Saks Urban Design Hotel Frankfurt

4 tähteä
ti 28.7
-
ke 29.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
107 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
107 €
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
109 €
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
124 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tässä savuttomassa hotellissa on täydet kylpyläpalvelut, kuntokeskus ja baari/aulabaari. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on välipalabaari/deli, sauna ja itsepalvelupysäköinti. SAKS Urban Design Hotel Frankfurt tarjoaa 39 ilmastoitua huonetta, joissa on espressokoneet ja tallelokerot. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. Taulutelevisio, kaapelikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku, sadesuihkupää, ilmaiset hygieniatuotteet ja hiustenkuivaaja. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Allergiatestatut vuodevaatteet ja silitysrauta/-lauta ovat saatavilla pyynnöstä. Siivous on saatavilla päivittäin. Tässä hotellissa käytössäsi on kuntokeskus ja sauna.
8,5
Erittäin hyvä
1121 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Saks Urban Design Hotel Frankfurt

ti 28.7
-
ke 29.7
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
107 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
186 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
109 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
134 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
124 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
146 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
142 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
142 €
Yhteensä per yö maksuilla
Superior-huone, tuntematon vuodetyyppi
154 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
179 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
184 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
186 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
196 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Saks Urban Design Hotel Frankfurt palvelut

  • Kuntokeskus
  • Baari/oleskelutila
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvinkeitin
  • Liikekeskus
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Petivaatteet
  • Pyyhkeet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Vartalosaippua
  • Ilmastointi
  • Roskakoreja

Yleistä

  • Ikkunapaikka
  • Perhehuoneita
  • Oleskelualue
  • Kovapuu- ja parkettilattiat
  • Yhdistelmähuoneita saatavilla
  • Vuodesohva
  • Äänieristettyjä huoneita
  • Äänieristys
  • Puhelin
  • Näkymä kaupunkiin
  • Säilytystila saatavilla

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Lemmikit sovittavissa, lisäkulut mahdollisia.
  • Hissi
  • Pääsy hissillä
  • Hypoallergeeninen
  • Hypoallergeeninen tyyny
  • Allergiahuone
  • Savuton
  • Höyhenetön tyyny
  • Pääsy hissillä yläkerroksiin

Ruokailu

  • Vedenkeitin
  • Erityisruokavalioita (pyynnöstä)
  • Välipalabaari
  • Baari/oleskelutila
  • Aamiainen huoneessa
  • Vedenkeitin
  • Ruoka voidaan tarvittaessa toimittaa vierasmajoitukseen
  • Kahvinkeitin

Palvelut ja mukavuudet

  • Liikekeskus
  • Herätyspalvelu
  • Tallelokero
  • Huonepalvelu
  • Pääsy avainkortilla
  • Express-uloskirjautuminen
  • Vesipullo
  • 24h-vastaanotto

Kylpyhuone

  • Suihku
  • Suihkulakk
  • Kylpyamme
  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Oma kykpyhuone

Media ja viihde

  • Radio
  • Taulu-tv
  • Jaettu oleskelutila/TV-alue
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • Tabletti
  • TV

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • Ensiapupakkaus
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa
  • CCTV-turvakamera kiinteistön ulkopuolella
  • Kassakaappi

Makuuhuone

  • Normaalia pidemmät sängyt (> 2 metriä)
  • Höyhentyyny
  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vaateteline

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silityspalvelu
  • Pyykki-/kuivapesupalvelu

Pysäköinti ja kuljetus

  • Pysäköinti
  • Yksityinen pysäköinti

Ulkoilma

  • Terassi/patio
  • Puutarha

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Kylpylä

  • Kylpylä
  • Sauna

Tekemistä

  • Lautapelit/palapelit

Kuntoilu

  • Kuntokeskus

Arvostelut: Saks Urban Design Hotel Frankfurt

8,5
Erittäin hyvä
1121 todennettua arvostelua
Upea
618
Erittäin hyvä
238
Hyvä
113
OK
66
Kohtuullinen
43
Keskinkertainen
21
Heikko
22
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Mendelssohnstrasse 79, 60325 Frankfurt, Hessen

