Capital Luxury Apartments & Offices

4 tähteä
8,6
Erittäin hyvä
perustuu 1019 arvosteluihin
1019 arvostelua
ke 5.8
-
to 6.8
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

The Capital Suites in Colonia Roma offers convenient access to various transportation options, including ecobicis, metro, and metrobus, all within one block. Designed for a home-away-from-home experience, our spacious rooms provide essential amenities for short stays. Enhance your Mexico City visit with our gym, laundry facilities, parking, and a stunning terrace with city views, perfect for work or relaxation. Enjoy complimentary continental breakfast, continuous coffee service, and a free boardroom for business meetings. For entertainment, we are just two blocks from Roma Market, offering diverse dining options, and close to bars and tourist attractions.
8,6
Erittäin hyvä
1019 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Capital Luxury Apartments & Offices

ke 5.8
-
to 6.8
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
74 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
76 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
86 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
89 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
91 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Capital Luxury Apartments & Offices palvelut

  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Pyykinpesuhuone
  • Hiustenkuivain
  • 24h-vastaanotto
  • Mikroaaltouuni
  • Jääkaappi
  • Hissi

Palvelut ja mukavuudet

  • Huonepalvelu
  • Kokous-/Bankettitilat
  • 24h-vastaanotto

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Hissi
  • Erillinen tupakointialue

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu

Ruokailu

  • Mikroaaltouuni
  • Jääkaappi

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain

Yleistä

  • Säilytystila saatavilla

Perus

  • Ilmainen langaton internet

Arvostelut: Capital Luxury Apartments & Offices

8,6
Erittäin hyvä
1019 todennettua arvostelua
Upea
632
Erittäin hyvä
181
Hyvä
100
OK
41
Kohtuullinen
25
Keskinkertainen
20
Heikko
20
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

Medellín 184, 06700 Mexico, Mexico City

Mitä lähistöltä löytyy

  • Zona Rosa1.5 km
  • The St. Regis Mexico City1.6 km
  • El Ángel de la Independencia1.6 km
  • World Trade Center Mexico City2.4 km
  • Chapultepec Forest2.8 km
  • Museo de Arte Popular3 km
  • Paseo de la Reforma3.6 km
  • Plaza de la Constitucion4 km
  • Plaza Garibaldi4.1 km
  • Mexico City Metropolitan Cathedral4.1 km
  • National Palace4.1 km
  • Estadio GNP Seguros7.1 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Milloin varata huone Capital Luxury Apartments & Offices hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Capital Luxury Apartments & Offices varaukselle

  • Missä Capital Luxury Apartments & Offices sijaitsee?

    Capital Luxury Apartments & Offices osoite naapurustossa Cuauhtemoc on Medellín 184, ja sen etäisyys kaupungin Mexico keskustasta on 1,3 km. Hotellin Capital Luxury Apartments & Offices lähin maamerkki on Zona Rosa.

  • Mitkä ovat hotellin Capital Luxury Apartments & Offices sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Capital Luxury Apartments & Offices sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Capital Luxury Apartments & Offices ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Capital Luxury Apartments & Offices tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Capital Luxury Apartments & Offices on lentokentältä?

    Hotellin Capital Luxury Apartments & Offices etäisyys on 10 km kentältä Mexico Benito Juárez. Hotellin Capital Luxury Apartments & Offices etäisyys on 41,3 km kentältä Mexico Felipe Ángeles Intl.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Capital Luxury Apartments & Offices hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Capital Luxury Apartments & Offices huonehinnat Mexico ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Capital Luxury Apartments & Offices huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Capital Luxury Apartments & Offices tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
15 % halvempi
Roma 191 Hotel Boutique
7.2 Hyvä (184 arvostelua)0,17 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 65 €
2-tähden hotelli
3 % halvempi
Tanat Art Apartments
9.2 Erinomainen (55 arvostelua)0,28 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 74 €
2-tähden hotelli
Maison Celeste
9.2 Erinomainen (75 arvostelua)0,29 kmRavintola, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 295 €
2-tähden hotelli
51 % halvempi
Discover Condesa Ideal Location
8.5 Erinomainen (38 arvostelua)0,3 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 38 €
2-tähden hotelli
51 % halvempi
Discover Condesa Ideal Location
8.5 Erinomainen (38 arvostelua)0,3 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 38 €
3-tähden hotelli
15 % halvempi
Roma 191 Hotel Boutique
7.2 Hyvä (184 arvostelua)0,17 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 65 €
2-tähden hotelli
3 % halvempi
Tanat Art Apartments
9.2 Erinomainen (55 arvostelua)0,28 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 74 €
2-tähden hotelli
Maison Celeste
9.2 Erinomainen (75 arvostelua)0,29 kmRavintola, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 295 €
2-tähden hotelli
3 % halvempi
Tanat Art Apartments
9.2 Erinomainen (55 arvostelua)0,28 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 74 €
2-tähden hotelli
Maison Celeste
9.2 Erinomainen (75 arvostelua)0,29 kmRavintola, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 295 €
2-tähden hotelli
51 % halvempi
Discover Condesa Ideal Location
8.5 Erinomainen (38 arvostelua)0,3 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 38 €
3-tähden hotelli
15 % halvempi
Roma 191 Hotel Boutique
7.2 Hyvä (184 arvostelua)0,17 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 65 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

9,3
1,3 km
Mexico Benito Juárez
10,0 km