Novotel Cusco

4 tähteä
8,9
Erittäin hyvä
perustuu 2503 arvosteluihin
2503 arvostelua
ke 2.9
-
to 3.9
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
83 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Standard-huone, 1 parivuode
83 €
Standard-huone, 1 parivuode
86 €
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
95 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ravintola, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympäri vuorokauden auki oleva business center, kahvila ja kahvi-/teetarjoilu julkisissa tiloissa. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä. Novotel Cusco tarjoaa 99 huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. LCD-televisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Silitysrauta/-lauta, pyyhkeiden vaihto ja lakanoiden vaihto ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin.
8,9
Erittäin hyvä
2503 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Novotel Cusco

ke 2.9
-
to 3.9
Standard-huone, 1 parivuode
83 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 parivuode
86 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 parivuode
151 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
95 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
291 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
102 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
102 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 parivuode
104 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
183 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
105 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
106 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 twin-vuode
107 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
110 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 vuodesohva
119 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
178 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
119 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
123 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
138 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 twin-vuode
148 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
164 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 parivuode
190 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
217 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
246 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Novotel Cusco palvelut

  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvila
  • Liikekeskus
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Ilmaisia hygieniatuotteita

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • Internet
  • Petivaatteet
  • Pyyhkeet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Vartalosaippua
  • Roskakoreja
  • Hoitoaine

Palvelut ja mukavuudet

  • Liikekeskus
  • Herätyspalvelu
  • Concierge-palvelu
  • Tallelokero
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Huonepalvelu
  • Opastetun kierroksen tiski
  • Pääsy avainkortilla
  • Jalkahieronta
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto

Ruokailu

  • Minibaari
  • Lounaspaketteja
  • Erityisruokavalioita (pyynnöstä)
  • Välipalabaari
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Aamiainen huoneessa
  • Ruoka voidaan tarvittaessa toimittaa vierasmajoitukseen
  • Kahvila

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • Ensiapupakkaus
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa
  • CCTV-turvakamera kiinteistön ulkopuolella
  • 24 tunnin vartiointi
  • Kassakaappi

Kylpyhuone

  • Suihku
  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Oma kykpyhuone

Yleistä

  • Perhehuoneita
  • Kovapuu- ja parkettilattiat
  • Vuodesohva
  • Puhelin
  • Säilytystila saatavilla

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Esteettömyys
  • Hissi
  • Pääsy hissillä
  • Savuton

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Housuprässi

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • TV

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Säilytyslokero kannettavalle tietokoneelle
  • Kirjoituspöytä

Perheystävällinen

  • Lapsenvahti tai -hoito
  • Pinnasänky saatavilla
  • Lasten ateriat

Kylpylä

  • Hieronta
  • Kylpylä
  • Sauna

Pysäköinti ja kuljetus

  • Lentokenttäkuljetus (lisämaksu)
  • Kuljetuspalvelu (lisämaksullinen)

Ulkoilma

  • Terassi/patio
  • Puutarha

Makuuhuone

  • Höyhentyyny
  • Vuodesohva

Tekemistä

  • Lahjatavaramyymälä
  • Pyörävuokraus

Arvostelut: Novotel Cusco

8,9
Erittäin hyvä
2503 todennettua arvostelua
Upea
1592
Erittäin hyvä
453
Hyvä
265
OK
69
Kohtuullinen
71
Keskinkertainen
30
Heikko
23
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

San Augustin 239 Esquina, Cusco 0

Mitä lähistöltä löytyy

  • UNSAAC-Yale International Center for the Study of Machu Picchu and Inca Culture95 m
  • Cusco Cathedral258 m
  • Museo Inka284 m
  • Cusco Museum of Popular Art286 m
  • Plazoleta de San Blas293 m
  • Plaza de Armas296 m
  • Santo Domingo Church336 m
  • Cusco City Centre340 m
  • Coricancha355 m
  • La Merced Church0.4 km
  • Centro de Textiles Tradicionales del Cusco Store and Museum0.5 km
  • ChocoMuseum0.5 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Novotel Cusco

Missä kuussa Novotel Cusco hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiNovotel Cusco yöpymiseen on helmikuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 95 €. Kallein kuukausi on lokakuu, jolloin hinta on 195 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Novotel Cusco?

Halvin päivä varata Novotel Cusco on tiistai, ja keskimääräinen yöhinta on 105 €. Kallein päivä on torstai, jolloin hinta on 215 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Novotel Cusco kannattaa varata?

Varaa noin 8 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Novotel Cusco. Tämä voi tuoda sinulle noin 44 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Novotel Cusco varaukselle

  • Missä Novotel Cusco sijaitsee?

    Novotel Cusco osoite naapurustossa Centro Historico on San Augustin 239 Esquina, ja sen etäisyys kaupungin Cusco keskustasta on 1,9 km. Hotellin Novotel Cusco lähin maamerkki on UNSAAC-Yale International Center for the Study of Machu Picchu and Inca Culture.

  • Mitkä ovat hotellin Novotel Cusco sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Novotel Cusco sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Novotel Cusco ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Novotel Cusco tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Novotel Cusco on lentokentältä?

    Hotellin Novotel Cusco etäisyys on 4,2 km kentältä Cusco Velazco Astete. Hotellin Novotel Cusco etäisyys on 149,9 km kentältä Andahuaylas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Novotel Cusco hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Novotel Cusco huonehinnat Cusco ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Novotel Cusco huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Novotel Cusco tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
84 % halvempi
Casa Flamenco San Agustin
3.7 Keskinkertainen (7 arvostelua)0 kmalk. 23 €
3-tähden hotelli
56 % halvempi
Casa Biru Hotel Boutique
8.4 Erinomainen (715 arvostelua)0,01 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 62 €
5-tähden hotelli
JW Marriott El Convento Cusco9.3 Erinomainen (1 661 arvostelua)0,02 kmSisäuima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 301 €
2-tähden hotelli
68 % halvempiLa Posada del Viajero8.9 Erinomainen (2 263 arvostelua)0,04 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 45 €
3-tähden hotelli
84 % halvempi
Casa Flamenco San Agustin
3.7 Keskinkertainen (7 arvostelua)0 kmalk. 23 €
2-tähden hotelli
71 % halvempiHotel Casa Campesina8.1 Erinomainen (1 188 arvostelua)0,13 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 42 €
3-tähden hotelli
69 % halvempiEmperador Plaza7.6 Hyvä (211 arvostelua)0,05 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Liikekeskusalk. 44 €
2-tähden hotelli
68 % halvempiLa Posada del Viajero8.9 Erinomainen (2 263 arvostelua)0,04 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 45 €
5-tähden hotelli
JW Marriott El Convento Cusco9.3 Erinomainen (1 661 arvostelua)0,02 kmSisäuima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 301 €
3-tähden hotelli
55 % halvempiMaytaq Wasin Hotel9.2 Erinomainen (635 arvostelua)0,07 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 64 €
2-tähden hotelli
68 % halvempiLa Posada del Viajero8.9 Erinomainen (2 263 arvostelua)0,04 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 45 €
3-tähden hotelli
55 % halvempiHotel Ruinas8.9 Erinomainen (337 arvostelua)0,09 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 63 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,4
1,9 km
Cusco Velazco Astete
4,2 km