Hotel Tourist House

3 tähteä
to 9.7
-
pe 10.7
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
126 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
126 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
136 €
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
160 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Varaus tehtävä
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu concierge-palvelut, ilmainen Wi-Fi yleisissä tiloissa ja kielitaitoinen henkilökunta. Tourist House tarjoaa 10 huonetta, joissa on hiustenkuivaaja ja ilmaiset hygieniatuotteet. 32-tuumainen taulutelevisio, digitaalikanavat. Kylpyhuoneista löytyy suihku. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden. Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät, työtuolit ja puhelin. Siivous on saatavilla päivittäin.
8,2
Erittäin hyvä
1995 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Hotel Tourist House

to 9.7
-
pe 10.7
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
126 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
160 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
136 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
169 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
182 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
190 €
Yhteensä per yö maksuilla
Deluxe-huone, tuntematon vuodetyyppi
201 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, tuntematon vuodetyyppi
285 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.
Hinnat perustuvat yhteen yöhön, sisältäen maksut mutta eivät sisällä veroja.

Hotellin Hotel Tourist House palvelut

  • Vain aikuisille
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvin-/teenkeitin
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Taulu-tv
  • TV
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Internet
  • Hiustenkuivain
  • Express-uloskirjautuminen

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Vartalosaippua
  • Pyyhkeet
  • Palosammutin
  • Ilmastointi
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Sampoo
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Roskakoreja

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Savuton
  • Vain aikuisille
  • Höyhenetön tyyny
  • Hypoallergeeninen tyyny
  • Pääsy portaita pitkin yläkerroksiin

Kylpyhuone

  • Hiustenkuivain
  • WC
  • Vessapaperia
  • Suihku
  • Oma kykpyhuone

Ruokailu

  • Vedenkeitin
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Vedenkeitin
  • Jääkaappi

Yleistä

  • Puhelin
  • Kokolattiamatto
  • Laatta-/marmorilattia
  • Säilytystila saatavilla

Palvelut ja mukavuudet

  • Express-uloskirjautuminen
  • Concierge-palvelu
  • Yksityinen sisään- tai uloskirjautuminen
  • Pääsy avaimella

Makuuhuone

  • Vaateteline
  • Pistorasia lähellä sänkyä
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Terveys ja turvallisuus

  • Päivittäinen siivous
  • Ensiapupakkaus
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa

Media ja viihde

  • Taulu-tv
  • TV

Työtila

  • Kirjoituspöytä

Arvostelut: Hotel Tourist House

8,2
Erittäin hyvä
1995 todennettua arvostelua
Upea
812
Erittäin hyvä
554
Hyvä
341
OK
135
Kohtuullinen
70
Keskinkertainen
29
Heikko
54
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

Via Della Scala 1, 50123 Firenze, Toscana

Mitä lähistöltä löytyy

  • Basilica of Santa Maria Novella203 m
  • Tornabuoni275 m
  • Cappelle medicee0.4 km
  • Biblioteca Medicea Laurenziana0.4 km
  • Basilica di San Lorenzo0.5 km
  • Piazza della Repubblic0.5 km
  • Battistero di San Giovanni0.5 km
  • Piazza del Duomo0.5 km
  • Giotto's Campanile0.6 km
  • Cattedrale di Santa Maria del Fiore0.6 km
  • Piazza della Signoria0.7 km
  • Ponte Vecchio0.7 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 12:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 10:30

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.
Lisenssinumero: 048017ALB0506, IT048017A1DY7CRV2M

Hotel Tourist House - olennaiset tiedot

Matalasesonki

Huippusesonki

Keskim. hinta (viikkoyö)

toukokuu
toukokuu
169 €
Halvin kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnanlaskun myötä.
Kallein kuukausi yöpyä keskimääräisen 0 % hinnan nousun myötä.
Keskimääräinen su - to hinta edellisen2 viikkojen ajalta.

Milloin varata huone Hotel Tourist House hotellista

Hinta yöltä Hinnat eivät ole kiinteitä, ja ne voivat vaihdella ajan myötä.
Keskimäär. hinta per yö kuukaudelle
Keskim. hinta per yö

Useimmin kysytyt kysymykset Hotel Tourist House varaukselle

  • Missä Hotel Tourist House sijaitsee?

    Hotel Tourist House osoite naapurustossa Centro Storico on Via Della Scala 1, ja sen etäisyys kaupungin Firenze keskustasta on 0,5 km. Hotellin Hotel Tourist House lähin maamerkki on Basilica of Santa Maria Novella.

  • Mitkä ovat hotellin Hotel Tourist House sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Hotel Tourist House sisäänkirjautumisaika on 12:00 ja uloskirjautumisaika 10:30.

  • Tarjoaako Hotel Tourist House ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Hotel Tourist House tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Kuinka kaukana Hotel Tourist House on lentokentältä?

    Hotellin Hotel Tourist House etäisyys on 5,4 km kentältä Firenze Peretola. Hotellin Hotel Tourist House etäisyys on 69,4 km kentältä Pisan kansainvälinen lentoasema.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Hotel Tourist House hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Hotel Tourist House huonehinnat Firenzessä ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Hotel Tourist House huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Hotel Tourist House tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

4-tähden hotelli
Hotel Croce Di Malta8.6 Erinomainen (4 205 arvostelua)0,05 kmUlkouima-allas, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 223 €
4-tähden hotelli
Hotel Garibaldi Blu8.9 Erinomainen (1 369 arvostelua)0,07 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 138 €
4-tähden hotelli
Grand Hotel Minerva9.1 Erinomainen (1 942 arvostelua)0,07 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 385 €
5-tähden hotelli
The Place Firenze8.8 Erinomainen (257 arvostelua)0,07 kmRavintola, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 490 €
3-tähden hotelli
21 % halvempi
Casa Boss Oblivium
7.6 Hyvä (1 267 arvostelua)0,08 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 82 €
3-tähden hotelli
8 % halvempi
Novella House
8.5 Erinomainen (1 994 arvostelua)0,07 kmLangaton internet, Kahvin-/teenkeitin, Kahvinkeitinalk. 96 €
3-tähden hotelli
6 % halvempi
Bellevue House Affittacamere
8.9 Erinomainen (828 arvostelua)0,12 kmLangaton internet, Kahvinkeitin, TValk. 98 €
3-tähden hotelli
Hotel Unicorno8.3 Erinomainen (1 614 arvostelua)0,09 kmBaari/oleskelutila, Huonepalvelu, Ilmainen langaton internetalk. 109 €
4-tähden hotelli
Hotel L'orologio Firenze - Wtb Hotels9.4 Erinomainen (1 954 arvostelua)0,1 kmKuntokeskus, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 172 €
4-tähden hotelli
Hotel Santa Maria Novella9.3 Erinomainen (2 435 arvostelua)0,11 kmKuntokeskus, Ravintola, Baari/oleskelutilaalk. 168 €
4-tähden hotelli
Grand Hotel Minerva9.1 Erinomainen (1 942 arvostelua)0,07 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ravintolaalk. 385 €
4-tähden hotelli
Hotel Roma9 Erinomainen (2 589 arvostelua)0,07 kmKuntokeskus, Baari/oleskelutila, Huonepalvelualk. 172 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

8,3
0,5 km
Firenze Peretola
5,4 km