Internacional Asuncion Dowtown

3 tähteä
7,2
Hyvä
perustuu 143 arvosteluihin
143 arvostelua
pe 16.10
-
la 17.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

A stay at Internacional Asuncion Dowtown places you in the heart of Asunción, within a 10-minute walk of Manzana de la Rivera Cultural Complex and Church of the Incarnation. This family-friendly hotel is 0.5 mi (0.9 km) from Casa de la Independencia Museum and 0.6 mi (0.9 km) from Galería Palma. Make yourself at home in one of the 100 guestrooms featuring minibars and LCD televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Private bathrooms with shower/tub combinations feature complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include phones, as well as safes and desks. Distances are displayed to the nearest 0.1 mile and kilometer. Manzana de la Rivera Cultural Complex - 0.4 km / 0.3 mi Church of the Incarnation - 0.5 km / 0.3 mi Palacio de López - 0.5 km / 0.3 mi Galería Palma - 0.6 km / 0.3 mi Casa de la Independencia Museum - 0.6 km / 0.4 mi Asuncion Bay - 0.7 km / 0.4 mi Panteon Nacional de los Heroes - 0.7 km / 0.4 mi Municipal Theater - 0.7 km / 0.4 mi Plaza de Armas - 0.7 km / 0.5 mi National Congress - 0.8 km / 0.5 mi Humaita Naval Museum - 0.8 km / 0.5 mi Cabildo - 0.9 km / 0.6 mi Cultural Center of the Republic - 0.9 km / 0.6 mi Metropolitan Cathedral of Our Lady of the Assumption - 1 km / 0.6 mi Playa de La Costanera - 1.1 km / 0.7 mi The preferred airport for Internacional Asuncion Dowtown is Asuncion (ASU-Silvio Pettirossi Intl.) - 19.5 km / 12.1 mi Featured amenities include a business center, express check-in, and express check-out. Event facilities at this hotel consist of conference space and a meeting room. A shuttle from the hotel to the airport is provided for a surcharge (available 24 hours), and free self parking is available onsite. Pamper yourself with onsite massages and body treatments. If you're looking for recreational opportunities, you'll find a 24-hour health club and an outdoor pool. Additional amenities at this hotel include complimentary wireless internet access, concierge services, and an arcade/game room. Enjoy a meal at the restaurant or snacks in the coffee shop/cafe. The hotel also offers room service (during limited hours). Unwind at the end of the day with a drink at the bar/lounge or the poolside bar. A complimentary buffet breakfast is served daily from 6 AM to 10 AM. Airport shuttle fee: PYG 150000 per vehicle The above list may not be comprehensive. Fees and deposits may not include tax and are subject to change. One child 8 years old or younger stays free when occupying the parent or guardian's room, using existing bedding. Only registered guests are allowed in the guestrooms. No pets and no service animals are allowed at this property. A car is required for transportation to and from this property.
7,2
Hyvä
143 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Internacional Asuncion Dowtown

pe 16.10
-
la 17.10

Hotellin Internacional Asuncion Dowtown palvelut

  • Ravintola
  • Huonepalvelu
  • Liikekeskus
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Lentokenttäkuljetus
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Internet
  • Langaton internet
  • Pysäköinti
  • Kylpylä

Arvostelut: Internacional Asuncion Dowtown

7,2
Hyvä
143 todennettua arvostelua
Upea
33
Erittäin hyvä
25
Hyvä
34
OK
16
Kohtuullinen
15
Keskinkertainen
11
Heikko
9
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

Ayolas 520, Asunción 35

Mitä lähistöltä löytyy

  • Palacio de los Lopez0.5 km
  • Panteon Nacional de los Heroes0.6 km
  • National Congress0.6 km
  • Plaza de Armas0.6 km
  • Palacio de Gobierno0.6 km
  • Asuncion Cathedral0.8 km
  • Catedral Metropolitana0.8 km
  • Defensores del Chaco Stadium2.2 km
  • Panteón de los Héroes2.3 km
  • Iglesia de la Trinidad2.6 km
  • Universidad Nacional de Asuncion13.6 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 11:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 10:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Useimmin kysytyt kysymykset Internacional Asuncion Dowtown varaukselle

  • Missä Internacional Asuncion Dowtown sijaitsee?

    Internacional Asuncion Dowtown osoite on Ayolas 520, ja sen etäisyys kaupungin Asunción keskustasta on 0,7 km. Hotellin Internacional Asuncion Dowtown lähin maamerkki on Palacio de los Lopez.

  • Mitkä ovat hotellin Internacional Asuncion Dowtown sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Internacional Asuncion Dowtown sisäänkirjautumisaika on 11:00 ja uloskirjautumisaika 10:00.

  • Kuinka kaukana Internacional Asuncion Dowtown on lentokentältä?

    Hotellin Internacional Asuncion Dowtown etäisyys on 13 km kentältä Asunción Silvio Pettirossi. Hotellin Internacional Asuncion Dowtown etäisyys on 119,1 km kentältä Formosa El Pucu.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Internacional Asuncion Dowtown hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Internacional Asuncion Dowtown huonehinnat Asunción ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Internacional Asuncion Dowtown huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Internacional Asuncion Dowtown tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
Palmaroga Hotel Asuncion, Tapestry Collection by Hilton
9 Erinomainen (665 arvostelua)0,18 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Baari/oleskelutilaalk. 93 €
4-tähden hotelli
Granados Park8.8 Erinomainen (874 arvostelua)0,24 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 63 €
3-tähden hotelli
Asuncion Palace9.2 Erinomainen (1 012 arvostelua)0,25 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 53 €
2-tähden hotelli
Riviera Puerto Hotel Asuncion
4.4 OK (9 arvostelua)0,56 kmLangaton internetalk. 66 €
3-tähden hotelli
47 % halvempi
Paranainn Hotel Asuncion
6.9 Hyvä (51 arvostelua)0,96 kmUlkouima-allas, Baari/oleskelutila, Ilmainen langaton internetalk. 26 €
3-tähden hotelli
18 % halvempi
Hotel Presidente Asunción
7.1 Hyvä (9 arvostelua)0,68 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 41 €
4-tähden hotelli
13 % halvempiNobile Suites Excelsior Asuncion8.6 Erinomainen (2 010 arvostelua)0,74 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 43 €
3-tähden hotelli
Asuncion Palace9.2 Erinomainen (1 012 arvostelua)0,25 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 53 €
3-tähden hotelli
Asuncion Palace9.2 Erinomainen (1 012 arvostelua)0,25 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 53 €
4-tähden hotelli
Palmaroga Hotel Asuncion, Tapestry Collection by Hilton
9 Erinomainen (665 arvostelua)0,18 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Baari/oleskelutilaalk. 93 €
4-tähden hotelli
Granados Park8.8 Erinomainen (874 arvostelua)0,24 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 63 €
4-tähden hotelli
13 % halvempiNobile Suites Excelsior Asuncion8.6 Erinomainen (2 010 arvostelua)0,74 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 43 €

Hyvä tietää

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

0,7 km
Asunción Silvio Pettirossi
13,0 km