Mitä lähistöltä löytyy

  • Hammering Man0.7 km
  • Deutsche Bank0.8 km
  • Westendstrasse 10.8 km
  • Alte Oper1 km
  • Goethe Universität1 km
  • Congress Center Messe Frankfurt1.1 km
  • Frankfurtin pörssi1.4 km
  • Euroopan keskuspankki1.4 km
  • Hauptwache1.5 km
  • Zeil1.5 km
  • Oper Frankfurt1.5 km
  • Jüdisches Museum Frankfurt1.6 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Milloin varata huone Saks Urban Design Hotel Frankfurt hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Saks Urban Design Hotel Frankfurt varaukselle

  • Missä Saks Urban Design Hotel Frankfurt sijaitsee?

    Saks Urban Design Hotel Frankfurt osoite naapurustossa Westend-Süd on Mendelssohnstrasse 79, ja sen etäisyys kaupungin Frankfurt keskustasta on 1,9 km. Hotellin Saks Urban Design Hotel Frankfurt lähin maamerkki on Hammering Man.

  • Mitkä ovat hotellin Saks Urban Design Hotel Frankfurt sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Saks Urban Design Hotel Frankfurt sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Saks Urban Design Hotel Frankfurt ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Saks Urban Design Hotel Frankfurt tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Saks Urban Design Hotel Frankfurt on lentokentältä?

    Hotellin Saks Urban Design Hotel Frankfurt etäisyys on 11,3 km kentältä Frankfurt. Hotellin Saks Urban Design Hotel Frankfurt etäisyys on 72,4 km kentältä Mannheim City.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Saks Urban Design Hotel Frankfurt hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Saks Urban Design Hotel Frankfurt huonehinnat Frankfurtissa ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Saks Urban Design Hotel Frankfurt huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Saks Urban Design Hotel Frankfurt tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
22 % halvempiHotel Beethoven8.9 Erinomainen (480 arvostelua)0,19 kmTaulu-tvalk. 86 €
4-tähden hotelli
48 % halvempiPalmenhof8.2 Erinomainen (1 987 arvostelua)0,19 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 58 €
3-tähden hotelli
57 % halvempiFair Hotel Villa Diana Westend7.3 Hyvä (824 arvostelua)0,3 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueillaalk. 48 €
4-tähden hotelli
51 % halvempiTrip Inn Messe Westend8.1 Erinomainen (2 554 arvostelua)0,34 kmBaari/oleskelutila, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 54 €
4-tähden hotelli
65 % halvempi
Hotel Lumiere An Der Messe
7.7 Hyvä (1 088 arvostelua)0,96 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 39 €
3-tähden hotelli
65 % halvempiHotel Topas Frankfurt City Centre7.5 Hyvä (4 782 arvostelua)1,11 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 39 €
4-tähden hotelli
65 % halvempi
Grand Hotel Downtown
6.3 Hyvä (6 327 arvostelua)1,1 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 39 €
3-tähden hotelli
64 % halvempiHotel Garni Frankfurt7.1 Hyvä (966 arvostelua)0,77 kmLangaton internet, Pysäköintipalvelu, Ilmainen pysäköintialk. 40 €
4-tähden hotelli
22 % halvempi
nhow Frankfurt
9.1 Erinomainen (2 503 arvostelua)0,9 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 85 €
4-tähden hotelli
22 % halvempiHotel Beethoven8.9 Erinomainen (480 arvostelua)0,19 kmTaulu-tvalk. 86 €
5-tähden hotelli
Sofitel Frankfurt Opera8.9 Erinomainen (1 145 arvostelua)1,06 kmSisäuima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 239 €
3-tähden hotelli
30 % halvempiWest an der Bockenheimer Warte8.8 Erinomainen (299 arvostelua)0,65 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 78 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,4
1,9 km
Frankfurt
11,3 km