Dallah Taibah Hotel

4 tähteä
8,8
Erittäin hyvä
perustuu 5211 arvosteluihin
5211 arvostelua
ma 26.10
-
ti 27.10
2 vierasta, 1 huone
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Ravintola, kahvila ja itsepalvelupysäköinti kuuluvat tämän hotellin palveluihin. Wi-Fi yleisissä tiloissa on ilmainen. Lisäksi majoituspaikassa on ympärivuorokautinen huonepalvelu, business center ja concierge-palvelut. Dallah Taibah Hotel tarjoaa 477 ilmastoitua huonetta, joissa on minibaari ja tallelokerot. 42-tuumainen taulutelevisio, digitaalikanavat. Kylpyhuoneista löytyy tohvelit ja ilmaiset hygieniatuotteet. Asiakkaat voivat surffata verkossa käyttämällä huonehintaan sisältyvää langatonta internetyhteyttä. Lisäksi huoneissa on kahvin-/teenkeitin ja silitysrauta/-lauta. Siivous on saatavilla päivittäin.
8,8
Erittäin hyvä
5211 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Dallah Taibah Hotel

ma 26.10
-
ti 27.10
Tarjoukset:
114 €
•Halvin hinta per yö
Vertaile hintoja Standard-huone, Kahden hengen ja 28 lisää Dallah Taibah Hotel tarjouksia.
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
114 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
152 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 2 twin-vuodetta
122 €
Yhteensä per yö maksuilla
King-huone, 1 king-vuode
166 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
131 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
158 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 2 twin-vuodetta
140 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
158 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
145 €
Yhteensä per yö maksuilla
Executive-huone, 1 king-vuode
198 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 twin-vuode
158 €
Yhteensä per yö maksuilla
Premier-huone, 1 twin-vuode
239 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
163 €
Yhteensä per yö maksuilla
Premier-huone, tuntematon vuodetyyppi
295 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 twin-vuode
169 €
Yhteensä per yö maksuilla
Executive-huone, 2 queen-vuodetta
179 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
22637 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
24189 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Dallah Taibah Hotel palvelut

  • Kuntokeskus
  • Ravintola
  • Huonepalvelu
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Kahvinkeitin
  • Kahvila
  • Liikekeskus
  • Taulu-tv
  • TV

Arvostelut: Dallah Taibah Hotel

8,8
Erittäin hyvä
5211 todennettua arvostelua
Upea
3561
Erittäin hyvä
812
Hyvä
338
OK
170
Kohtuullinen
121
Keskinkertainen
55
Heikko
154
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Sijainti

North Central Area, Medina

Mitä lähistöltä löytyy

  • Green Dome0.5 km
  • Al-Masjid Al-Nabawi0.5 km
  • Jannat al-Baqi‘0.7 km
  • Al-Madinah Museum1.6 km
  • Al-Noor Mall3.1 km
  • Masjid al-Qiblatayn3.6 km
  • Quba Mosque3.7 km
  • Islamic University of Madinah5.2 km
  • King Salman International Convention Center5.5 km
  • Mount Uhud5.5 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 16:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 10001873, 7014591668

Dallah Taibah Hotel

Missä kuussa Dallah Taibah Hotel hotellin hinnat ovat halvimmat?

Halvin kuukausiDallah Taibah Hotel yöpymiseen on elokuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 151 €. Kallein kuukausi on maaliskuu, jolloin hinta on 311 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Dallah Taibah Hotel?

Halvin päivä varata Dallah Taibah Hotel on lauantai, ja keskimääräinen yöhinta on 166 €. Kallein päivä on maanantai, jolloin hinta on 196 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Dallah Taibah Hotel kannattaa varata?

Varaa noin 11 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Dallah Taibah Hotel. Tämä voi tuoda sinulle noin 11 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Dallah Taibah Hotel varaukselle

  • Missä Dallah Taibah Hotel sijaitsee?

    Dallah Taibah Hotel osoite on North Central Area, ja sen etäisyys kaupungin Medina keskustasta on 0,4 km. Hotellin Dallah Taibah Hotel lähin maamerkki on Green Dome.

  • Mitkä ovat hotellin Dallah Taibah Hotel sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Dallah Taibah Hotel sisäänkirjautumisaika on 16:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Dallah Taibah Hotel ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Dallah Taibah Hotel tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Dallah Taibah Hotel on lentokentältä?

    Hotellin Dallah Taibah Hotel etäisyys on 13,8 km kentältä Medina Mohammad Abdulaziz.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Dallah Taibah Hotel hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Dallah Taibah Hotel huonehinnat Medina ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Dallah Taibah Hotel huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Dallah Taibah Hotel tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

3-tähden hotelli
Sanabel Al Madina
0,06 kmalk. 274 €
2-tähden hotelli
30 % halvempi
Grand Plaza Badr Al Maqam
8.3 Erinomainen (2 642 arvostelua)0,07 kmRavintola, Huonepalvelu, Pysäköintipalvelualk. 109 €
5-tähden hotelli
Sofitel Shahd Al Madinah9 Erinomainen (5 300 arvostelua)0,07 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 215 €
1-tähden hotelli
39 % halvempi
Grand Plaza Al Madina
7.2 Hyvä (1 651 arvostelua)0,07 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 95 €
2-tähden hotelli
64 % halvempi
Qasr Al Ansar Golden Tulip Hotel
7.1 Hyvä (1 794 arvostelua)0,29 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 57 €
4-tähden hotelli
59 % halvempiAl Mokhtara International Hotel5.9 OK (349 arvostelua)0,12 kmRavintola, Huonepalvelualk. 65 €
1-tähden hotelli
59 % halvempi
Astoneast Taiba Hotel
7.3 Hyvä (1 696 arvostelua)0,14 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Liikekeskusalk. 65 €
3-tähden hotelli
52 % halvempiZowar Alalami Hotel6.8 Hyvä (2 566 arvostelua)0,36 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 75 €
4-tähden hotelli
Maysan Al Harithia Hotel
9.4 Erinomainen (2 576 arvostelua)0,32 kmKuntokeskus, Ravintola, Huonepalvelualk. 165 €
4-tähden hotelli
Makarem Burj Al Madinah
9.3 Erinomainen (251 arvostelua)0,17 kmKuntokeskus, Ravintola, Huonepalvelualk. 181 €
3-tähden hotelli
27 % halvempi
Peninsula Worth Hotel
9.2 Erinomainen (2 561 arvostelua)0,17 kmRavintola, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 113 €
5-tähden hotelli
The Biltmore Al Madinah Hotel9.1 Erinomainen (1 076 arvostelua)0,15 kmKuntokeskus, Ravintola, Huonepalvelualk. 255 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,3
0,4 km
Medina Mohammad Abdulaziz
13,8 km