AllYouNeed Hotel Vienna 4

3 tähteä
8,1
Erittäin hyvä
perustuu 781 arvosteluihin
781 arvostelua
ti 27.10
-
ke 28.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Stay in one of 104 guestrooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wired and wireless Internet access keeps you connected, and cable programming provides entertainment. Private bathrooms with showers feature complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include phones, as well as desks and portable fans.Make use of convenient amenities such as complimentary wireless Internet access, concierge services, and a reception hall.Featured amenities include complimentary wired Internet access, complimentary newspapers in the lobby, and dry cleaning/laundry services. Limited parking is available onsite.AllYouNeed Hotel Vienna 4 is centrally located in Vienna, a 4-minute walk from Third Man Museum and 9 minutes by foot from Naschmarkt. This hotel is 0.8 mi (1.3 km) from Secession Building and 0.8 mi (1.3 km) from Vienna State Opera.Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Third Man Museum - 0.3 km / 0.2 mi Naschmarkt - 0.7 km / 0.5 mi Theater an der Wien - 0.8 km / 0.5 mi St. Charle's Church - 0.8 km / 0.5 mi Vienna University of Technology - 0.8 km / 0.5 mi Karlsplatz - 0.9 km / 0.5 mi Secession Building - 0.9 km / 0.6 mi Kaerntner Strasse - 0.9 km / 0.6 mi Academy of Fine Arts Vienna - 1.1 km / 0.7 mi Musikverein - 1.1 km / 0.7 mi Soviet War Memorial - 1.1 km / 0.7 mi Vienna State Opera - 1.1 km / 0.7 mi Ringstrassen Galerien - 1.2 km / 0.7 mi Mariahilfer Street - 1.2 km / 0.8 mi Casino Wien - 1.3 km / 0.8 mi The preferred airport for AllYouNeed Hotel Vienna 4 is Vienna International Airport (VIE) - 19.8 km / 12.3 mi A complimentary buffet breakfast is served daily from 7:00 AM to 10:00 AM.This property is closed from July 1 2020 to September 30 2021 (dates subject to change).Hotelstars Union assigns an official star rating for properties in Austria. This property is rated 3 stars.Pets allowed. Only dogs and cats are allowed. Maximum number of pets per room 1Property is cleaned with disinfectant. Staff wears personal protective equipment. Protective clothing is available to guests. Masks are available to guests. Gloves are available to guests. Shield between guests and staff in main contact areas. Guests are provided with free hand sanitizer. Social distancing measures are in place. Property confirms they are implementing enhanced cleaning measures. Temperature checks are available to guests. Bed sheets and towels are washed at a temperature of at least 60°C/140°F. Commonly-touched surfaces are cleaned with disinfectant. Property confirms they are implementing guest safety measures. Contactless check-out is available. Cashless transactions are available. Food service has been amended for enhanced safety
8,1
Erittäin hyvä
781 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille AllYouNeed Hotel Vienna 4

ti 27.10
-
ke 28.10

Hotellin AllYouNeed Hotel Vienna 4 palvelut

  • Lentokenttäkuljetus
  • Internet
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Pyykinpesuhuone
  • Hiustenkuivain
  • Kassakaappi
  • Hissi
  • Säilytystila saatavilla

Arvostelut: AllYouNeed Hotel Vienna 4

8,1
Erittäin hyvä
781 todennettua arvostelua
Upea
262
Erittäin hyvä
175
Hyvä
209
OK
72
Kohtuullinen
40
Keskinkertainen
15
Heikko
8
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Schäffergasse 2, 1040 Wien, Wien

Mitä lähistöltä löytyy

  • Theater an der Wien0.5 km
  • Karlsplatz0.7 km
  • Vienna Museum0.7 km
  • Wienin valtionooppera1 km
  • Wienin taidehistoriallinen museo1 km
  • Schloss Belvedere1.2 km
  • Karntner Strasse1.3 km
  • Hofburgin keisarillinen palatsi1.4 km
  • Itävallan parlamenttitalo1.6 km
  • Stephansplatz1.6 km
  • Cathedral of Vienna1.6 km
  • Wien Mitte Railway Station1.9 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Useimmin kysytyt kysymykset AllYouNeed Hotel Vienna 4 varaukselle

  • Missä AllYouNeed Hotel Vienna 4 sijaitsee?

    AllYouNeed Hotel Vienna 4 osoite naapurustossa Wieden on Schäffergasse 2, ja sen etäisyys kaupungin Wien keskustasta on 1,7 km. Hotellin AllYouNeed Hotel Vienna 4 lähin maamerkki on Theater an der Wien.

  • Mitkä ovat hotellin AllYouNeed Hotel Vienna 4 sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin AllYouNeed Hotel Vienna 4 sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Kuinka kaukana AllYouNeed Hotel Vienna 4 on lentokentältä?

    Hotellin AllYouNeed Hotel Vienna 4 etäisyys on 17,2 km kentältä Wien Vienna Intl. Hotellin AllYouNeed Hotel Vienna 4 etäisyys on 62,6 km kentältä Bratislava - M. R. Štefánik.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä AllYouNeed Hotel Vienna 4 hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat AllYouNeed Hotel Vienna 4 huonehinnat Wienissä ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin AllYouNeed Hotel Vienna 4 huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän AllYouNeed Hotel Vienna 4 tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
Hotel Erzherzog Rainer9 Erinomainen (5 699 arvostelua)0,13 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 149 €
4-tähden hotelli
Suite Hotel 900m zur Oper8.4 Erinomainen (7 836 arvostelua)0,19 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 111 €
3-tähden hotelli
Carlton Boutique Hotel7.8 Hyvä (3 223 arvostelua)0,23 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 104 €
4-tähden hotelli
Hotel Johann Strauss8.8 Erinomainen (1 974 arvostelua)0,29 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 136 €
3-tähden hotelli
Carlton Boutique Hotel7.8 Hyvä (3 223 arvostelua)0,23 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 104 €
4-tähden hotelli
Holiday Inn Vienna City By IHG8.8 Erinomainen (2 643 arvostelua)0,33 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 110 €
4-tähden hotelli
Suite Hotel 900m zur Oper8.4 Erinomainen (7 836 arvostelua)0,19 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 111 €
4-tähden hotelli
Hotel Johann Strauss8.8 Erinomainen (1 974 arvostelua)0,29 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 136 €
4-tähden hotelli
Hotel Kaiserhof Wien9.3 Erinomainen (2 721 arvostelua)0,36 kmKuntokeskus, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 169 €
4-tähden hotelli
Hotel Erzherzog Rainer9 Erinomainen (5 699 arvostelua)0,13 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 149 €
4-tähden hotelli
Saint Shermin8.9 Erinomainen (1 507 arvostelua)0,34 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 137 €
4-tähden hotelli
Hotel Johann Strauss8.8 Erinomainen (1 974 arvostelua)0,29 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 136 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,6
1,7 km
Wien Vienna Intl
17,2 km