Sleep Inn Wilmington near University

2 tähteä
7,4
Hyvä
perustuu 990 arvosteluihin
990 arvostelua
su 23.8
-
ma 24.8
2 vierasta, 1 huone
Tarjoukset:
65 €
/Halvin hinta per yö
Huonetyyppi
Sivusto
Yhteensä per yö
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
65 €
Queen-huone, 1 queen-vuode
70 €
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
72 €
Yhteenveto
Hinnat
Palvelut
Arvostelut
Sijainti
Vinkkejä ja usein kysytyt kysymykset
Majoittumiset lähellä

Tiedot

Tämän savuttoman hotellin palveluihin kuuluu ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus, kauden mukainen ulkouima-allas ja business center. Käytössäsi on ilmainen langaton internetyhteys julkisissa tiloissa, omatoiminen pysäköinti sekä ilmainen mannermainen aamiainen.Lisäksi majoituspaikassa on kokoushuone, ympäri vuorokauden auki oleva vastaanotto ja tietokonepiste. Siivouspalvelu on saatavilla pyynnöstä. Sleep Inn Wilmington near University tarjoaa 104 ilmastoitua huonetta, joissa on kahvin-/teenkeitin ja hiustenkuivaaja. Vuoteissa on ylelliset vuodevaatteet. 32-tuumainen taulutelevisio, kaapelikanavat ja maksulliset elokuvat. Asiakkaat voivat käyttää huoneissa olevia jääkaappi ja mikroaaltouuni. Huoneissa on osittain avoimet kylpyhuoneet. Tämä hotelli tarjoaa asiakkailleen huonehintaan sisältyvän langattoman internetyhteyden, jonka nopeus on 100+ Mbit/s (1–2 käyttäjälle tai korkeintaan 6 laitteelle). Liiketoimintaa tukeviin palveluihin kuuluvat työpöydät ja puhelin; ilmaiset paikallispuhelut ovat myös tarjolla (voimassa saattaa olla rajoituksia). Lisäksi huoneissa on silitysrauta/-lauta ja ilmaiset hygieniatuotteet. Siivous on saatavilla pyynnöstä. Tässä hotellissa käytössäsi on ympäri vuorokauden auki oleva kuntokeskus ja kauden mukainen ulkouima-allas. Alle 16 vuotta vanhat lapset eivät saa käyttää seuraavia tiloja yksin ilman aikuista: uima-allas ja kuntoilutila. Alle 16 vuotta vanhat eivät käyttää seuraavia tiloja: kuntoilutila. Seuraavat aktiviteetit ovat saatavilla joko paikan päällä tai sen lähistöllä, ja ne saattavat olla maksullisia.
7,4
Hyvä
990 arvostelua

Uusimmat tarjoukset hotellille Sleep Inn Wilmington near University

su 23.8
-
ma 24.8
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
65 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
108 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
70 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
75 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
72 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
138 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
74 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, tuntematon vuodetyyppi
88 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 queen-vuode
74 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
79 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
74 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
109 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, tuntematon vuodetyyppi
79 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 2 parivuodetta
121 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 queen-vuode
79 €
Yhteensä per yö maksuilla
Queen-huone, 1 queen-vuode
80 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 queen-vuode
90 €
Yhteensä per yö maksuilla
Kahden hengen, 1 twin-vuode
115 €
Yhteensä per yö maksuilla
Standard-huone, 1 queen-vuode
175 €
Yhteensä per yö maksuilla
Miten sivustollemme suoritetut maksut vaikuttavat hakutulosten järjestykseen ja miten laitamme ne paremmuusjärjestykseen?
Lisätietoja
*Kokonaishinta sisältää arvioidut paikalliset verot ja maksut, jotka maksetaan uloskirjautumisen yhteydessä.

Hotellin Sleep Inn Wilmington near University palvelut

  • Ulkouima-allas
  • Ilmainen langaton internet
  • Kahvinkeitin
  • Ilmastointi
  • Taulu-tv
  • TV
  • Grilli
  • Lastenallas
  • Liikekeskus
  • Kokous-/Bankettitilat

Ruokailu

  • Ruokatoimituksia
  • Minibaari
  • Mikroaaltouuni
  • Välipalabaari
  • Kahvin-/teenkeitin
  • Jääkaappi
  • Kahvinkeitin
  • Myyntiautomaatti (juomia)
  • Myyntiautomaatti (välipaloja)

Tekemistä

  • Lahjatavaramyymälä
  • Patikointi
  • Pyörävuokraus
  • Kalastus
  • Lautapelit/palapelit
  • Pyöräily
  • Minigolf
  • Keilaus

Perus

  • Ilmainen langaton internet
  • WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla
  • Internet
  • Palosammutin
  • Ilmaisia hygieniatuotteita
  • Savuhälyttimet
  • Lämmitys
  • Ilmastointi

