Welcome Kongress Hotel Bamberg

3 tähteä
8,1
Erittäin hyvä
perustuu 2231 arvosteluihin
2231 arvostelua
to 1.10
-
pe 2.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tässä savuttomassa hotellissa on 2 ravintolaa, kuntosali ja baari/aulabaari. Kiinteä internetyhteys yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on sauna, ympäri vuorokauden auki oleva business center ja itsepalvelupysäköinti. Welcome Kongresshotel Bamberg tarjoaa 171 ilmastoitua huonetta, joissa on tallelokerot ja ilmainen pullovesi. 43-tuumainen taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy kylpyamme tai suihku ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä ilmaista kiinteää internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotellissa käytössäsi on sauna ja kuntosali. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
8,1
Erittäin hyvä
2231 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Welcome Kongress Hotel Bamberg

to 1.10
-
pe 2.10
Tarjoukset:
87 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Superior-huone, Kahden hengen ja 19 lisää Welcome Kongress Hotel Bamberg tarjouksia.
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Executive-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Executive-huone, tuntematon vuodetyyppi
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
Superior-huone, 1 parivuode
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Welcome Kongress Hotel Bamberg palvelut

  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Ilmainen langaton internet
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Internet

Arvostelut: Welcome Kongress Hotel Bamberg

8,1
Erittäin hyvä
2231 todennettua arvostelua
Upea
868
Erittäin hyvä
771
Hyvä
379
OK
113
Kohtuullinen
59
Keskinkertainen
27
Heikko
14
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

Mussstrasse 7, 96047 Bamberg, Baijeri

Mitä lähistöltä löytyy

  • Konzert- und Kongresshalle181 m
  • Michelsbergin luostari0.5 km
  • Bamberg Altstadt0.7 km
  • Neue Residenz0.7 km
  • Bamberg State Library0.7 km
  • Alte Hofhaltung0.8 km
  • University of Bamberg0.8 km
  • Historisches Museum0.8 km
  • Naturkunde-Museum0.8 km
  • Bambergin tuomiokirkko0.8 km
  • Bamberg City Centre0.9 km
  • Vanha kaupungintalo0.9 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Welcome Kongress Hotel Bamberg

Missä kuussa Welcome Kongress Hotel Bamberg hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiWelcome Kongress Hotel Bamberg yöpymiseen on helmikuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 131 €. Kallein kuukausi on syyskuu, jolloin hinta on 212 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Welcome Kongress Hotel Bamberg?

Halvin päivä varata Welcome Kongress Hotel Bamberg on keskiviikko, ja keskimääräinen yöhinta on 119 €. Kallein päivä on lauantai, jolloin hinta on 274 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Welcome Kongress Hotel Bamberg kannattaa varata?

Varaa noin 2 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Welcome Kongress Hotel Bamberg. Tämä voi tuoda sinulle noin 30 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Welcome Kongress Hotel Bamberg varaukselle

  • Missä Welcome Kongress Hotel Bamberg sijaitsee?

    Welcome Kongress Hotel Bamberg osoite on Mussstrasse 7, ja sen etäisyys kaupungin Bamberg keskustasta on 1,7 km. Hotellin Welcome Kongress Hotel Bamberg lähin maamerkki on Konzert- und Kongresshalle.

  • Mitkä ovat hotellin Welcome Kongress Hotel Bamberg sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Welcome Kongress Hotel Bamberg sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Welcome Kongress Hotel Bamberg ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Welcome Kongress Hotel Bamberg tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Welcome Kongress Hotel Bamberg on lentokentältä?

    Hotellin Welcome Kongress Hotel Bamberg etäisyys on 46,9 km kentältä Nürnbergin lentoasema. Hotellin Welcome Kongress Hotel Bamberg etäisyys on 120,4 km kentältä Erfurt-Weimar.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Welcome Kongress Hotel Bamberg hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Welcome Kongress Hotel Bamberg huonehinnat Bamberg ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Welcome Kongress Hotel Bamberg huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Welcome Kongress Hotel Bamberg tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
Welcome Hotel Residenzschloss Bamberg8.2 Erinomainen (3 228 arvostelua)0,32 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 135 €
3-tähden hotelli
Tandem9.1 Erinomainen (1 104 arvostelua)0,51 kmLangaton internet, Kahvila, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 142 €
2-tähden hotelli
40 % halvempi
Neu - Sona Design Rooms - City Center -
8.1 Erinomainen (109 arvostelua)0,81 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 71 €
2-tähden hotelli
22 % halvempi
Hotel Am Dom
7.8 Hyvä (2 669 arvostelua)0,85 kmRavintola, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 92 €
2-tähden hotelli
40 % halvempi
Neu - Sona Design Rooms - City Center -
8.1 Erinomainen (109 arvostelua)0,81 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 71 €
2-tähden hotelli
22 % halvempi
Hotel Am Dom
7.8 Hyvä (2 669 arvostelua)0,85 kmRavintola, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 92 €
2-tähden hotelli
8 % halvempi
Hotel Le Baldinger
8.9 Erinomainen (964 arvostelua)1,09 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 108 €
4-tähden hotelli
Welcome Hotel Residenzschloss Bamberg8.2 Erinomainen (3 228 arvostelua)0,32 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 135 €
3-tähden hotelli
Tandem9.1 Erinomainen (1 104 arvostelua)0,51 kmLangaton internet, Kahvila, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 142 €
2-tähden hotelli
8 % halvempi
Hotel Le Baldinger
8.9 Erinomainen (964 arvostelua)1,09 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 108 €
4-tähden hotelli
Welcome Hotel Residenzschloss Bamberg8.2 Erinomainen (3 228 arvostelua)0,32 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 135 €
2-tähden hotelli
40 % halvempi
Neu - Sona Design Rooms - City Center -
8.1 Erinomainen (109 arvostelua)0,81 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 71 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

7,6
1,7 km
Nürnbergin lentoasema
46,9 km