Quality Inn & Conference Centre

3 tähteä
la 11.7
-
su 12.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
65 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
65 €
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
69 €
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
73 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän hotellin palveluihin kuuluu sisäuima-allas, ravintola ja kuntosali. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen buffetaamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on baari/aulabaari, sauna ja poreallas. Quality Inn & Conference Centre tarjoaa 121 huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Käytössäsi on jääkaappi ja mikroaaltouuni. Kylpyhuoneista löytyy suihkun ja kylpyammeen yhdistelmä ja ilmaiset hygieniatuotteet. 40-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja työtuolit; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja pimennysverhot. Siivous on saatavilla päivittäin. Käytössäsi on sisäuima-allas ja poreallas. Muihin vapaa-ajan palveluihin kuuluvat sauna ja kuntosali. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
7,7
Hyvä
798 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Quality Inn & Conference Centre

la 11.7
-
su 12.7
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
65 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
69 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
88 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
73 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, tuntematon vuodetyyppi
165 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
76 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
77 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
112 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
77 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
77 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 2 queen-vuodetta
152 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 2 queen-vuodetta
78 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
79 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
125 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 2 queen-vuodetta
83 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 2 queen-vuodetta
99 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
117 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat perustuvat yhteen yöhön, sisältäen maksut mutta eivät sisällä veroja.

Hotellin Quality Inn & Conference Centre palvelut

  • Sauna
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvinkeitin
  • Ilmastointi
  • Taulu-tv
  • TV
  • Takka
  • Sisäuima-allas
  • Liikekeskus
  • Kokous-/Bankettitilat

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • Internet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Adapteri
  • Ilmastointi

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Esteettömyys
  • Hissi
  • Esteetön pysäköinti
  • Savuton
  • WC, jossa on käsituet
  • Erillinen tupakointialue

Ruokailu

  • Mikroaaltouuni
  • Baari/oleskelutila
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Jääkaappi
  • Kahvinkeitin
  • Myyntiautomaatti (juomia)
  • Myyntiautomaatti (välipaloja)

Palvelut ja mukavuudet

  • Kokoustilat
  • Pankkiautomaatti
  • Liikekeskus
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Express-uloskirjautuminen
  • 24h-vastaanotto
  • Tupakointihuoneita saatavilla

Tekemistä

  • Ekoturismi
  • Pääsy rannalle
  • Pyörävuokraus
  • Golf

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • TV

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu
  • Silitysrauta ja -lauta

Yleistä

  • Takka
  • Oleskelualue
  • Säilytystila saatavilla

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa
  • 24 tunnin vartiointi

Uima-allas ja kylpylä

  • Sisäuima-allas
  • Sauna

Pysäköinti ja kuljetus

  • Sähköauton latausasema
  • Ilmainen pysäköinti

Kylpyhuone

  • Korotettu WC-istuin
  • Hiustenkuivain

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Kuntoilu

  • Kuntokeskus

Arvostelut: Quality Inn & Conference Centre

7,7
Hyvä
798 todennettua arvostelua
Upea
251
Erittäin hyvä
191
Hyvä
144
OK
71
Kohtuullinen
67
Keskinkertainen
27
Heikko
47
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

924 King Street, Midland, ON L4R 0B8

Mitä lähistöltä löytyy

  • Huronia Museum1.5 km
  • Panache Spa and Academy2 km
  • Bamboo Spa2.1 km
  • Midland Cultural Centre2.1 km
  • Sainte-Marie among the Hurons2.2 km
  • Martyrs' Shrine2.4 km
  • Wye Marsh Wildlife Centre2.7 km
  • Brooklea Golf and Country Club2.9 km
  • Castle Village and the Enchanted Kingdom Park3.2 km
  • Georgian Bay General Hospital3.6 km
  • Midland Golf and Country Club4.5 km
  • Georgian Bay Islands National Park14.8 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Milloin varata huone Quality Inn & Conference Centre hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Quality Inn & Conference Centre varaukselle

  • Missä Quality Inn & Conference Centre sijaitsee?

    Quality Inn & Conference Centre osoite on 924 King Street, ja sen etäisyys kaupungin Midland keskustasta on 2,2 km. Hotellin Quality Inn & Conference Centre lähin maamerkki on Huronia Museum.

  • Mitkä ovat hotellin Quality Inn & Conference Centre sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Quality Inn & Conference Centre sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Quality Inn & Conference Centre ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Quality Inn & Conference Centre tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Tarjoaako Quality Inn & Conference Centre ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Quality Inn & Conference Centre tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Quality Inn & Conference Centre on lentokentältä?

    Hotellin Quality Inn & Conference Centre etäisyys on 52,1 km kentältä Gravenhurst Muskoka. Hotellin Quality Inn & Conference Centre etäisyys on 118,4 km kentältä Toronto Pearson Intl.

  • Onko hotellissä Quality Inn & Conference Centre uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Quality Inn & Conference Centre on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Quality Inn & Conference Centre hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Quality Inn & Conference Centre huonehinnat Midland ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Quality Inn & Conference Centre huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Quality Inn & Conference Centre tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Hampton Inn by Hilton Midland
8.8 Erinomainen (204 arvostelua)0,15 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 111 €
2-tähden hotelli
6 % halvempiMidland Inn & Suites8.5 Erinomainen (892 arvostelua)0,6 kmVain aikuisille, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 77 €
Loma-asunto
Little Lake Escape | Waterfront 2 Bedroom Getaway
0,84 kmLangaton internet, Parveke, Kahvinkeitinalk. 337 €
Loma-asunto
Antique Treasure 7-rm private apartment near downtown, Luxury comfy bed
10 Erinomainen (2 arvostelua)1,86 kmYksityinen uima-allas, Ulkouima-allas, ilmastointialk. 212 €
2-tähden hotelli
6 % halvempiMidland Inn & Suites8.5 Erinomainen (892 arvostelua)0,6 kmVain aikuisille, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 77 €
3-tähden hotelli
Hampton Inn by Hilton Midland
8.8 Erinomainen (204 arvostelua)0,15 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 111 €
Loma-asunto
Antique Treasure 7-rm private apartment near downtown, Luxury comfy bed
10 Erinomainen (2 arvostelua)1,86 kmYksityinen uima-allas, Ulkouima-allas, ilmastointialk. 212 €
Loma-asunto
Little Lake Escape | Waterfront 2 Bedroom Getaway
0,84 kmLangaton internet, Parveke, Kahvinkeitinalk. 337 €
Loma-asunto
Antique Treasure 7-rm private apartment near downtown, Luxury comfy bed
10 Erinomainen (2 arvostelua)1,86 kmYksityinen uima-allas, Ulkouima-allas, ilmastointialk. 212 €
Loma-asunto
Sumac Trail - Three Bedroom Cottage, Sleeps 8
9 Erinomainen (4 arvostelua)1,86 kmKahvinkeitinalk. 401 €
3-tähden hotelli
Hampton Inn by Hilton Midland
8.8 Erinomainen (204 arvostelua)0,15 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 111 €
2-tähden hotelli
6 % halvempiMidland Inn & Suites8.5 Erinomainen (892 arvostelua)0,6 kmVain aikuisille, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 77 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

7,9
2,2 km
Gravenhurst Muskoka
52,1 km