Hotel Residence am Hauptbahnhof

3 tähteä
5,9
Kohtuullinen
perustuu 3460 arvosteluihin
3460 arvostelua
su 6.9
-
ma 7.9
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
44 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
44 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
46 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
56 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Varaus tehtävä
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu kuivapesulapalvelu, pyykinpesutilat ja ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kiertoajelu-/lippupalvelu, tallelokero vastaanotossa ja kielitaitoinen henkilökunta. Hotel Residence am Hauptbahnhof tarjoaa 30 huonetta, joissa on tallelokerot ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Lisä-/varavuoteita (lisämaksusta) on myös saatavilla. Siivous on saatavilla päivittäin.
5,9
Kohtuullinen
3460 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Residence am Hauptbahnhof

su 6.9
-
ma 7.9
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
44 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
46 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
56 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
58 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
62 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
86 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat eivät välttämättä sisällä turistiveroa, jonka turistit maksavat hotellilla.

Hotellin Hotel Residence am Hauptbahnhof palvelut

  • Ravintola
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Internet
  • Pysäköinti
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Suihku
  • Oma kykpyhuone

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Housuprässi

Terveys ja turvallisuus

  • CCTV-turvakamera kiinteistön ulkopuolella
  • Päivittäinen siivous
  • Kassakaappi
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa

Palvelut ja mukavuudet

  • Herätyspalvelu
  • Tallelokero
  • Huonepalvelu
  • 24h-vastaanotto

Media ja viihde

  • Radio
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Taulu-tv

Yleistä

  • Perhehuoneita
  • Puhelin
  • Säilytystila saatavilla

Pysäköinti ja kuljetus

  • Pysäköinti
  • Yksityinen pysäköinti

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Savuton
  • Hissi

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Ruokailu

  • Ravintola
  • Lounaspaketteja

Perheystävällinen

  • Lapsiystävällinen buffet
  • Pinnasänky saatavilla

Arvostelut: Hotel Residence am Hauptbahnhof

5,9
Kohtuullinen
3460 todennettua arvostelua
Upea
340
Erittäin hyvä
456
Hyvä
741
OK
479
Kohtuullinen
607
Keskinkertainen
297
Heikko
540
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Steindamm 24-26, 20099 Hampuri, Hampuri

Mitä lähistöltä löytyy

  • Hamburg Central Bus Station174 m
  • Hammerbrook0.9 km
  • Speicherstadt1.3 km
  • Hamburger Rathaus1.4 km
  • Nikolaikirche1.6 km
  • Hampurin valtionooppera1.6 km
  • Hamburg City Centre1.6 km
  • Elbe Philharmonic Hall2.3 km
  • Hampurin yliopisto2.4 km
  • Museum für Hamburgische Geschichte2.6 km
  • Landungsbrücken3.1 km
  • Port of Hamburg3.2 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Hotel Residence am Hauptbahnhof - olennaiset tiedot

Matalasesonki

Huippusesonki

Keskim. hinta (viikkoyö)

huhtikuu
huhtikuu
92 €
Halvin kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnanlaskun myötä.
Kallein kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnan nousun myötä.
Keskimääräinen su - to hinta edellisen2 viikkojen ajalta.

Hotel Residence am Hauptbahnhof

Missä kuussa Hotel Residence am Hauptbahnhof hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiHotel Residence am Hauptbahnhof yöpymiseen on tammikuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 59 €. Kallein kuukausi on toukokuu, jolloin hinta on 122 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Hotel Residence am Hauptbahnhof?

Halvin päivä varata Hotel Residence am Hauptbahnhof on sunnuntai, ja keskimääräinen yöhinta on 55 €. Kallein päivä on perjantai, jolloin hinta on 107 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Hotel Residence am Hauptbahnhof kannattaa varata?

Varaa noin 1 viikko etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Hotel Residence am Hauptbahnhof. Tämä voi tuoda sinulle noin 20 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Residence am Hauptbahnhof varaukselle

  • Missä Hotel Residence am Hauptbahnhof sijaitsee?

    Hotel Residence am Hauptbahnhof osoite naapurustossa Hamburg-Mitte on Steindamm 24-26, ja sen etäisyys kaupungin Hampuri keskustasta on 1,1 km. Hotellin Hotel Residence am Hauptbahnhof lähin maamerkki on Hamburg Central Bus Station.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Residence am Hauptbahnhof sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Residence am Hauptbahnhof sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Hotel Residence am Hauptbahnhof ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel Residence am Hauptbahnhof tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel Residence am Hauptbahnhof on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Residence am Hauptbahnhof etäisyys on 8,7 km kentältä Hamburg. Hotellin Hotel Residence am Hauptbahnhof etäisyys on 54,3 km kentältä Hampuri Luebeck-Blankensee.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Residence am Hauptbahnhof hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Residence am Hauptbahnhof huonehinnat Hampurissa ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Residence am Hauptbahnhof huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Residence am Hauptbahnhof tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Hotel Hamburg Stadtzentrum5.6 OK (3 008 arvostelua)0,05 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 69 €
3-tähden hotelli
Hotel Lumen am Hauptbahnhof6.3 Hyvä (2 632 arvostelua)0,05 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvilaalk. 64 €
3-tähden hotelli
Stay! Hotel Boardinghouse8.4 Erinomainen (4 705 arvostelua)0,06 kmRavintola, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 84 €
3-tähden hotelli
Nivara Hotel
6.3 Hyvä (50 arvostelua)0,09 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 58 €
2-tähden hotelli
11 % halvempi
Cab20
8.5 Erinomainen (8 891 arvostelua)0,25 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 50 €
2-tähden hotelli
1 % halvempi
City Hotel St. Georg Hamburg
6.8 Hyvä (550 arvostelua)0,48 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 56 €
2-tähden hotelli
Generator Hamburg7 Hyvä (11 378 arvostelua)0,23 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvilaalk. 57 €
3-tähden hotelli
Nivara Hotel
6.3 Hyvä (50 arvostelua)0,09 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 58 €
4-tähden hotelli
Reichshof Hotel Hamburg8.7 Erinomainen (7 285 arvostelua)0,3 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 116 €
4-tähden hotelli
Hotel City House8.5 Erinomainen (3 028 arvostelua)0,18 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 103 €
2-tähden hotelli
11 % halvempi
Cab20
8.5 Erinomainen (8 891 arvostelua)0,25 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 50 €
3-tähden hotelli
Stay! Hotel Boardinghouse8.4 Erinomainen (4 705 arvostelua)0,06 kmRavintola, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 84 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

6,6
1,1 km
Hamburg
8,7 km