Esteettömyys ja soveltuvuus

  • Esteettömyys
  • Hissi
  • Esteetön pysäköinti
  • Savuton
  • Madallettu kylpyhuoneen pesuallas
  • WC, jossa on käsituet
  • Erillinen tupakointialue

Media ja viihde

  • Radio
  • Taulu-tv
  • Jaettu oleskelutila/TV-alue
  • Kaapeli- tai satelliittitelevisio
  • TV

Kylpyhuone

  • Suihku
  • Korotettu WC-istuin
  • Kylpyamme
  • Hiustenkuivain

Terveys ja turvallisuus

  • Ensiapupakkaus
  • CCTV-turvakamera yleisissä tiloissa
  • CCTV-turvakamera kiinteistön ulkopuolella
  • Kassakaappi

Palvelut ja mukavuudet

  • Liikekeskus
  • Kokous-/Bankettitilat
  • Minimarketti paikan päällä
  • 24h-vastaanotto

Perheystävällinen

  • Pinnasänky saatavilla
  • Lastenallas
  • Lasten ateriat
  • Lapsiystävällinen buffet

Ulkoilma

  • Rantatuolit
  • Grilli
  • Piknikalue

Yleistä

  • Yhdistelmähuoneita saatavilla
  • Puhelin
  • Säilytystila saatavilla

Pyykki

  • Pyykinpesuhuone
  • Silitysrauta ja -lauta

Makuuhuone

  • Herätyskello
  • Vaatekaappi tai pukeutumistila

Työtila

  • Faksi/kopiokone
  • Kirjoituspöytä

Pysäköinti ja kuljetus

  • Ilmainen pysäköinti

Kuntoilu

  • Kuntokeskus

Uima-allas

  • Ulkouima-allas

Arvostelut: Sleep Inn Wilmington near University

7,4
Hyvä
990 todennettua arvostelua
Upea
354
Erittäin hyvä
153
Hyvä
165
OK
91
Kohtuullinen
85
Keskinkertainen
47
Heikko
95
Lajittele:Viimeisin

Suodata

Kaikki suodattimet

Suodata

Arviopisteet
Matkustajatyyppi
Aika vuodesta

Pisteet varaussivuttain

Sijainti

5225 Market Street, Wilmington, NC 28405

Mitä lähistöltä löytyy

  • Corning Incorporated0.6 km
  • University of North Carolina Wilmington2.4 km
  • Brooks Field2.7 km
  • Regal Mayfaire Stadium 16 & IMAX4 km
  • New Hanover County Extension Service Arboretum5.4 km
  • Cape Fear Public Transportation Authority5.6 km
  • Cape Fear Museum of History and Science5.8 km
  • Airlie Gardens5.9 km
  • Martin Luther King Center6 km
  • New Hanover Regional Medical Center6 km
  • Bellamy Mansion Museum6.2 km
  • Burgwin-Wright Museum and Gardens6.5 km

Käytännöt

Sisään- ja uloskirjautuminen

Sisäänkirjautuminen milloin tahansa 15:00 jälkeen, uloskirjautuminen milloin tahansa ennen 11:00

Peruutus/ennakkomaksu

Peruutus-/ennakkomaksukäytännöt vaihtelevat huonetyypin ja palveluntarjoajan mukaan.

Sleep Inn Wilmington near University

Missä kuussa Sleep Inn Wilmington near University hotellin hinnat ovat halvimmat?

Perustuu KAYAK-käyttäjien viimeisen 12 kuukauden aikana löytämiin hotellihintoihin.

Halvin kuukausiSleep Inn Wilmington near University yöpymiseen on joulukuu, jolloin keskimääräinen yöhinta on 64 €. Kallein kuukausi on heinäkuu, jolloin hinta on 152 € per yö.

Mikä on halvin viikonpäivä varata Sleep Inn Wilmington near University?

Perustuu KAYAK-käyttäjien viimeisen 12 kuukauden aikana löytämiin hotellihintoihin.

Halvin päivä varata Sleep Inn Wilmington near University on maanantai, ja keskimääräinen yöhinta on 90 €. Kallein päivä on lauantai, jolloin hinta on 165 € yöltä kohden.

Kuinka paljon etukäteen Sleep Inn Wilmington near University kannattaa varata?

Perustuu KAYAK-käyttäjien viimeisen 12 kuukauden aikana löytämiin hotellihintoihin.

Varaa noin 8 viikkoa etukäteen löytääksesi sopivimman hinnan hotellille Sleep Inn Wilmington near University. Tämä voi tuoda sinulle noin 47 % säästön verrattuna viime hetken varauksiin.

Useimmin kysytyt kysymykset Sleep Inn Wilmington near University varaukselle

  • Missä Sleep Inn Wilmington near University sijaitsee?

