Catalonia Berlin Mitte

4 tähteä
8,5
Erittäin hyvä
perustuu 4829 arvosteluihin
4829 arvostelua
ti 27.10
-
ke 28.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Varaus tehtävä
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Kuntosali, baari/aulabaari ja välipalabaari/deli kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on kahvila, business center ja kokoustila. Catalonia Berlin Mitte tarjoaa 131 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. Taulutelevisio, satelliittikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotellissa käytössäsi on kuntosali.
8,5
Erittäin hyvä
4829 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Catalonia Berlin Mitte

ti 27.10
-
ke 28.10
Tarjoukset:
77 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Standard-huone, Superior-huone ja 19 lisää Catalonia Berlin Mitte tarjouksia.
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
77 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
157 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
79 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
136 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
80 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
85 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
111 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
399 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
122 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
164 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
152 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
398 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
158 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 twin-vuode
215 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
159 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
164 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
166 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
173 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
307 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Catalonia Berlin Mitte palvelut

  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvila
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV

Arvostelut: Catalonia Berlin Mitte

8,5
Erittäin hyvä
4829 todennettua arvostelua
Upea
2361
Erittäin hyvä
1228
Hyvä
686
OK
223
Kohtuullinen
181
Keskinkertainen
65
Heikko
85
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Köpenicker Str. 80-82, 10179 Berliini

Mitä lähistöltä löytyy

  • Berliinin televisiotorni1.1 km
  • Alexanderplatz1.2 km
  • Berlin City Centre1.2 km
  • Berliinin tuomiokirkko1.3 km
  • Uusi museo1.6 km
  • Friedrichstrasse1.9 km
  • Holokaustimuistomerkki2.5 km
  • Potsdamer Platz2.5 km
  • Brandenburgin portti2.6 km
  • Berliinin muuri2.7 km
  • Valtiopäivätalo2.8 km
  • Teatteri Potsdamer Platz3 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Catalonia Berlin Mitte - olennaiset tiedot

Matalasesonki

Huippusesonki

Keskim. hinta (viikkoyö)

huhtikuu
joulukuu
132 €
Halvin kuukausi yöpyä keskimääräisen 5 % hinnanlaskun myötä.
Kallein kuukausi yöpyä keskimääräisen 10 % hinnan nousun myötä.
Keskimääräinen su - to hinta edellisen2 viikkojen ajalta.

Catalonia Berlin Mitte

Missä kuussa Catalonia Berlin Mitte hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiCatalonia Berlin Mitte yöpymiseen on elokuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 85 €. Kallein kuukausi on syyskuu, jolloin hinta on 215 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Catalonia Berlin Mitte?

Halvin päivä varata Catalonia Berlin Mitte on sunnuntai, ja keskimääräinen yöhinta on 91 €. Kallein päivä on keskiviikko, jolloin hinta on 203 € yöltä kohden.

KAYAKin osuvimmat vinkit Catalonia Berlin Mitte majoittumiseen

  • Jos etsit halpaa huonetta hotellista Catalonia Berlin Mitte, harkitse majoittumista matalasesongin aikana. Halvimmat tarjoukset löytyvät yleensä huhtikuu ja joulukuu.
  • Halvin hinta, jolla huone Catalonia Berlin Mitte varattiin KAYAK-sivustolla viimeisen 2 viikon aikana, oli 145 €, kun taas kallein hinta oli 145 €.

Useimmin kysytyt kysymykset Catalonia Berlin Mitte varaukselle

  • Missä Catalonia Berlin Mitte sijaitsee?

    Catalonia Berlin Mitte osoite naapurustossa Mitte on Köpenicker Str. 80-82, ja sen etäisyys kaupungin Berliini keskustasta on 1,3 km. Hotellin Catalonia Berlin Mitte lähin maamerkki on Berliinin televisiotorni.

  • Mitkä ovat hotellin Catalonia Berlin Mitte sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Catalonia Berlin Mitte sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako Catalonia Berlin Mitte ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Catalonia Berlin Mitte tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Catalonia Berlin Mitte on lentokentältä?

    Hotellin Catalonia Berlin Mitte etäisyys on 17,6 km kentältä Berliini Berliin Brandenburg. Hotellin Catalonia Berlin Mitte etäisyys on 146,1 km kentältä Leipzig/Halle.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Catalonia Berlin Mitte hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Catalonia Berlin Mitte huonehinnat Berliinissä ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Catalonia Berlin Mitte huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Catalonia Berlin Mitte tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
Art'otel Berlin Mitte8.8 Erinomainen (4 923 arvostelua)0,4 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 99 €
4-tähden hotelli
7 % halvempiLiving Hotel Großer Kurfürst8.6 Erinomainen (6 027 arvostelua)0,48 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 89 €
4-tähden hotelli
2 % halvempiLiving Hotel Berlin Mitte8.4 Erinomainen (3 247 arvostelua)0,5 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 94 €
4-tähden hotelli
The Charming by Curt Suites
9 Erinomainen (827 arvostelua)0,54 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 124 €
2-tähden hotelli
49 % halvempia&o Berlin Mitte7.6 Hyvä (9 978 arvostelua)0,62 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 49 €
2-tähden hotelli
30 % halvempiB&B Hotel Berlin-Alexanderplatz7.9 Hyvä (4 255 arvostelua)0,67 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 67 €
4-tähden hotelli
29 % halvempi
The Social Hub Berlin
8.2 Erinomainen (3 057 arvostelua)0,72 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 68 €
3-tähden hotelli
28 % halvempi
Premier Inn Berlin City Spittelmarkt
8.2 Erinomainen (1 034 arvostelua)0,7 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 69 €
5-tähden hotelli
Orania.Berlin9.4 Erinomainen (816 arvostelua)1,01 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 184 €
4-tähden hotelli
The Charming by Curt Suites
9 Erinomainen (827 arvostelua)0,54 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 124 €
4-tähden hotelli
Courtyard by Marriott Berlin City Center9 Erinomainen (3 419 arvostelua)1,08 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 124 €
4-tähden hotelli
Art'otel Berlin Mitte8.8 Erinomainen (4 923 arvostelua)0,4 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 99 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,3
1,3 km
Berliini Berliin Brandenburg
17,6 km