ibis Styles Toulouse Centre Capitole

3 tähteä
8,8
Erittäin hyvä
perustuu 3911 arvosteluihin
3911 arvostelua
ke 28.10
-
to 29.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Hotelli tarjoaa ilmaisen langattoman internet-yhteyden ja keilaradan sekä uniikkeja huoneita. Sen sijainti on keskeinen niiden vieraiden näkökulmasta, jotka haluavat tutustua alueen nähtävyyksiin.

Vastikään uusitussa hotellissa on 38 huonetta. Helpon ja nopean saapumisen sekä uloskirjautumisen varmistamiseksi vierailijat voivat hyödyntää sisään/uloskirjautumis-pikapalvelua.

Hotelli tarjoaa huoneita hiustenkuivaimineen, kaapeli- ja satelliittikanavineen ja suihkuineen.

Hotelleja ympäröivä alue on tunnettu eloisasta yöelämästään, jossa on useita paikkoja minne mennä drinkille tai tanssimaan.

8,8
Erittäin hyvä
3911 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille ibis Styles Toulouse Centre Capitole

ke 28.10
-
to 29.10
Tarjoukset:
56 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Superior-huone, Standard-huone ja 13 lisää ibis Styles Toulouse Centre Capitole tarjouksia.
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
56 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 parivuode
156 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
140 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
161 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 parivuode
141 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
156 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
142 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
278 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
156 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
303 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
174 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 parivuode
214 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
279 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin ibis Styles Toulouse Centre Capitole palvelut

  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Internet
  • Pysäköinti

Arvostelut: ibis Styles Toulouse Centre Capitole

8,8
Erittäin hyvä
3911 todennettua arvostelua
Upea
2437
Erittäin hyvä
889
Hyvä
375
OK
96
Kohtuullinen
77
Keskinkertainen
18
Heikko
19
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

20 Place Du Capitole, 31000 Toulouse, Haute-Garonne

Mitä lähistöltä löytyy

  • Capitole de Toulouse86 m
  • Theatre du Capitole109 m
  • Musée Saint-Raymond376 m
  • Basilique St-Sernin396 m
  • University of Toulouse I0.5 km
  • Musée des Augustins0.5 km
  • Hotel d'Assezat0.5 km
  • Grand Pont0.6 km
  • Pont Neuf0.6 km
  • Cathédrale Saint-Étienne0.8 km
  • Toulouse-Matabiau Railway Station1.1 km
  • Muséum de Toulouse1.3 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 12:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

ibis Styles Toulouse Centre Capitole

Missä kuussa ibis Styles Toulouse Centre Capitole hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiibis Styles Toulouse Centre Capitole yöpymiseen on marraskuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 147 €. Kallein kuukausi on syyskuu, jolloin hinta on 225 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata ibis Styles Toulouse Centre Capitole?

Halvin päivä varata ibis Styles Toulouse Centre Capitole on torstai, ja keskimääräinen yöhinta on 140 €. Kallein päivä on sunnuntai, jolloin hinta on 240 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen ibis Styles Toulouse Centre Capitole kannattaa varata?

Varaa noin 4 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille ibis Styles Toulouse Centre Capitole. Tämä voi tuoda sinulle noin 28 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset ibis Styles Toulouse Centre Capitole varaukselle

  • Missä ibis Styles Toulouse Centre Capitole sijaitsee?

    ibis Styles Toulouse Centre Capitole osoite naapurustossa Toulouse Centre on 20 Place Du Capitole, ja sen etäisyys kaupungin Toulouse keskustasta on 0,1 km. Hotellin ibis Styles Toulouse Centre Capitole lähin maamerkki on Capitole de Toulouse.

  • Mitkä ovat hotellin ibis Styles Toulouse Centre Capitole sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin ibis Styles Toulouse Centre Capitole sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 12:00.

  • Tarjoaako ibis Styles Toulouse Centre Capitole ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, ibis Styles Toulouse Centre Capitole tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana ibis Styles Toulouse Centre Capitole on lentokentältä?

    Hotellin ibis Styles Toulouse Centre Capitole etäisyys on 6,9 km kentältä Toulouse-Blagnacin lentoasema. Hotellin ibis Styles Toulouse Centre Capitole etäisyys on 68,5 km kentältä Castres Mazamet.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä ibis Styles Toulouse Centre Capitole hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat ibis Styles Toulouse Centre Capitole huonehinnat Toulouse ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin ibis Styles Toulouse Centre Capitole huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän ibis Styles Toulouse Centre Capitole tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

2-tähden hotelli
Hotel Du Taur
0,05 kmalk. 139 €
5-tähden hotelli
20 % halvempiLe Grand Balcon9.2 Erinomainen (3 533 arvostelua)0,08 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 109 €
4-tähden hotelli
7 % halvempiGrand Hotel de l'Opera, BW Premier Collection8.7 Erinomainen (1 927 arvostelua)0,12 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 126 €
4-tähden hotelli
24 % halvempiPlaza Hotel Capitole Toulouse8.3 Erinomainen (7 825 arvostelua)0,13 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 104 €
2-tähden hotelli
59 % halvempiLe Capitole7.2 Hyvä (3 302 arvostelua)0,18 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 56 €
1-tähden hotelli
42 % halvempi
Sarl Freed Home Didier
7.3 Hyvä (24 arvostelua)0,16 kmalk. 79 €
3-tähden hotelli
30 % halvempiHôtel Albert 1er8.8 Erinomainen (1 468 arvostelua)0,17 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 96 €
4-tähden hotelli
24 % halvempiPlaza Hotel Capitole Toulouse8.3 Erinomainen (7 825 arvostelua)0,13 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 104 €
5-tähden hotelli
20 % halvempiLe Grand Balcon9.2 Erinomainen (3 533 arvostelua)0,08 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 109 €
3-tähden hotelli
30 % halvempiHôtel Albert 1er8.8 Erinomainen (1 468 arvostelua)0,17 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 96 €
4-tähden hotelli
7 % halvempiGrand Hotel de l'Opera, BW Premier Collection8.7 Erinomainen (1 927 arvostelua)0,12 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 126 €
4-tähden hotelli
24 % halvempiPlaza Hotel Capitole Toulouse8.3 Erinomainen (7 825 arvostelua)0,13 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 104 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,7
0,1 km
Toulouse-Blagnacin lentoasema
6,9 km