia.
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
77 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
99 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Jeju Jungmun Log Pension & Resort palvelut

  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Ilmainen pysäköinti
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Internet
  • Pyykinpesuhuone

Arvostelut: Jeju Jungmun Log Pension & Resort

8,8
Erittäin hyvä
265 todennettua arvostelua
Upea
164
Erittäin hyvä
44
Hyvä
39
OK
8
Kohtuullinen
4
Keskinkertainen
1
Heikko
5
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

342-2, Daepo-Dong, Seogwipo 697-320

Mitä lähistöltä löytyy

  • Jeju Tourism Organization Duty Free3.5 km
  • Cheonjeyeon Waterfalls3.5 km
  • Jeju Jungmun Resort3.5 km
  • Yeomiji Botanical Garden3.6 km
  • Jungmun Marine Park Pacific Land3.9 km
  • Jungmun Saekdal Beach4.2 km
  • E-Mart (Seoguipo Branch)5.7 km
  • Jeju World Cup Stadium5.7 km
  • Cheonjiyeon Waterfall9.8 km
  • Seogwipo Maeil Olle Market10.6 km
  • Jeongbang Waterfall11.4 km
  • Sanbangsan Mountain13 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 제 2009- 00001 호

Useimmin kysytyt kysymykset Jeju Jungmun Log Pension & Resort varaukselle

  • Missä Jeju Jungmun Log Pension & Resort sijaitsee?

    Jeju Jungmun Log Pension & Resort osoite on 342-2, Daepo-Dong, ja sen etäisyys kaupungin Seogwipo keskustasta on 10,4 km. Hotellin Jeju Jungmun Log Pension & Resort lähin maamerkki on Jeju Tourism Organization Duty Free.

  • Mitkä ovat hotellin Jeju Jungmun Log Pension & Resort sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Jeju Jungmun Log Pension & Resort sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Jeju Jungmun Log Pension & Resort ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Jeju Jungmun Log Pension & Resort tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Tarjoaako Jeju Jungmun Log Pension & Resort ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Jeju Jungmun Log Pension & Resort tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Jeju Jungmun Log Pension & Resort on lentokentältä?

    Hotellin Jeju Jungmun Log Pension & Resort etäisyys on 27,8 km kentältä Jeju City.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Jeju Jungmun Log Pension & Resort hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Jeju Jungmun Log Pension & Resort huonehinnat Seogwipo ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Jeju Jungmun Log Pension & Resort huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Jeju Jungmun Log Pension & Resort tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
17 % halvempi
Illeinn Hotel
8.4 Erinomainen (363 arvostelua)1,49 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 49 €
3-tähden hotelli
Dam and Roo Resort
8.8 Erinomainen (934 arvostelua)1,85 kmYksityinen ranta, Ulkouima-allas, Ravintolaalk. 71 €
Loma-asunto
12 % halvempi
The Orum
0,19 kmIlmastointi, Pyykinpesuhuonealk. 51 €
2-tähden hotelli
Jeju Jj House Pension
0,8 kmLangaton internet, Ilmainen pysäköintialk. 119 €
4-tähden hotelli
17 % halvempi
Illeinn Hotel
8.4 Erinomainen (363 arvostelua)1,49 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 49 €
3-tähden hotelli
Dam and Roo Resort
8.8 Erinomainen (934 arvostelua)1,85 kmYksityinen ranta, Ulkouima-allas, Ravintolaalk. 71 €
3-tähden hotelli
34 % halvempi
The Areumdaun Pension
1,35 kmLangaton internetalk. 39 €
Loma-asunto
12 % halvempi
The Orum
0,19 kmIlmastointi, Pyykinpesuhuonealk. 51 €
3-tähden hotelli
Dam and Roo Resort
8.8 Erinomainen (934 arvostelua)1,85 kmYksityinen ranta, Ulkouima-allas, Ravintolaalk. 71 €
4-tähden hotelli
17 % halvempi
Illeinn Hotel
8.4 Erinomainen (363 arvostelua)1,49 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 49 €
3-tähden hotelli
Jungmun Wow Pension
8 Erinomainen (20 arvostelua)1,85 kmLangaton internet, Kaapeli- tai satelliittitelevisioalk. 118 €
Loma-asunto
Walden Studios
7.6 Hyvä (5 arvostelua)0,87 kmVain aikuisille, Poreamme, keittokomeroalk. 75 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

9,0
10,4 km
Jeju City
27,8 km