Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG

3 tähteä
8,2
Erittäin hyvä
perustuu 936 arvosteluihin
936 arvostelua
ke 14.10
-
to 15.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ulkouima-allas, ravintola ja kuntosali. Käytössäsi on myös ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti ja ilmaiset hotellinjohtajan kutsut. Lisäksi majoituspaikassa on baari/aulabaari, ympäri vuorokauden auki oleva business center ja business center. Holiday Inn Pensacola - University Area by IHG tarjoaa 114 ilmastoitua huonetta, joissa on ilmainen sanomalehti ja kahvin-/teenkeitin. Vuoteissa on pillowtop-patjallinen sänky-patjat. Tyynyvalikoima on saatavilla. 50-tuumainen LED-televisio, kaapelikanavat. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa huonehintaan sisältyvän kiinteän ja langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotellissa käytössäsi on ulkouima-allas ja kuntosali.
8,2
Erittäin hyvä
936 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG

ke 14.10
-
to 15.10
Tarjoukset:
77 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja King-huone, Queen-huone ja 24 lisää Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG tarjouksia.
King-huone, 1 king-vuode
77 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 2 queen-vuodetta
79 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
82 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
83 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
100 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
103 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 king-vuode
107 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
108 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
112 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
117 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 2 queen-vuodetta
134 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
150 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
161 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Ilmainen pysäköinti
  • Liikekeskus
  • Taulu-tv

Arvostelut: Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG

8,2
Erittäin hyvä
936 todennettua arvostelua
Upea
537
Erittäin hyvä
146
Hyvä
70
OK
42
Kohtuullinen
47
Keskinkertainen
25
Heikko
69
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

7813 North Davis Highway, Pensacola, FL 32514

Mitä lähistöltä löytyy

  • University of West Florida4.8 km
  • Temple Beth-El9.4 km
  • Louisville and Nashville Passenger Station and Express Building9.9 km
  • Pensacola Civic Center10 km
  • Civil War Soldiers Museum10.5 km
  • Thiesen Building10.5 km
  • Saenger Theatre10.6 km
  • U.S. Customs House and Post Office10.8 km
  • Clara Barkley Dorr House10.8 km
  • St. Joseph's Church Buildings10.8 km
  • Historic Pensacola Village10.8 km
  • Plaza Ferdinand VII10.8 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG

Missä kuussa Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiHoliday Inn Pensacola - University Area By IHG yöpymiseen on tammikuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 85 €. Kallein kuukausi on heinäkuu, jolloin hinta on 199 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG?

Halvin päivä varata Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG on keskiviikko, ja keskimääräinen yöhinta on 101 €. Kallein päivä on perjantai, jolloin hinta on 128 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG kannattaa varata?

Varaa noin 12 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG. Tämä voi tuoda sinulle noin 42 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG varaukselle

  • Missä Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG sijaitsee?

    Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG osoite on 7813 North Davis Highway, ja sen etäisyys kaupungin Pensacola keskustasta on 9,4 km. Hotellin Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG lähin maamerkki on University of West Florida.

  • Mitkä ovat hotellin Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG on lentokentältä?

    Hotellin Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG etäisyys on 5 km kentältä Pensacola. Hotellin Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG etäisyys on 50 km kentältä Gulf Shores Jack Edwards.

  • Onko hotellissä Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG huonehinnat Pensacola ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Holiday Inn Pensacola - University Area By IHG tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

2 Convenient Units! Free Parking, Breakfast, Close to Historic Pensacola Village
0,05 kmKuntokeskus, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 250 €
Pensacola Perfection! Free Breakfast and Parking, Pets Allowed, Onsite Pool!
0,05 kmKuntokeskus, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 123 €
Urban Oasis! Onsite Parking, Pets Allowed, Short Drive to Pensacola Beach
0,05 kmKuntokeskus, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 149 €
3-tähden hotelli
Home2 Suites by Hilton Pensacola I-10 at North Davis Hwy
9 Erinomainen (380 arvostelua)0,06 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 94 €
3-tähden hotelli
53 % halvempiSweet Dream Inn - University Park6 Hyvä (1 961 arvostelua)0,43 kmKuntokeskus, Ilmainen langaton internet, Ilmainen pysäköintialk. 42 €
2-tähden hotelli
43 % halvempi
Americas Best Value Inn Suites
1,26 kmalk. 51 €
3-tähden hotelli
39 % halvempiLa Quinta Inn by Wyndham Pensacola5 OK (1 816 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 55 €
2-tähden hotelli
32 % halvempiExtended Stay America Suites - Pensacola - University Mall6.1 Hyvä (929 arvostelua)0,81 kmLangaton internet, Kahvinkeitin, Ilmainen pysäköintialk. 61 €
3-tähden hotelli
Home2 Suites by Hilton Pensacola I-10 at North Davis Hwy
9 Erinomainen (380 arvostelua)0,06 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 94 €
2-tähden hotelli
Holiday Inn Express & Suites Pensacola Airport North - I-10 By IHG
9 Erinomainen (329 arvostelua)0,1 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 95 €
3-tähden hotelli
SpringHill Suites by Marriott Pensacola8.9 Erinomainen (731 arvostelua)1,3 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 114 €
3-tähden hotelli
Hampton Inn & Suites Pensacola I-10 North at University Town Plaza8.8 Erinomainen (492 arvostelua)1,09 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Huonepalvelualk. 101 €

Hyvä tietää

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

9,4 km
Pensacola
5,0 km