    Sleep Inn Wilmington near University osoite on 5225 Market Street, ja sen etäisyys kaupungin Wilmington keskustasta on 4,1 km. Hotellin Sleep Inn Wilmington near University lähin maamerkki on Corning Incorporated.

  • Mitkä ovat hotellin Sleep Inn Wilmington near University sisään- ja uloskirjautumisajat?

    Hotellin Sleep Inn Wilmington near University sisäänkirjautumisaika on 15:00 ja uloskirjautumisaika 11:00.

  • Tarjoaako Sleep Inn Wilmington near University ilmaisen WiFi-yhteyden?

    Kyllä, Sleep Inn Wilmington near University tarjoaa ilmaisen WiFi-yhteyden.

  • Tarjoaako Sleep Inn Wilmington near University ilmaisen pysäköinnin?

    Kyllä, Sleep Inn Wilmington near University tarjoaa ilmaisen pysäköinnin.

  • Kuinka kaukana Sleep Inn Wilmington near University on lentokentältä?

    Hotellin Sleep Inn Wilmington near University etäisyys on 3,6 km kentältä Wilmington New Hanover County. Hotellin Sleep Inn Wilmington near University etäisyys on 69,5 km kentältä Jacksonville Albert J Ellis.

  • Onko hotellissä Sleep Inn Wilmington near University uima-allas?

    Kyllä, hotellissa Sleep Inn Wilmington near University on uima-allas.

  • Miten KAYAK löytää näin hyviä Sleep Inn Wilmington near University hotellitarjouksia?

    KAYAK etsii verkosta kaikki saatavilla olevat Sleep Inn Wilmington near University huonehinnat Wilmington ja voit vertailla hakutuloksia löytääksesi parhaan hinnan. Monet eri matkailusivustot tarjoavat alennuksia tai tarjouksia eri aikoina hotellin Sleep Inn Wilmington near University huoneista, ja KAYAK tarjoaa sinulle hinnat valtavasta valikoimasta eri matkailusivustoja. Tämä tarkoittaa, että voit aina löytää hyvän Sleep Inn Wilmington near University tarjouksen.

Lähellä sijaitsevat hotellit ja majoituspaikat

2-tähden hotelli
MainStay Suites Wilmington - University Area7.8 Hyvä (509 arvostelua)0,07 kmUlkouima-allas, Kuntokeskus, Ilmainen langaton internetalk. 77 €
3-tähden hotelli
Wingate by Wyndham Wilmington8.8 Erinomainen (1 318 arvostelua)0,24 kmSnorklaus, Ulkouima-allas, Kuntokeskusalk. 93 €
Loma-asunto
Free Breakfast. Pool. Close to Downtown Convention Center.
0,35 kmIlmastointi, grillialk. 144 €
Loma-asunto
King Studio | Free Breakfast. Pool.Business Center
0,37 kmIlmastointi, grillialk. 135 €
2-tähden hotelli
26 % halvempiRodeway Inn & Suites5.1 OK (818 arvostelua)0,61 kmLangaton internet, WiFi-yhteys on käytettävissä kaikilla alueilla, Taulu-tvalk. 53 €
2-tähden hotelli
22 % halvempiBaymont by Wyndham Wilmington4.5 OK (1 714 arvostelua)0,77 kmUlkouima-allas, Ilmainen langaton internet, Kahvin-/teenkeitinalk. 56 €
2-tähden hotelli
6 % halvempiSuburban Studios of Wilmington4.7 OK (528 arvostelua)1,32 kmSnorklaus, Ulkouima-allas, Ilmainen langaton internetalk. 68 €
2-tähden hotelli
1 % halvempi
Studio 6 Wilmington Nc
6.8 Hyvä (470 arvostelua)1,71 kmHuonepalvelu, Ilmainen langaton internet, Kahvinkeitinalk. 71 €
Loma-asunto
Pool. Free Breakfast. Gym. Near Wrightsville Beach.
10 Erinomainen (6 arvostelua)0,62 kmIlmastointi, grillialk. 157 €
Downtown Delight! Onsite Pool, Pets Allowed, Parking, Near Mayfaire Towncenter!
10 Erinomainen (1 arvostelu)1,05 kmKuntokeskus, Kahvinkeitinalk. 145 €
Loma-asunto
The Oriole | Dog-Friendly | Game Room • Near Wrightsville Beach & Uncw
10 Erinomainen (1 arvostelu)1,42 kmPelihuone, ilmastointi, Kahvinkeitinalk. 297 €
Loma-asunto
Centrally located - Close to Beach and Downtown - Burchlynn Cottage
10 Erinomainen (1 arvostelu)1,5 kmLangaton internet, ilmastointi, Kahvinkeitinalk. 102 €

Hyvä tietää

Hinta-laatusuhde

Etäisyys keskustaan

Lähin lentokenttä

Etäisyys lentokentälle

7,6
4,1 km
Wilmington New Hanover County
3,6 km