Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield

3 tähteä
8,3
Erittäin hyvä
perustuu 269 arvosteluihin
269 arvostelua
ti 25.8
-
ke 26.8
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
78 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Queen-huone, 1 vuodesohva
78 €
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
85 €
Queen-huone, 1 vuodesohva
96 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja poreallas. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa ja ilmainen buffetaamiainen. Lisäksi majoituspaikassa on ulkotenniskenttä, kauden mukainen ulkouima-allas ja business center. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä. Residence Inn By Marriott Fairfax Merrifield tarjoaa 159 huonetta, joissa on tallelokerot ja kahvin-/teenkeitin. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Digitaalikanavat ja Netflix. Tämän 3 tähden hotellin huoneissa on keittiö, jossa on täysikokoinen jääkaappipakastin, liesi, mikroaaltouuni ja erillinen ruokailualue. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, työtuolit ja puhelin. Lisäksi huoneissa on ilmainen sanomalehti arkipäivisin ja silitysrauta/-lauta. Siivous pyynnöstä ja lakanoiden vaihto on saatavilla pyynnöstä. Käytössäsi on ulkouima-allas ja poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluvat ulkotenniskenttä ja ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,3
Erittäin hyvä
269 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield

ti 25.8
-
ke 26.8
Queen-huone, 1 vuodesohva
78 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
85 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
297 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 vuodesohva
96 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
161 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 queen-vuode
97 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
97 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
107 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
186 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
122 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
173 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
148 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
151 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
175 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
225 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
225 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 queen-vuode
368 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Kuntokeskus
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Kuljetuspalvelu (ilmainen)
  • Liikekeskus
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Ilmaisia hygieniatuotteita

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Koko yksikkö on esteetön
  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Esteettömyys
  • Esteetön suihku
  • Hissi
  • Pääsy hissillä
  • Esteetön pysäköinti
  • Esteetön kylpyamme
  • Allergiahuone
  • Savuton
  • WC, jossa on käsituet
  • Erillinen tupakointialue

Perus

  • Internet
  • Petivaatteet
  • Pyyhkeet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Vartalosaippua
  • Ilmastointi
  • Roskakoreja
  • Hoitoaine

Keittiö

  • Astianpesukone
  • Mikroaaltouuni
  • Keittiöastiat
  • Liesi
  • Jääkone
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Jääkaappi
  • Kahvinkeitin
  • Ruokailualue
  • Keittiö

Palvelut ja mukavuudet

  • Kokoustilat
  • Pankkiautomaatti
  • Liikekeskus
  • Herätyspalvelu
  • Concierge-palvelu
  • Tallelokero
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Minimarketti paikan päällä
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto

Yleistä

  • Perhehuoneita
  • Oleskelualue
  • Vuodesohva
  • Puhelin
  • Kokolattiamatto
  • Säilytystila saatavilla

Media ja viihde

  • Radio
  • Taulu-tv
  • Jaettu oleskelutila/TV-alue
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • TV

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Oma kykpyhuone

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Silitysrauta ja -lauta
  • Housuprässi

Ruokailu

  • Ruokatoimituksia
  • Ruokailuhuone
  • Välipalabaari
  • Ruokapöytä

Tekemistä

  • Koripallokenttä
  • Pyörävuokraus
  • Lautapelit/palapelit
  • Ostokset

Uima-allas ja kylpylä

  • Poreamme
  • Ulkouima-allas
  • Allaspyyhkeet

Pysäköinti ja kuljetus

  • Kuljetuspalvelu (ilmainen)
  • Pysäköinti
  • Yksityinen pysäköinti

Ulkoilma

  • Rantatuolit
  • Grilli
  • Piknikalue

Makuuhuone

  • Herätyskello
  • Vuodesohva
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla
  • Lapsiystävällinen buffet
  • Ilmainen aamiainen

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Terveys ja turvallisuus

  • Ensiapupakkaus
  • Kassakaappi

Kuntoilu

  • Kuntokeskus
  • Tennis

Arvostelut: Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield

8,3
Erittäin hyvä
269 todennettua arvostelua
Upea
159
Erittäin hyvä
48
Hyvä
33
OK
12
Kohtuullinen
8
Keskinkertainen
4
Heikko
5
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

8125 Gatehouse Road, Falls Church, VA 22042

Mitä lähistöltä löytyy

  • Cherry Hill Historic House and Farm4.9 km
  • Falls Church Episcopal5 km
  • State Theatre5.1 km
  • Benjamin Banneker SW-9 Intermediate Boundary Stone6 km
  • Eden Center6.2 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 16:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield

Missä kuussa Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiResidence Inn by Marriott Fairfax Merrifield yöpymiseen on tammikuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 118 €. Kallein kuukausi on kesäkuu, jolloin hinta on 208 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield?

Halvin päivä varata Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield on perjantai, ja keskimääräinen yöhinta on 107 €. Kallein päivä on sunnuntai, jolloin hinta on 364 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield kannattaa varata?

Varaa noin 6 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield. Tämä voi tuoda sinulle noin 32 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield varaukselle

  • Missä Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield sijaitsee?

    Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield osoite on 8125 Gatehouse Road, ja sen etäisyys kaupungin Falls Church keskustasta on 5 km. Hotellin Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield lähin maamerkki on Cherry Hill Historic House and Farm.

  • Mitkä ovat hotellin Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield sisäänkirjautumisaika on 16:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Kuinka kaukana Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield on lentokentältä?

    Hotellin Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield etäisyys on 16,4 km kentältä Washington Reagan-National.

  • Onko hotellissä Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield huonehinnat Falls Church ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Residence Inn by Marriott Fairfax Merrifield tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

2-tähden hotelli
14 % halvempiExtended Stay America Suites - Washington - DC - Falls Church - Merrifield6.6 Hyvä (770 arvostelua)0,61 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 92 €
3-tähden hotelli
Homewood Suites by Hilton Falls Church-I-495 @ Rt. 508.5 Erinomainen (235 arvostelua)0,62 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 140 €
3-tähden hotelli
Archer Hotel Falls Church
8.7 Erinomainen (102 arvostelua)0,81 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 152 €
4-tähden hotelli
Falls Church Marriott Fairview Park8.3 Erinomainen (1 391 arvostelua)1 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 109 €
2-tähden hotelli
14 % halvempiExtended Stay America Suites - Washington - DC - Falls Church - Merrifield6.6 Hyvä (770 arvostelua)0,61 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 92 €
3-tähden hotelli
Courtyard by Marriott Dunn Loring Fairfax
8.7 Erinomainen (431 arvostelua)1,45 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 107 €
4-tähden hotelli
Falls Church Marriott Fairview Park8.3 Erinomainen (1 391 arvostelua)1 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 109 €
1-tähden hotelli
Halstead Square Dunn Loring Metro
1,27 kmalk. 114 €
3-tähden hotelli
Archer Hotel Falls Church
8.7 Erinomainen (102 arvostelua)0,81 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 152 €
3-tähden hotelli
Courtyard by Marriott Dunn Loring Fairfax
8.7 Erinomainen (431 arvostelua)1,45 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 107 €
3-tähden hotelli
Homewood Suites by Hilton Falls Church-I-495 @ Rt. 508.5 Erinomainen (235 arvostelua)0,62 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 140 €
4-tähden hotelli
Falls Church Marriott Fairview Park8.3 Erinomainen (1 391 arvostelua)1 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 109 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

7,9
5,0 km
Washington Reagan-National
16,4 km